Zamienię pobyt w sanatorium

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
anzuga
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 cze 2016 14:45

Re: Zamienię pobyt w sanatorium

Post autor: anzuga »

anzuga pisze:Zamienię pobyt ZESPÓŁ SANATORYJNO-SZPITALNY "KUJAWIAK" INOWROCŁAW, ALEJA HENRYKA SIENKIEWICZA 50 dla dwóch osób w dniach od 24,08,2016r do 14.09.2016r na wcześniejszy lub w okresie wrzesień październik. Kontakt pod tel.505-038-011
umieściłam ten wpis bo mnie ktoś o to poprosił ;)
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: hala5102 »

GIENIA pisze:A szkoda , ze nie mozna :( jesli to ten sam oddział NFZ , co by komu przeszkadzało zamienić skierowania :?: jeśli byłoby to zgodne z profilem itp . jaki problem ?
GIENIA, problem bałaganu!!! Wyobraź sobie prawie po 50 000 osób oczekujących w kilku odrębnych kolejkach (każde schorzenie, to inna kolejka) i teraz każda lub prawie każda osoba chce się z kimś, na coś zamienić( termin, ośrodek)! A fundusz już zaklepał miejsce dla pacjenta w określonym ośrodku, odnotował w dokumentach i co mają siedzieć i dokonywać zmian we wpisach, bo komuś coś nie pasuje? No, pomyśl kobito!
anzuga
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 cze 2016 14:45

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: anzuga »

milenista pisze:Zdecydowanie nie można ,autor/ka jak widać brak stażu sanatoryjnego dlatego miała taką jednie nadzieję ,kiedyś też chciałem przesunąć o dwa tygodnie w rzeczywistości kolejny wyjazd był za dwa miesiące bo o tyle mogli to zrobić w przypadku jeśli takie przesunięcie jest uzasadnione
Do milenista a do kogo to trzeba zgłosić i w jakim czasie, proszę o więcej informacji w tej sprawie :) z góry bardzo dziękuję :)
anzuga
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 07 cze 2016 14:45

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: anzuga »

Narewka pisze:Po pierwsze..sanatorium, a nie senatorium,
Po drugie..tylko NFZ, , który przydziela skierowanie, , może nim dysponować. Pacjent tylko może pojechać albo zwrócić.
Przepraszam pomyliłam się szybko pisałam każdemu może się przytrafić błąd w pisowni :? a informację umieściłam bo mnie ktoś o to poprosił :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14588
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: GIENIA »

hala5102 pisze:
GIENIA pisze:A szkoda , ze nie mozna :( jesli to ten sam oddział NFZ , co by komu przeszkadzało zamienić skierowania :?: jeśli byłoby to zgodne z profilem itp . jaki problem ?
GIENIA, problem bałaganu!!! Wyobraź sobie prawie po 50 000 osób oczekujących w kilku odrębnych kolejkach (każde schorzenie, to inna kolejka) i teraz każda lub prawie każda osoba chce się z kimś, na coś zamienić( termin, ośrodek)! A fundusz już zaklepał miejsce dla pacjenta w określonym ośrodku, odnotował w dokumentach i co mają siedzieć i dokonywać zmian we wpisach, bo komuś coś nie pasuje? No, pomyśl kobito!
Pewnie masz hala5102 rację . Powstałby przy tym bałagan .
Mam nadzieję , że zwrot KOBITO , to zwykła literówka .
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: hala5102 »

GIENIA pisze:"...Mam nadzieję , że zwrot KOBITO , to zwykła literówka ."
Żartobliwie GIENIU miła, ot, tak, jak to czasem potocznie się mówi :) Ale jeśli to słowo Ciebie w jakiś sposób uraziło, to BARDZO PRZEPRASZAM :serce: i pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3436
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: Dzia_dek »

Zgadza się, że tylko NFZ dysponuje przydzielonym skierowaniem. Pacjent nie ma możliwości samodzielnej zamiany,
ale oprócz wyjazdu w danym terminie lub zwrotu jest jeszcze trzecia możliwość taka jak przesuniecie terminu wyjazdu
z ważnych dla pacjenta przyczyn. (jest to też w pewnym sensie zwrot skierowania, ale z prośbą o wyjazd w innym, najlepiej późniejszym) terminie) Oczywiście, że w takim przypadku, rozpatrywanym indywidualnie, NFZ też musi podanie rozpatrzyć
pozytywnie. Ale jest taka szansa. Skierowanie otrzymujemy po kilkunastu lub niekiedy po kilkudziesięciu miesiącach oczekiwania
i w tym czasie mogą wystąpić jakieś przeszkody, które nie pozwalają nam w przydzielonym terminie spokojnie wyjechać.
I tak wypada zrobić (przesunąć termin)w tym przypadku, który podaje "anzuga". Do wyjazdu jest jeszcze dwa i pół miesiąca.
Trzeba wiec szybko napisać do NFZ prośbę (podając przyczyny zmiany terminu) o przesunięcie terminu wyjazdu.
Najlepiej na termin późniejszy. Prośbę skierowałbym do Kierownika Działu Lecznictwa Uzdrowiskowego i pofatygowałbym
się osobiście z nią i skierowaniem do swojego oddziału NFZ. Powinni rozpatrzyć taką prośbę pozytywnie - zmieniając termin
wyjazdu, ale jak uczy życie i wskazuje doświadczenie osób tu piszących czasem ze zmianą terminu może nastąpić też niejako,
przy okazji, zmiana miejsca naszej kuracji. Myślę, że czas wyjazdu jest na tyle odległy, że nie będzie z tym większego problemu.
Pozdrawiając, życzę pozytywnego załatwienia sprawy i oczywiście prośba do Ciebie o informację jak udało się załatwić tą
sprawę. To może być cenna wskazówka, dla innych osób, jak postępować w takich, jak Twój, przypadkach.
forumowicz

Re: Zamienię pobyt w senatorium

Post autor: forumowicz »

anzuga pisze:
milenista pisze:Zdecydowanie nie można ,autor/ka jak widać brak stażu sanatoryjnego dlatego miała taką jednie nadzieję ,kiedyś też chciałem przesunąć o dwa tygodnie w rzeczywistości kolejny wyjazd był za dwa miesiące bo o tyle mogli to zrobić w przypadku jeśli takie przesunięcie jest uzasadnione
Do milenista a do kogo to trzeba zgłosić i w jakim czasie, proszę o więcej informacji w tej sprawie :) z góry bardzo dziękuję :)
witam u mnie do wyjazdu było dość krótko z dwa tygodnie bo nagle dostałem z wojska wezwanie w trybie pilnym na ćwiczenia i w sumie wojsko wiedząc po moim telefonie ,że mam sanatorium już tak mocno mnie nie chciało ale chciałem trochę pochodzić w kamaszach więc wystarczył telefon do NFZ o takiej sytuacji a oni od razu umieścili wpis co mnie przeraziło nie o przesunięciu a o rezygnacji z leczenia . W międzyczasie kazano napisać list do nich i opisać co i jak no ileś dni czekałem zanim znowu w kolejkę mnie wrzucili ale już nie mogli jak mówili przesunąć o miesiąc a najszybciej o dwa miesiące (jakieś procedury w wysyłaniu kolejnych skierowań).Pierwsze skierowanie miałem do Sopotu do sanatorium MSW a kolejne te przesunięte też wyszło ,że do Sopotu ale na drugą dosłownie stronę ulicy do Perełki (mojego koszmaru :D )Wszystko skończyło się dobrze tyle, że przesunęło się o dwa miesiące
hala5102
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 212
Na forum od: 26 kwie 2014 15:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Zamienię pobyt w sanatorium

Post autor: hala5102 »

Tak sobie czytam te wpisy i tak sobie myślę. Kochani, anzuga wyraźnie napisała cyt."Zamienię pobyt ZESPÓŁ SANATORYJNO-SZPITALNY "KUJAWIAK" INOWROCŁAW, ALEJA HENRYKA SIENKIEWICZA 50 dla dwóch osób w dniach od 24,08,2016r do 14.09.2016r na wcześniejszy lub w okresie wrzesień październik..."
To Ona osobiście chce dokonać zamiany z kimś, a nie poprzez NFZ. Ja tak to zrozumiałam. A to jest niemożliwe! Jedyna, co może zrobić, to zwrócić się do funduszu o zmianę terminu, a to już jest możliwe. Pozdrawiam.
forumowicz

Re: Zamienię pobyt w sanatorium

Post autor: forumowicz »

witajcie .Zeby zamienic sanatorium trzeba po pierwsze napisac podanie do nfz wraz ze skierowniem Nie ma zadnego problemu składasz podanie cos tam umotywujesz i jedziesz kiedy chcesz i gdzie chcesz Pozdrawiam tomasz
ODPOWIEDZ