Walizka kurierem?

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Adela »

To Ty ustalasz dzień w którym kurier odbiera walizkę :) jedynym problemem jest czas oczekiwania 8-18 :o , zawężenie godzin niestety kosztuje.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Felice »

W tej gdzie ja wysyłam można zawęzić do rano lub popołudnie,bez dopłaty.Tylko za sobotę się dopłaca dodatkowo.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Walizka kurierem?

Post autor: basiat »

A ja dostałam numer tel do kuriera, zadzwoniłam i uściśliliśmy czas oczekiwania do 2-3 godzin :D :D
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Felice »

Też czasem tak mam i to kurier do mnie dzwoni,bo jemu też zależy na tym,żeby czas sobie właściwie rejonami rozłożyć.
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Walizka kurierem?

Post autor: SlawaAnna »

Doświadczenie z kurierem w 100% udane! Wysłałam walizkę w piątek, w poniedziałek rano była w sanatorium, gdzie ja przybyłam we wtorek i walizkę odebrałam w recepcji. W sanatorium długo kombinowałam czym ją owinąć przed wysłaniem do domu, kupiłam nawet worki na śmieci, ale okazały się za małe, w końcu kupiłam za 4 zł. folię spożywczą 50 m i wystarczyło jej pół, żeby porządnie owinąć walizkę. W niedzielę na stronie przesylarka.pl opłaciłam kuriera na wtorek, w poniedziałek wieczorem zaciągnęłam walizkę do recepcji, nieco bałam się co powiedzą, ale pani tylko pokazała mi miejsce gdzie ją zostawić. Pod folię włożyłam kartkę z moim nazwiskiem i napisem Kurier DPD. Ja we wtorek rano pojechałam do domu, kurier przed południem odebrał walizkę, w środę w południe walizka dotarła do domu. Zapłaciłam 17 zł z groszami.

Taksówkarz w Inowrocławiu powiedział mi, że po raz pierwszy zdarza mu się przewozić kuracjusza z miniplecakiem jako bagaż... Wiele osób wzięło ode mnie informację na temat tego, jak to załatwić, a jednej pani pomogłam w zamówieniu kuriera - okazało się, że o wiele większa walizka niż moja, no i też dużo cięższa kosztowała dokładnie tyle samo.

Ogromnie dziękuję za informację o tej możliwości i wielkie brawa dla tego, kto tę opcję wymyślił! :)
forumowicz

Re: Walizka kurierem?

Post autor: forumowicz »

Teraz jest dużo firm kurierskich i są one konkurencyjne. Jest w czym wybierać.
Awatar użytkownika
stefi68
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 652
Na forum od: 28 cze 2014 19:08
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Walizka kurierem?

Post autor: stefi68 »

To jaką firmę kurierską polecacie kochani by dostarczyła bagaż na czas do Połczyna i była nie droga? Chciała bym po raz pierwszy skorzystać z takiej możliwości . Z góry dziękuję za każdą informację .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
malgorzatas
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 58748
Na forum od: 16 lis 2013 14:16
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Walizka kurierem?

Post autor: malgorzatas »

Witaj Stefii :kwiat: Takich firm jest bardzo dużo i każda Tobie walizkę dostarczy...jednak przed wysłaniem zadzwoń do Połczyna zapytaj czy możesz wcześniej walizkę przysłać :?: czy mają miejsce na przechowanie bagażu :?: Bo nie wszystkie sanatoria mają i nie wyrażają zgody...gdzyby tak było to wyślij walizkę tak że dostarczą ją w dniu Twojego przyjazdu i sama odbierzesz na recepcji,poinformujesz ich że czekasz na bagaż i Tobie zadzwonią...Ja korzystam od lat z poczty Polskiej i nigdy się nie zawiodłam...owijam w papier,folię co masz oczywiście to zabezpieczasz taśmą..nie naklejaj przekazu to robi poczta...Pozdrawiam Gośka
Oczywiście każdy bedzie tobie doradzał co innego...ja podałam tylko swoją propozycję i nie chcę być tutaj najmądrzejsza ;)
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: Walizka kurierem?

Post autor: Niania »

Bagaż to zawsze problem. Ja również korzystam z wysłania ale z . Pocztex Kurier 48 . Wystarczy tylko karton. A małą podręczną z kosmetykami i lekami zabieram ze sobą. Tylko zauważyłam że ceny się różnią. Więc najlepiej każdy wybiera to co mu najlepiej pasuje... Chyba że ktoś zawozi to problem z głowy....miłego pobytu tym co już widzą że jaką się kurować...pozdrawiam
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Walizka kurierem?

Post autor: SlawaAnna »

stefi68 pisze:To jaką firmę kurierską polecacie kochani by dostarczyła bagaż na czas do Połczyna i była nie droga? Chciała bym po raz pierwszy skorzystać z takiej możliwości . Z góry dziękuję za każdą informację .Pozdrawiam
O ile wiem (sprawdzałam) jeśli wybierzesz bezpośrednio firmę kurierską, będzie to bardzo drogo. Natomiast korzystając ze strony pośredniczącej, takiej jak np. przesylarka.pl płacisz grosze. Masz do wyboru kilka ofert, ja wybrałam tam i z powrotem dpd, zapłaciłam 17,99 w jedną stronę, nic nie musiałam drukować i wszystko było idealnie. Ale gdybym zamówiła wysyłkę bezpośrednio w firmie dpd, to bym zapłaciła ok. 2 x tyle.

Dla mnie ta opcja była po prostu idealna. Będąc w sanatorium pomogłam też innej pani, która nie miała możliwości zamówienia odbioru przez internet - na moim tablecie złożyła zamówienie i o ile wiem, też wszystko poszło doskonale. Walizka została odebrana przez kuriera z recepcji już po wyjeździe z sanatorium, na drugi dzień była w domu.
ODPOWIEDZ