Sanatoria ZUS 2018

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Alicja3140
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 26 lis 2017 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Alicja3140 »

8-) wow!! :shock:
no cóż, ja też mam swoje wskazania. Postaram się nimi podzielić z orzecznikiem. :lol: :lol: Chyba że do tej pory znajdę jakiegoś... Królika!
A tak poważnie to pewnie wezmę co mi dadzą
Pusia orzecznik nic Ci nie pomorze, prędzej zaszkodzi swoją zasadniczością. Napisz podanie miej gotowe i złóż u miłych Pań po komisji, które wydają decyzję.
U nas jest tak , że miła Pani dr poinformowała mnie, że przyznaje mi rehabilitację a odbiór decyzji mam za 15 min w innym pokoju.
Przy odbiorze decyzji złożyłam swoje podanie z wielką prośbą ze wskazaniem miejsca i terminu. I te cudowne Panie do których przesyłam wielki ukłon i wielkie podziękowania :serce: :kwiat: uwzględniły moją prośbę :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tojka »

W Medicur (wtedy jeszcze Etna) byłam chyba ze 2-3 razy. Pełno tam Niemcow, dlatego drzwi nie były zamykane (jestem bardzo zdziwiona tym co piszecie o zamykanych drzwiach). Zabiegi średnie, bardzo skracają czas zabiegów (trzeba sobie pilnować) szczególnie masaży.
Jedzenie jak to w ZUS: sniadania i kolacje: plasterek najtańszej wędliny i plasterek ogórka lub pomidora; obiady dobre.
Tak czy inaczej w porownaniu z innymi ośrodkami 7/10 :) dobrze trafiłas Alicja
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Tojka , napisałam jedynie to co od znajomych usłyszałam . Może ZUS na konkretnym piętrze pilnowany - nie wiem . Natomiast i w 2016 r i teraz w styczniu same dobre opinie .
Awatar użytkownika
joannabis
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 100
Na forum od: 10 lut 2014 17:54
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: joannabis »

Byłam w Etnie 4 lata temu .... nikt drzwi nie zamykal i nie zwaracał uwagi kiedy się wraca...W sumie było bardzo fajnie ...chociaż ja porównania nie mam ,bo to był mój pierwszy raz :D
Alicja3140
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 49
Na forum od: 26 lis 2017 17:50
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Alicja3140 »

Wiem, że macie duże doświadczenie w wyjazdach do sanatorium. Ja jestem nowicjuszem w rehabilitacji sanatoryjnej. Wg waszego doświadczenia, który z ośrodków, co ma podpisaną umowę z ZUS można by ocenić na 10 :) biorąc pod uwagę warunki mieszkaniowe, zabiegi, wyżywienie, lokalizacja :D
forumowicz

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: forumowicz »

Ciekawe pytanie Alicja zadała, nie byłem jako kuracjusz,ale byłem i wysoko oceniam Lukas w Świeradowie Zdrój
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Dla mnie najlepszy ośrodek rehabilitacji z ZUS to Jantar w Dziwnówku.Baza zabiegowa na 10 , warunki socjalne 10 , położenie 10, wyżywienie 10, opieka medyczna 10.
henrys66
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 422
Na forum od: 30 cze 2013 20:56
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 13

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: henrys66 »

Sporo zostało napisane w temacie Oceń Sanatorium, Opinie o Sanatoriach. Polecam poczytać. :)
Tojka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 297
Na forum od: 29 mar 2012 19:13
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Tojka »

wieśniaczkaela: byc może odkąd Etna "przemianowała się" na Medicur zostały wprowadzone te zmiany.
byłam z ZUSu i byl luz totalny.

Alicja: nie wiem, który ośrodek jest najlepszy, ale wiem, który byl najgorszy ;)
z ZUSu byłam kilkakrotnie.
najbardziej podobało mi się w Wielkiej Pieniawie w Polanicy (zabiegi 10/10, pokoje 9/10, opieka medyczna 9/10, jedzenie 7/10 - ale można było dopłacic do komercyjnego, okolica 10/10)
najgorzej wypadł wg mnie Osrodek reh_wyp im. Degi w Gościmiu (zabiegi 2/10, pokoje 3/10, opieka medyczna 2/10, jedzenie 9/10, okolica 4/10)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatoria ZUS 2018

Post autor: Fionka »

Tojka , ja się nie upieram że tak jest bo tam nie byłam na kuracji , tylko tak jak pisałam byłyśmy sporą grupą z tego forum w styczniu w Kołobrzegu i tylko nasz Cypis leciał biegiem do siebie .Teraz koleżanka była i wróciła cała hepi ale wspominała że po 22 nie mogli się ludziska dostać do ośrodka , no i dla palaczy katorga :lol: :lol: Tak na marginesie to w realu podyskutujemy :lol: Za całe 4 zeta i 15 minutach wspólna kawa bardzo realna :) Słyszałam że Wielka Pieniawa jest super.
ODPOWIEDZ