Oczekiwanie na skierowanie

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
juurr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 15 sty 2016 11:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: juurr »

witam czekające towarzystwo
dzień jak każdy , jednym ubywa więcej innym mniej numerków ale zawsze do przodu , moja kolejka mknie dość szybko i pewnie jutro
kolejna przesiadka :o do 38 wagonika ...." para buch koła w ruch..."

pozdrawiam ciepło w chłodny wtorkowy wieczór :)
forumowicz

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: forumowicz »

Witaj Jurr,jeśli bardzo zależy Ci na wyjeździe nad morze to chyba będziesz musiał pilotować sprawę. Tak jak dziewczyny radziły osobiście pofatygować się do NFZ ,lub dzwonić w sprawie zwrotów (a można trafić na perełki) Po takiej małej analizce stwierdziłam że nasz fundusz po raz pierwszy kieruję do Ciechocinka i Połczyna Zdrój :)
Awatar użytkownika
juurr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 15 sty 2016 11:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: juurr »

witaj Marylka
Faktycznie bardzo zależy mi aby to było skierowanie nad morze , lekarz kierujący tak zaznaczył , ja również dzwoniłem do NFZ-tu ale jaki
będzie efekt nie wiadomo , natomiast jeśli chodzi o zwroty to kiedy można o to pytać , wystarczy tel. czy lepiej osobiście

właśnie Tobie zadaję to pytanie ponieważ jesteśmy z tego samego NFZ

pozdrawiam i życzę wymarzonych przydziałów
forumowicz

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: forumowicz »

Witaj Juurr, kiedy ja pojawiłam się na forum byłam zielona jak szczypiorek na wiosnę :lol: , na temat sanatoriów niczego nie wiedziałam i o wszystko pytałam i nadal pytam. Są na forum dziewczyny z wielkopolskiego , które fachowo odpowiedzą na wszystkie twoje pytania (MAŁGOSIA GRAŻYNKA POZNANIANKA SELENE) Jeśli chodzi o mnie ja także wyjeżdżam nad morze ,zalecenie przez lekarza, choć uwielbiam góry to niestety są dla mnie niedostępne . Obecnie na czerwca otrzymałam skierowanie do sanat. Jantar w Dziwnówku , jeśli Cie interesują zwroty to wystarczy podzwonić( po pełnym rok oczekiwania) możesz trafić na fajne skierowanie - wtedy to ty decydujesz gdzie i kiedy wyjedziesz na rehabilitację .Odsyłam Cię na - strony formalne- NFZ wielkopolska ( kopalnia wiedzy) :) :) :kwiat:
Awatar użytkownika
juurr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 15 sty 2016 11:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: juurr »

dzięki Marylka za informacje , o zwroty będę pytał w kwietniu lub maju już wiem , że mogę to zrobić w każdej chwili ponieważ jadę po raz pierwszy , zastanawiam się tylko czy lepiej osobiście czy wystarczy dzwonić i pytać o zwroty

pozdrawiam juurr :) :) :)
forumowicz

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: forumowicz »

:) To jeszcze raz ja :) Nie wiem możesz próbować, ale wydaje mi się że jednak po roku czasu tj. październik 2016r. ;) ;) O zwroty najlepiej dzwonić po godz 14,00, NIE MA SENSU JEŹDZIĆ - jeśli coś będzie to przedstawią Ci całą gamę propozycji wyjazdu, zazwyczaj są to krótkie terminy i musisz się szybko decydować. :o Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
juurr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 15 sty 2016 11:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: juurr »

dzięki Marylka :) :kwiat:
gosiaczek63
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 03 mar 2015 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: gosiaczek63 »

Marylka pisze::) To jeszcze raz ja :) Nie wiem możesz próbować, ale wydaje mi się że jednak po roku czasu tj. październik 2016r. ;) ;) O zwroty najlepiej dzwonić po godz 14,00, NIE MA SENSU JEŹDZIĆ - jeśli coś będzie to przedstawią Ci całą gamę propozycji wyjazdu, zazwyczaj są to krótkie terminy i musisz się szybko decydować. :o Serdecznie pozdrawiam
Witam i przepraszam,ze wchodze w słowo,ale np.w mazowieckim o zwroty pierwszy raz dzwoni sie zaraz po otrzymaniu numeru nie obowiązuje żaden termin odczekania.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20164
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: Felice »

Jeżeli chodzi o zwroty to warunkiem jest to,by minęło 18 miesięcy od ostatniego pobytu.
Ze strony NFZ Mazowieckiego dział zwroty
UWAGA! Potwierdzenie leczenia uzdrowiskowego przez NFZ, w przypadku osób zakwalifikowanych na uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne dorosłych lub rehabilitację uzdrowiskową dla dorosłych w sanatorium uzdrowiskowym, możliwe jest po upływie 18 miesięcy od daty ostatniego zrealizowanego pobytu na leczeniu uzdrowiskowym, które odbyło się na podstawie potwierdzonego skierowania na leczenie uzdrowiskowe.
Jeżeli jest to pierwszy wyjazd do sanatorium to pacjent, który został pozytywnie zakwalifikowany przez lekarza specjalistę w oddziale Funduszu (otrzymał informację o numerze ewidencyjnym i sposobie rozpatrzenia skierowania) może ubiegać się o zwroty.
forumowicz

Re: Oczekiwanie na skierowanie

Post autor: forumowicz »

Witam Juurr, sory jeśli dziewczyny tak piszą to tak musi być, znają przepisy i procedury od podszewki. :)
ODPOWIEDZ