Aspołeczne zachowania w sanatorium

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: jan19557 »

Gdybym o widział to może bym uwierzył.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: margot »

Janku :roll:
byłoby to aspołeczne zachowanie , takie na pokaz
musi być dyskretnie ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: jan19557 »

Chyba masz rację.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: margot »

Wiem , że mam :D
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: jan19557 »

Znając cie to nie jestem do końca o tym przekonany. ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: darek »

Przytoczę tutaj zdarzenie ,które miało miejsce dosłownie 3 tygodnie temu.
Do pewnego kołobrzeskiego sanatorium przyjeżdża Pani lat 50 ..okazuje się ,że w tym obiekcie BRAK pokoi tzw JEDYNEK, prosi na Recepcji o pokój dwu osobowy okazuje się ,że i dwójek jest tyle ile tydzień wcześniej przesłał Fundusz .
Pani zostaje zakwaterowana do pokoju 3 -osobowego.
Na odchodne Prosi Panią Recepcjonistkę o dobranie -Współspaczek w podobnym peselu.
Mija popołudnie wraca z kolacji i na Jej łóżku leży kurtka a jej podręczny bagaż jest w przedpokoju.
Kosmetyki w łazience sa po przesuwane bluzki , koszuli w szafie z półki środkowe przełożone na najniższą półkę.
Cóż znajoma doczekała się gdy do pokoju wróciły .. Dwie Współspaczki .. Starsze o - Mogły by Byc mamami czyli + 70
Znajoma Grzecznie Pyta się DLACZEGO została Przeniesiona tak z Łózka jak i z Szafy
Została bo tak ma być
wg Znajomej w ciągu dosłownie 5 minut Obie Panie Zadały Bardzo dużo Pytań .. Nawet Natury osobistej ..kiedy była w spowiedzi i czy będzie z nimi chodziła na Nabożeństwa do Katedry ( Październik-Różaniec)

Kilka pokoi obok gdzie zakwaterowano Dwie Panie z Peselem rozpoczynającym się na cyfrę ..6 czyli podobny pesel do Znajomej dokwaterowano Pania lat +70 z dwoma reklamówkami CO WIDZIAŁEM NA WŁASNE OCZY PAMPERSÓW.
I podobna Akcja - Wyciąganie ŚWIĘTEGO Obrazka i Szukanie w TV pewnej Stacji bo leci ......
Konsternacja.

Pani z pokoju Pierwszego dzwoni do Mnie z Błagalnym Żądaniem Darek POMOCY.
Sugeruje udanie się do Recepcji z prośbą o ..Przeniesienie do Normalnego pokoju jako ,że byłem wtedy w Kołobrzegu udałem się do w/w obiektu.

Panie z pokoju drugiego udały się do Recepcji z prośba o......

Trzy Panie Spotykają się ..niestety jest godzina 20,00 pokoje są rozdysponowane BRAK jakiego kolwiek wolnego Nawet trzy osobowego.

Cóż i Ja pojawiam się wysłuchuję i zasugerowałem udanie się do Pani Pielęgniarki ,aby POMOGŁA.
Cóż

Pielęgniarka wysłuchała sprawdziła Pesele w recepcji i udała się mediować w sprawie zamiany i wyrównania Peseli.

i TERAZ ROZPOCZYNA się ASPOŁECZNE ZACHOWANIE.

Pani z pokoju drugiego Ta z dwoma reklamówkami Pampersów ..Zażądała pieniędzy za zmianę pokoju od każdej z Pań po 200 złotych :o
Ostatecznie stwierdziła ,że zadowoli Ją 500 od Wszystkich 3 Pań
Powiedziała to kiedy w jej pokoju wyszła Pielęgniarka Tylko do tych Dwóch ,które były z nią Pokoju
Znajomej nie było bo czekała na korytarzu na wynik rozmów.

Po chwili gdy otrzymała Odpowiedź od tych dwóch wyszła na Korytarz i powiedziała Mi
500 złotych za zamianę pokoju
Za Spokój
Za podobny pesel

Jako ,że Panie były ZDESPEROWANE..ZGODZIŁY SIĘ jednak za Moja namową każda dała po 50 zł Reszte obiecały gdy udadzą się do Bankomatów.
Oczywiście NIE dały a owa Pani ciagle chodzi KIEDY JEJ Zwróca reszte


Drodzy Państwo to JEST tupet a to ,że ktoś zje Mojego ladniejszego banana czy Kiwi to pikuś
Trzeba się umieć Ustawić
forumowicz

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: forumowicz »

brak słow. Nie wiem czy sytuacja rzeczywiście miała miejsce ale brak słów.
Nie dałabym ani złotówki. A pani z roszczeniami powinna być wyprowadzona z sanatorium i oskarżona o próbę wyłudzenia.
A w ogóle to niedawno ktoś pisał o pomyśle wysyłania seniorów na turnusy 14 dniowe co roku. Nie wiem czy to nie Ty Darku ale nie jestem pewna.
W świetle Twojego postu jestem za. I wiem że w tamtym wątku pojawiły się argumenty różne popierające Twój pomysł i krytykujące. Ja popieram z jednego powodu - nie należy mieszać grup wiekowych. Każdy chce wypocząć, rehabilitować się w normalnych warunkach i nie może być tak ze ci młodsi cierpią bo seniorzy nie mogą się czuć wyautowani ze społeczeństwa. Zresztą ja nie jestem za tworzeniem gett dla seniorów ale odrębne budynki albo chociaż piętra. O pokojach już nie wspomnę.

Darku, z jakiego urządzenia piszesz swoje posty?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7130
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: jacky6 »

darek pisze:Przytoczę tutaj zdarzenie ,które miało miejsce dosłownie 3 tygodnie temu.
Darku - społeczeństwo było i jest podzielone.
Takim pozostanie bo taka jest sytuacja.
Tak jest na całym świecie. Nat no nie mamy rady. Po prostu tak jest.
Rzeczą osób owe społeczeństwo obsługujących jest dostosowanie aby nikt nie został dyskryminowany.
Trudne dzieło ale możliwe.
Wymagające pracy a nie tylko przekładania papierków z lewej strony biurka na prawą i na odwyrtkę.
:mrgreen: :ugeek:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: SlawaAnna »

Casandra pisze:nie należy mieszać grup wiekowych. Każdy chce wypocząć, rehabilitować się w normalnych warunkach i nie może być tak ze ci młodsi cierpią bo seniorzy nie mogą się czuć wyautowani ze społeczeństwa. Zresztą ja nie jestem za tworzeniem gett dla seniorów ale odrębne budynki albo chociaż piętra. O pokojach już nie wspomnę.
Hmmm... Jak określić, kto jest seniorem a kto nie? Gdzie zaczyna się senior?
Mam 64 lata, spędziłam naprawdę udane 3 tygodnie w Kujawiaku w dwójce z przemiłą panią, młodszą ode mnie o 10 lat. Tworzyłyśmy udany duet, który się sprawdził w wielu sytuacjach. Wcześniej groził mi pobyt z panią o zbliżonym do mojego peselu, z czego już pierwsze godziny nie rokowały dobrze.
Wybaczcie, ale nie pesel decyduje o tym, jak ludzie się zachowują, co myślą i jakimi mogą być towarzyszami doli i niedoli.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Aspołeczne zachowania w sanatorium

Post autor: darek »

Zgodzę się z Paniami

Pesel nie zawsze jest Najważniejszy.

Chyba z 20-25 lat temu byłem w pokoju z Panem ,który mógłby być ..Moim Dziadkiem -Pan Stanisław i Nigdy WCZESNIEJ ani póxniej nie poznałem LEPSZEGO KOMPANA i do Tańca i Różańca.

Prócz historii ,która opisałem , wydarzyła się i inna gdzie w pokoju trzy osobowym w kołobrzeskiej Perle pobiły sie dwie Panie o pilota telewizyjnego... interweniowała po 22 ..Policja zadyma na całą Perłę ;) .

Kolejny przypadek z Perły Pani -..wymuszała chodzenie na Różaniec do Katedry koleżankom z pokoju plus całodzienne oglądanie pewnej toruńskiej TV
ODPOWIEDZ