kolejka

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: kolejka

Post autor: forumowicz »

Ja składałam wniosek osobiście , odpowiedź z numerkiem dostałam po 3 tygodniach ..
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: kolejka

Post autor: Ela46 »

Ja składałam, osobiście w sierpniu a na koniec września dostałam pisemko,że OCZEKUJĄCE NA OCENĘ LEKARZA BALNEOLOGA;(
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7824
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: kolejka

Post autor: darek »

W tym roku zdarzyło mi się być w Klinice do 05-marca jako ,że aby dotrzeć do domu muszę jechać obok ..delegatury NFZ wstąpiłem , złożyłem ( wniosek ) o dziwo bez kolejki i udałem się do domu.
Jakie było Moje zdziwienie gdy razu pewnego a chodzę czy też sprawdzam skrzynkę pocztową średnio 2 razy w tygodniu była gruba koperta z NFZ.
Jako ,że nie wykazywałem zbytnio zainteresowania korespondencją był tam też list ze Straży Miejskiej ( mandat) ;) i inne rachunki
W godzinach wieczornych wszedłem na portal i była tam dyskusja n/t ZiPa wszedłem w niego i Stwierdziłem ,że ...Mam przyznany wyjazd :lol: .
Sprawdziłem już z tzw duszą na ramieniu korespondencję nawet mandat był tylko za 100 i stwierdziłem ,że zaplanowano mi wyjazd za ponad 3 miesiące.
Działo się to około 20 marca -wyjazd był zaplanowany na 20 czerwca a pismo z numerkiem pojawiło się w skrzynce około 10 kwietnia gdy znałem odpowiedzi na wszystkie nurtujące mnie pytania.

Jakim sposobem zostałem tak potraktowany nie wiem a działo się to w oddziale gdzie jaki kolwiek kontakt jest bardzo utrudniony tak e-mail a o telefonach należy zapomnieć jedynie Wizyty odnoszą jakiś efekt.
forumowicz

Re: kolejka

Post autor: forumowicz »

darek
Jeżeli jest to wyjazd poszpitalny, to normalne. Czeka się 3-7 miesięcy. Jeśli jest to wyjazd innego rodzaju, to udało ci się :)
Awatar użytkownika
zuzazg
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 203
Na forum od: 08 lip 2011 19:32
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 4

Re: kolejka

Post autor: zuzazg »

Tak, tak to na pewno skierowanie poszpitalne.
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: kolejka

Post autor: Jasmina55 »

Przecież Darek napisał,że wniosek zawiózł osobiście, ;) więc zadziałał urok osobisty. ;)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: kolejka

Post autor: Felice »

Darku w Mazowieckiem urok osobisty nie zadziałałby bo nie można wejść do miejsc,gdzie pracują.Na dole są okienka,gdzie przyjmują miedzy innymi wnioski i kolejka na kilka godzin stania.Jak nie chcesz stać to wniosek możesz wrzucić do skrzynki.
Po szpitalu w kwietniu ubiegłego roku,wniosek złożony w lipcu,przydział też w lipcu,jednego dnia ocena balneologa,następnego skierowanie,wyjazd w październiku.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: kolejka

Post autor: ewasz »

Wniosek na poszpitalne wysłałam pocztą. 30 czerwca był wpływ do NFZ a 3 lipca już miałam przydział (sprawdzałam cały czas w ZIP-ie). Przydział dostałam od 28 października do Goczałkowic. Uważam, że super szybko.
Niestety musiałam odesłać wraz z wypisem ze szpitala i prosić o zmianę terminu. Muszę przyznać, że się zdziwiłam jak zobaczyłam w przeglądarce (ten sam numer), że nadano mi numerek w kolejce 159. Stał tak sobie bez ruchu od 15 września do dzisiaj bo dzisiaj ruszył tylko szkoda, że do tyłu. Teraz mam numerek 162 :roll:
Awatar użytkownika
Ela46
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 179
Na forum od: 06 paź 2012 23:45
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: kolejka

Post autor: Ela46 »

Witajcie ja składałam wniosek w sierpniu,, i cały czas cisza,, ;) Oczekiwanie na lekarza BALNEOLOGA!!!!!!!!!!,Pierwszy raz tak długo czekam na nadanie numeru kolejki;(;( Pozdrawiam wszystkich oczekujących;(
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: kolejka

Post autor: SlawaAnna »

Ela46 pisze:Witajcie ja składałam wniosek w sierpniu,, i cały czas cisza,, ;) Oczekiwanie na lekarza BALNEOLOGA!!!!!!!!!!(
Ja składałam 10 lipca (NFZ Mazowiecki), czekałam na balneologa do 17 listopada, kiedy to wreszcie dostałam numerek, co prawda na reumatologię zamiast narządów ruchu, ale co tam, ważne, że już odliczanie trwa...
Więc pewnie za chwilę dostaniesz numerek... :)
ODPOWIEDZ