Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Planujesz wyjazd do sanatorium? Wyjeżdżasz do sanatorium, szpitala, chcesz się umówić z kimś kto również wyjeżdża w to samo miejsce w podobnym terminie? Chcesz dowiedzieć się co zabrać lub jak było? Tu możesz nawiązać kontakt.
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: aniag »

:D Halo ,kto sie wybiera do Jantarka od 29 lipca?
Awatar użytkownika
Malgi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 05 cze 2012 22:04
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: Malgi »

aniag pisze::D Halo ,kto sie wybiera do Jantarka od 29 lipca?
Tutaj same czerwcowe kuracjuszki :-)
Musisz poszukać w archiwum takiego tematu, albo sama założyć nowy temat. :roll: :kwiat:
Awatar użytkownika
Malgi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 05 cze 2012 22:04
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: Malgi »

Zostało nam tylko dwa tygodnie :-)
Już nie mogę się doczekać... :kwiat:
Awatar użytkownika
JoannaL1961
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 lut 2016 14:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: JoannaL1961 »

Też już odliczam dni, prawie siedzę na walizkach :D Pogoda zapowiada się piękna, oby sprawdziły się prognozy. :D
Awatar użytkownika
peone56
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 168
Na forum od: 28 kwie 2016 23:19
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: peone56 »

Dobry wieczór dziewczyny jeszcze trochę cierpliwości :kwiat: mój szef szuka już zastępstwa :lol: :lol: :lol: :lol: i baaaaardzo mi zazdrości tego wyjazdu. Dobranoc :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
JoannaL1961
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 09 lut 2016 14:29
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: JoannaL1961 »

U mnie w pracy też wszystko dograne :) Jeszcze półtora tygodnia jakoś zmęczę, a odcinek szyjny kręgosłupa coraz bardziej dokucza. Ewidentnie czas na rehabilitację :lol: :lol: :lol: Psychika też wymaga małej rekonstrukcji :D Pozdrawiam dziewczyny i chłopaki też :) do zobaczenia :kwiat:
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: aniag »

:lol: :lol: a ja bede sie smiala jak bede ja wyjezdzala ze wy juz po a ja przed ,ale coz taka kolej rzeczy :PPPPP
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Dziwnówek 21.06-14.07.2016

Post autor: aniag »

sapphira pisze:Witajcie dziewczyny, pisałam wcześniej, że byłam w Jantarze 5 lat temu..... To dużo czasu na dokonanie zmian. Był to mój pierwszy wyjazd do sanatorium w ramach prewencji i jak się później okazało ostatni. Zakwaterowano mnie w pokoju z mini łazienką i balkonem. Meble czasy świetności dawno miały już za sobą ale najgorsze było miejsce do spania. Kanapy nie można było całkowicie rozłożyć aby uzyskać płaską powierzchnię do spania. Trzeba było idealnie wpasować się w środek a zadarte boki stanowiły oparcie. Moja interwencja i prośba o naprawę bądź wymianę pozostała bez echa. Łazienka zagrzybiona z brudną zasłonką prysznicową i fatalnym zapachem z kanalizacji odrzucały na wejściu. Inni mieli jeszcze gorsze warunki. Pokoje dla gości komercyjnych, wśród których dominowali Niemcy, pięknie urządzone z płaskim telewizorem i wygodnymi łóżkami stanowiły dość duży kontrast z pokojami zamieszkiwanymi prezes zusowców. Oczywiście w naszych pokojach były 14" odbiorniki TV w przeważającej części odbierające programy niemieckojęzyczne. Także widoczny podział na gorszych i lepszych obowiązywał w stołówce.,która podzielona była na 2 części balustradą. Po jednej jej stronie spożywali posiłki, na stołach pokrytych białymi obrusami i z kwiatami w wazonach,goście zza Odry. Po przeciwnej jadły osoby z ZUS a na stołach znajdowały się zwykle ceraty. To było bardzo upokarzające. Pominę sczegóły dotyczące głodowych porcji żywieniowych.Personel lepiej,chętniej i z uśmiechem na ustach mówił po niemiecku niż w języku ojczystym.Na każdym kroku czuliśmy się jak intruzi.Czarę goryczy przepełniła pewna impreza plenerowa, gdzie serwowano kiełbaski z grilla. Oczywiście komercyjna część kuracjuszy otrzymała specjalne bony uprawniające do bezpłatnego korzystania z wszystkiego co kuchnia połowa oferowała. Nietrudno domyślić się ,że biedota z ZUS musiała za wszystko płacić.Jeszcze wspomnę o zajęciach w basenie. Polegały one na tym,że każdy robiłco potrafił a jak nie umiał pływać to nudził się i niecierpliwie spoglądał na zegar.Goście komercyjni mieli ćwiczenia w wodzie prowadzone przez instruktora. Reasumując: chcąc miło i bezstresowo spędzić czas w Jantarze trzeba posiadać niemiecki paszport. Sam ośrodek także nie oferował żadnych wycieczek ani nie był organizatorem czasu wolnego a Dziwnówek to dziura i nie ma nic ciekawego. Na szczęście byłam w porze letniej a piękna aura rekompensowała częściowo niedostatki......Nie chciałam nikogo przestraszyć bo wciąż wierzę w pozytywne zmiany .......Pozdrawiam czytających :kwiat: :kwiat: :kwiat:
A jednak musialo sie wiele zmienic bo wszystkie dziewczyny ktore tam juz byly albo wracaja ,sa bardzoooo zadowolone
ODPOWIEDZ