ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Betina71 »

Witajcie.
3 tygodnie temu złożyłam wniosek o leczenie w szpitalu uzdrowiskowym. Dzisiaj widnieje wpis,że skierowanie nie zostało zakwalifikowane przez lekarza balneologa z powodu braku wskazań.Nie rozumiem tej decyzji i nie zgadzam się z nią.W kwietniu nadawałam się do sanatorium...teraz nie?
A może szpitala nie chciał mi przydzielić?Nie można było przekwalifikować do sanatorium zwykłego uzdrowiskowego?
Co powinnam zrobić w tej sytuacji?Z tego co wiem zwykłe odwołanie nic nie da i nie przysługuje wnioskodawcy.
Może pojechać do NFZ i poprosić o przekwalifikowanie i ponowną opinię balneologa? Co mi możecie doradzić?
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Felice »

Tylko ewentualnie wypisać nowy wniosek na leczenie w sanatorium uzdrowiskowym.
Szpital uzdrowiskowy przysługuje w szczególnych przypadkach i takowy już chyba wykorzystałaś,stąd zapewne odmowa.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: darek »

Droga Betino

System NFZ , i Ministerstwa Zdrowia ma tzw oko
I Cie widzi
W 2016 skorzystałaś z leczenia tzw po szpitalnego w ramach NFZ o ile dobrze pamiętam Kamień Pomorski
W 2016 skorzystałaś z leczenia tzw zamiejscowego w ..Ustroniu gdzie kierował Cie Klinika kardiologiczna w Ochojcu

SYSTEM rejestracji Pesel NIE ZAREJESTRUJE Cie w 2016 na Żadne leczenie ..sanatoryjne w ramach NFZ ,ale zrealizuje ew Twoj pobyt Sanatoryjny w ramach prewencji rentowej ZUS , KRUS lub Turnus rehabilitacyjny w ramach PFRON
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Betina71 »

darek pisze:Droga Betino

System NFZ , i Ministerstwa Zdrowia ma tzw oko
I Cie widzi
W 2016 skorzystałaś z leczenia tzw po szpitalnego w ramach NFZ o ile dobrze pamiętam Kamień Pomorski
W 2016 skorzystałaś z leczenia tzw zamiejscowego w ..Ustroniu gdzie kierował Cie Klinika kardiologiczna w Ochojcu

SYSTEM rejestracji Pesel NIE ZAREJESTRUJE Cie w 2016 na Żadne leczenie ..sanatoryjne w ramach NFZ ,ale zrealizuje ew Twoj pobyt Sanatoryjny w ramach prewencji rentowej ZUS , KRUS lub Turnus rehabilitacyjny w ramach PFRON
Witaj.
W 2015 r byłam w Ustroniu po skierowaniu w Ochojcu ( tego NFZ nie widzi nawet ).W 2016 r byłam w Kamieniu ale nie na tzw.poszpitalnym ( w szpitalu byłam we wrześniu 2015 ) bo wtedy składałam wniosek o sanatorium a przekwalifikował mnie balneolog na szpital.Co do systemu....zarejestrował mnie NFZ normalnie-miałam numerek i widziałam to w ZIP-ie.Po pobycie w szpitalu uzdrowiskowym można bez karencji składać wniosek. Tak mówi ustawa.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7823
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: darek »

Zgadza się ,że tak mówi Ustawa.................
Tylko Bardzo prosze wytłumacz dlaczego ta sama Ustawa DYSKRYMINUJE pacjentów naszego śląskiego NFZ
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Betina71 »

darek pisze:Zgadza się ,że tak mówi Ustawa.................
Tylko Bardzo prosze wytłumacz dlaczego ta sama Ustawa DYSKRYMINUJE pacjentów naszego śląskiego NFZ
Na to pytanie niestety nie znam odpowiedzi :(
Jednak sama rejestracja po numerze PESEL jest możliwa. Powiem jeszcze coś dziwnego...2 moje koleżanki także dostały odmowę wyjazdu do sanatorium.Taki dzień czy coś się dzieje fatalnego w NFZ-ie?
Jeszcze jedno...dlaczego w przegladarce skierowań jest odmowa a w ZIP-ie oczekiwanie na opinie?
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Fionka »

Betino Felice ma rację tzw. szpitalne przysługuje w szczególnych przypadkach na własnej skórze przekonała się o tym nasza forumowa koleżanka, moja znajoma i jeszcze moja teściowa.
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Betina71 »

NFZ nie ma prawa według ustawy Ministra Zdrowia odmówić kwalifikacji wniosku na leczenie sanatoryjne po pobycie w szpitalu uzdrowiskowym. ;).
Pozdrawiam 8-)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20163
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Felice »

Betina71,to nie jest do końca tak jak piszesz.Przede wszystkim złożyłaś ponownie na leczenie w szpitalu uzdrowiskowym,a nie na sanatoryjne leczenie uzdrowiskowe. W przypadku większości chorób kardiologicznych na szpital kwalifikują się stany do pół roku po przebytym zawale,czy innych pobytach szpitalnych.Operacja zastawek ma chyba 12 miesięcy.
Ponadto jak widać śląski NFZ przyjął swoje zasady i nie sądzę by nie radził się prawników,że tak może.
Ustawa o której piszesz niejednokrotnie była na forum przytaczana i myślę,że w odmowie zastosowano 4 pkt 4 paragrafu,który mówi o efektach przebytego w przeszłości leczenia uzdrowiskowego lub rehabilitacji uzdrowiskowej, jeżeli pacjent korzystał z tej formy leczenia lub rehabilitacji i uznano,że jest za krótki czas by te efekty ocenić.
Cóż możemy się z tym zgadzać lub nie ale wasz oddział,po trochu i nasz musi jakoś radzić sobie z ogromną liczbą skierowań. Wymyślili taki sposób ....
Awatar użytkownika
Betina71
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1627
Na forum od: 05 lut 2016 08:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: ODMOWA-BRAK WSKAZAŃ

Post autor: Betina71 »

Litości...uważam,że nie mają prawa odmawiać przyjęcia wniosku o sanatorium bo i tak na nie czekamy już 3 lata....to mało? :( :o :shock:
ODPOWIEDZ