NFZ-DOLNOŚLASKI

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Gosia43
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 525
Na forum od: 09 lut 2012 11:15

Re: NFZ-DOLNOŚLĄSKI

Post autor: Gosia43 »

serendipity pisze:Moim zdaniem taki wyodrębniony temat jest ok, ponieważ w tamtym wątku ciężko już się połapać, a wiadomo: inny oddział, inna kolejka.
Składałam w lipcu 2010 miałam nr ponad 43000, schodziło ~2300 na m-c, wyliczyłam swoje na I-II 2012, później schodziło ~2000 na m-c, teraz mam 3800, tak jakby przyspieszyło;> wyliczam na V 2012, ale wolałabym w czerwcu:<
Przy okazji: gdybym miała numer poniżej 500, a już np. dwieście ileś albo 33, to czas załatwiać urlop :)
__________
Pozdrawiam
Serendipity
Witam.
Musisz codzienie sprawdazać w wyszukiwarce internetowej.Jak Ci wyświetli gdzie kiedy i co jak.
To załatwiaj sobie urlop.Bo i tak do wyjazdu będziesz miła ponad miesiąc.
Tak przynajmiej było ze mną. W wyszukiwarce byłam 17 luty dokumenty przyszły 24 luty.A wyjerzdzam 16 kwietnia na 21 dni.
I też jestem z Dolnośląskiego NFZ. A dowiedziałam się mając 21.-pozdrawiam i życze cierpliwości
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: tenia53 »

Witajcie a szczególnie Dolnoślązacy, ja od kilku dni usiłuję dodzwonić się do NFZ dolnośląski - jest albo zajęty albo połączenie przerwane, ciekawa jestem czy komuś udało się dodzwonić do szanownych pań i jakąś informację uzyskać. Ja składałam wniosek na początku listopada 2010(reumatologia) obecnie numerek oscyluje wokół 1400, raz do przodu raz do tyłu. Miałam nadzieję na wyjazd we wrześniu a teraz boję się ze będzie listopad. A jak jest u Was Dolnoślązacy. Pozdrawiam .
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: iwcia »

Teniu 53 :D , jestem z dolnośląskiego i obawiam się,że mozesz mieć problemy z dodzwonieniem sie.Swego czasu, podczas czekania, usiłowałam sie kontaktować telefonicznie z funduszem,lecz bezskutecznie.Próbowałam tygodniami, codziennie, niestety nie udalo sie, więc napisałam pismo z prośba o zwroty.Otrzymałam negatywną odpowiedz.Ale probuj, może Ci sie uda dodzwonic.Powodzenia :)
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: iwcia »

Teniu, dodam jeszcze, moze Cię to pocieszy, ze ja dostałam przydział przy numerku 1081. :) Na 4 tygodnie przed wyjazdem.Takze jest szansa u Ciebie, że pojedziesz w pazdzierniku.Pozdrawiam :)
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: tenia53 »

Dzięki Iwcia, mam już niespodziankę , w następnym dniu pokazało się w przeglądarce - Krynica od 30 września. Wiem że to wspaniałe miejsce ale trochę się zastanawiam czy nie wymienić na coś bliżej położonego, bo u mnie z taką daleką podróżą to masakra. W poniedziałek muszę zadecydować, jeśli oczywiście udałoby mi się na coś zamienić - to ostatni dzwonek. Pozdrawiam serdecznie.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: iwcia »

Teniu!!! Nie zamieniaj Krynicy!!!! :D Może to i daleko od Twojego miejsca zamieszkania, ale gwarantuję Ci,że warto sie troche pomęczyć podróżą.To piękna miejscowość, perła wśród uzdrowisk.Byłam tam w 2009 roku zimą.Pobyt będę wspominać jeszcze bardzo długo.Napisz jakie to konkretnie sanatorium? Pozdrawiam serdecznie. :D
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: iwcia »

Teniu, piszesz, że podróż jest dla Ciebie udręką. Pomyślalaś o tym by ogłosić się w dziale"Wyjeżdżam do sanatorium"? Jest szansa na to,że ktos z Twoich stron będzie jechał autem, wtedy zabralabys sie, byłoby wygodniej, koszty też sie rozłożą.Ja tak zrobilam jadąc w kwietniu nad morze, z tym,że to ja jestem kierowcą.Zawsze to przyjemniej dzielic podróż z kimś niż tłuc sie samej tyle kilometrow.Pozdrawiam :)
tenia53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 30
Na forum od: 16 lis 2009 19:15

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: tenia53 »

Witaj Iwcia, już podjęłam decyzję, z ciężkim sercem ale w wczoraj odwiozłam do NFZ swoje skierowanie.Pani nie robiła problemu, moje pisemne uzasadnienie wystarczyło. Miałam czekać na nowe ok.2 tygodnie. A dzisiaj już niespodzianka, telefon od pani z NFZ i propozycja Równicy w Ustroniu od 10 września. Trochę mało czasu ale biorę i już się cieszę. Pozdrawiam i życzę Tobie i wszystkim oczekującym kuracjuszom również podobnej niespodzianki .
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: iwcia »

Witaj Teniu :D .Myślę, że zamiana na Równicę w Ustroniu będzie Ci na rękę.Nie znam tego uzdrowiska, ale z tego co czytałam na forum, opinie są pozytywne.Zresztą sama poczytasz.W takim razie życzę Ci wspaniałego pobytu, dobrego towarzystwa i odnowy biologicznej :D .To już za 5 dni.Po powrocie odezwij sie, jakie sa Twoje wrażenia. Pozdrawiam serdecznie :D
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: iwcia »

Witajcie dolnoślązacy :D
Tak wiele osób na forum ,a prawie nikogo z dolnośląskiego :( . Miło byłoby mieć bratnią duszyczke :D
ODPOWIEDZ