Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: hala5102 »

Zbigniew- I pisze:hala5102 :kwiat: ,tylko jedź w ciepłej porze roku. Jak widziałem wymarły Polańczyk w chłodne dni jesieni, to bym sam tam nie pojechał. :lol:
Tak, owszem. Jadę 31.07-19. 08. Nie lubię nigdzie wyjeżdżać w innych porach roku. Wybieram tylko terminy od początku czerwca do końca sierpnia. Raz jedyny byłam w 2005r. w Wieliczce w grudniu i powiedziałam sobie...NIGDY WIĘCEJ!!! Byliśmy ostatnim turnusem przed sprzedażą tego sanatorium. Ośrodek "Kinga I (albo Kinga II - nie pamiętam) to 2-piętrowy domek jednorodzinny (dziś hotel). Kuracjuszy sztuk 24 :lol: . Krótki dzień. Ani gdzieś się wybrać, ani gdzieś potańcować (adwent). Szaro, buro i dżdżysto, a pod koniec turnusu mrozisko i w końcu całą gębą zima i burze śnieżne z piorunami. Najfajniejsze były zabiegi solankowe no i noclegi w kopalni, co dla niektórych osób było to nie lada wyzwaniem. Także, jak widzisz, mam wybrany leni czas :) Myślę, myślę!:lol: Pozdrawiam :)
krzysiek23
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 186
Na forum od: 04 sty 2013 12:12
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: krzysiek23 »

Zbyszku dziekuje jastes super kolega jedziesz ze mna ?
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Zbigniew- I »

Dzięki krzysiek23 :kwiat: , ale ja w lecie myślę tylko o Karkonoszach i wybieram się tam na jakieś trzy tygodnie. W Bieszczady zawitam na tydzień, ale dopiero jesienią, próbując trafić na moment przebarwiania się liści buka, aby nacieszyć oczy symfonią barw.
krzysiek23
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 186
Na forum od: 04 sty 2013 12:12
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: krzysiek23 »

Witam może będzie ktoś w Dedalu od 14 czerwca??? Pozdrawiam już za 2 tygodnie odpoczywam .
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Ja będę w Dedalu od 29.07.2016r do 19.08.2016 . Czy ktoś będąc w Polańczyku korzystał z rowerów , nie wiem, czy zabrać ze sobą czy może wypożyczyć sporadycznie jeśli jest wypożyczalnia takowa na miejscu ? A może ktoś napisze jak z jazdą rowerem po Polańczyku i wokół czy jest sens brać rower czy go wypożyczyć raz na kiedyś ? Co do zwiedzania . Byłem tam dawno temu mając chyba 17 lat . Pozdrawiam forumowiczki i forumowiczów :)_
krzysiek23
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 186
Na forum od: 04 sty 2013 12:12
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 21

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: krzysiek23 »

Witam sa rowery spoko ale warto mieć swój wszędzie daleko wiec rower na pewno sie przyda. Powiem tak ja tam juz nie wróce nudy nudy takie jest moje zdanie . Baza zabiegowa bardzo słaba lekarze nie dają nic wiecej na co pozwoli dyrektor który jest tam panem i władca !!! Dla starszych i małżenstw może i jest ok . Ale oprucz wody lasu i tej samej muzy nie ma nic . Objechałem Bieszczady w jeden tydzień pózniej nudy. O 22 Polanczyk zasypia !!! Warunki mieszkaniowe nawet mogą być pod warunkiem że mieszkasz sam w 2 osobowym. Wszystoko fajnie wyglada w folderku inaczej w rzeczywistosci zdjecia z lotu ptaka super ale inaczej z brzegu zalewu . Takie jest moje zdanie przepraszam jeżeli kogoś uraziłem pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Atina »

Krzysiek 23 ...fajnie,że napisałeś kilka zdań o tym miejscu jak i o Polańczyku
Ja bym wróciła tam drugi raz ,ale mój mąż nie,ma takie same zdanie jak Ty :)
Pozdrawiam
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: hala5102 »

krzysiek23 pisze:Witam sa rowery spoko ale warto mieć swój wszędzie daleko wiec rower na pewno sie przyda. Powiem tak ja tam juz nie wróce nudy nudy takie jest moje zdanie . Baza zabiegowa bardzo słaba lekarze nie dają nic wiecej na co pozwoli dyrektor który jest tam panem i władca !!! Dla starszych i małżenstw może i jest ok . Ale oprucz wody lasu i tej samej muzy nie ma nic . Objechałem Bieszczady w jeden tydzień pózniej nudy. O 22 Polanczyk zasypia !!! Warunki mieszkaniowe nawet mogą być pod warunkiem że mieszkasz sam w 2 osobowym. Wszystoko fajnie wyglada w folderku inaczej w rzeczywistosci zdjecia z lotu ptaka super ale inaczej z brzegu zalewu . Takie jest moje zdanie przepraszam jeżeli kogoś uraziłem pozdrawiam.
krzysiek23, a jest gdzie potańczyć chociaż w tym Polańczyku, co by zabić te nudę? :lol:
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: Atina »

hala ...jest kilka miejsc gdzie można trącić nóżką :lol: spokojnie.
W Dedalu tez fajnie pan "grał" :)
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium "Dedal" Polańczyk

Post autor: hala5102 »

Atina pisze:hala ...jest kilka miejsc gdzie można trącić nóżką :lol: spokojnie.
W Dedalu tez fajnie pan "grał" :)
Dzięki Atina :kwiat: A może wiesz gdzie w Polańczyku najlepiej wysiąść z autobusu (z Warszawy). Czy na przystanku na skrzyżowaniu Bieszczadzka-Zdrojowa, czy może w jakimś innym miejscu, skąd bym miała bliżej do DEDALA? Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ