MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Zimorodek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 gru 2015 14:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: Zimorodek »

ewiko pisze:Założyłam ten wątek, bo po przeczytaniu gdzie NFZ podpisał kontrakty, zorientowałam się że z mapy zniknęło wiele renomowanych , z bardzo dobrą bazą zabiegową sanatoriów. W to miejsce pojawiło się masę obiektów , które nie mają nadanej nazwy, ale mają dane właścicieli... Obawiam się że nowe obiekty nie mają takich standardów zabiegowych co sprawdzone sanatoria. Proszę, piszcie gdzie dostajecie skierowania....
Witaj "ewiko" zaglądałem do mazowieckiego NFZ ale nie potrafiłem znaleźć ścieżki do podpisanych kontraktów na 2016 rok. Może potrafisz mi pomóc jak to robisz. Jest to warte zachodu bo można sobie ewentualnie wydedukować w jakim ośrodku możemy wylądować. ( no proszę już prawie wierszem zaczynam pisać :lol: )
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: ewiko »

Witam. Wpisz sobie INFORMATOR O ZAWARTYCH UMOWACH NFZ , następnie wybierz dane województwo i w końcu lecznictwo uzdrowiskowe. Miłej lektury...
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: Felice »

Ewiko,ale z tego i tak nic się nie dowie,bo Mazowiecki podpisuje kontrakt tylko z Konstancinem.Każde województwo podpisuje umowy z sanatoriami na swoim terenie.Potem dopiero dzielone to jest na oddziały i nigdy nie wiadomo jaki będzie szczegółowy przydział i jakich kontraktów.Mazowiecki np.przydziela Wielką Pieniawę w Polanicy na leczenie szpitalne,a już na rehabilitację nie.Klucz pewnie tylko pracownicy znają.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: ewiko »

Felice, może się mylę, więc proszę wyprowadź mnie z błędu. Czy ta lista, nie przedstawia dostępnych sanatoriów dla mazowszan???
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: Felice »

Ta lista zawiera wszystkie podpisane umowy w poszczególnych województwach,ale nie do wszystkich z danych województw można pojechać.
Awatar użytkownika
Zimorodek
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 30 gru 2015 14:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: Zimorodek »

ewiko » 17 lut 2016 16:43
Witam. Wpisz sobie INFORMATOR O ZAWARTYCH UMOWACH NFZ , następnie wybierz dane województwo i w końcu lecznictwo uzdrowiskowe. Miłej lektury...

Witam, zaglądałem już tam wcześniej ale w mazowieckim NFZ jest w tym miejscu pusto - tylko Konstancin, dlatego byłem zdziwiony że sobie "eviko" z tym szukaniem poradziłaś. Wygląda to tak jak gdyby tych umów jeszcze na 2016r. nie podpisano albo mazowieckie NFZ nas zwyczajnie olewa i nie wypełnia swych obowiązków o informacji bo tak było też w zeszłym roku. Widoczne są tylko umowy o REHABILITACJACH w poszczególnych miejscowościach naszego zamieszkania. W innych województwach umowy były zawarte pod koniec 2015 roku i są widoczne.
Pozdrawiam. :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20162
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: Felice »

Wygląda to tak jak gdyby tych umów jeszcze na 2016r. nie podpisano albo mazowieckie NFZ nas zwyczajnie olewa
Zimorodek dwa posty wyżej pisałam.Na terenie Mazowieckiego jest tylko Konstancin i tylko z nim nasz oddział podpisuje umowy.
Miejsca kontraktują poszczególne oddziały podlegającym im z powodu regionu sanatoriom.Wielkopolski nie ma na swoim terenie żadnego sanatorium i w związku z tym żadnych kontraktów.Nie wiem czy da się to prościej wytłumaczyć :lol:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: ewasz »

ewasz pisze:
ewiko pisze:Ewasz, czy są to kuracjusze z mazowieckiego ?
Tak Ewiko z mazowieckiego, opolskiego, małopolskiego są na pewno. Oczywiście większość to ze śląskiego.
Są jeszcze z dolnośląskiego.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24607
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: ewasz »

Lista regionów się poszerza bo są też osoby z Sieradza.
Awatar użytkownika
rysia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 108
Na forum od: 02 lut 2013 18:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: MAZOWIECKI NFZ - GDZIE WYSYŁA W 2016

Post autor: rysia »

Dzisiaj dostałam przydział do Mewa Kołobrzeg od 1 kwietnia.Dobrze to czy nie ? Kto powie proszę :kwiat: :kwiat: :kwiat:
ODPOWIEDZ