NFZ-DOLNOŚLASKI

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: serendipity »

Też pozdrawiam z dolnośląskiego:) 13 września w piątek dotarł mój wniosek, a teraz sobie czekam;)
Ponad rok czasu zastanawiałam się, czy znowu chcę jechać z nfz, bo mój ostatni wyjazd nie był taki, jakbym chciała (opinia tutaj: http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... tyn#p20263), ale trochę okrzepłam i postanowiłam, że spróbuję jeszcze raz;)
Szkoda tylko, że nfz traktuje wyjazdy do sanatorium jako dobro niespodziewanie dodane człowiekowi czynnemu zawodowo, nie patrząc na to, że człowiek ten musi wykorzystać na ten wyjazd prawie cały swój urlop, a przyznany termin nie zawsze da się zgrać z pracą.
Wydaje mi się, że w przypadku osób, które pracują, nie powinno być tak, że nfz wyznacza termin i miejsce, to MY powinniśmy powiedzieć, kiedy możemy wziąć urlop i gdzie chcemy jechać (tu oczywiście za zgodą lekarza balneologa).
julinka601
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 135
Na forum od: 08 sie 2011 22:28

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: julinka601 »

Jestem już szczęśliwą posiadaczką skierowania do Arki w Kołobrzegu od 29 pażdziernika. Czy ktoś jeszcze ma to miejsce i ten sam termin?
antygona28
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 11 lip 2013 07:55

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: antygona28 »

Witaj Julinka :kwiat: Mam ten sam termin 29 pażdziernika ale niestety do Szczawna Zdrój. Ale życze Ci miłego towarzystwa i pięknej jesieni nad Bałtykiem oraz super zabiegi :kwiat: pozdrawiam
antygona28
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 11 lip 2013 07:55

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: antygona28 »

serendipity pisze:Też pozdrawiam z dolnośląskiego:) 13 września w piątek dotarł mój wniosek, a teraz sobie czekam;)
Ponad rok czasu zastanawiałam się, czy znowu chcę jechać z nfz, bo mój ostatni wyjazd nie był taki, jakbym chciała (opinia tutaj: http://www.forum.nasze-sanatorium.pl/vi ... tyn#p20263), ale trochę okrzepłam i postanowiłam, że spróbuję jeszcze raz;)
Szkoda tylko, że nfz traktuje wyjazdy do sanatorium jako dobro niespodziewanie dodane człowiekowi czynnemu zawodowo, nie patrząc na to, że człowiek ten musi wykorzystać na ten wyjazd prawie cały swój urlop, a przyznany termin nie zawsze da się zgrać z pracą.
Wydaje mi się, że w przypadku osób, które pracują, nie powinno być tak, że nfz wyznacza termin i miejsce, to MY powinniśmy powiedzieć, kiedy możemy wziąć urlop i gdzie chcemy jechać (tu oczywiście za zgodą lekarza balneologa).
Oj dużo byśmy chcieli ale niestety na to nie mamy wpływu. Tak to już jest w naszym NFZ. No to poczekarz sobie troszkę załapiesz się na 2015 rok. i może uda się lipiec albo sierpień....powodzenia
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: serendipity »

;) wydaje mi się, że właśnie powinniśmy mieć wpływ, bo nfz funkcjonuje z naszych składek.
Ale wiem, że poczekam;) Tymczasem.
Awatar użytkownika
serendipity
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 495
Na forum od: 17 gru 2011 18:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: serendipity »

Mam już nr w kolejce: 64044;) hahaha, to sobie poczekam;)
forumowicz

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: forumowicz »

To Ja mam jeszcze w dalszym czasie kosmos ;) na dziś mój numer 41481 i spada powoli.
Awatar użytkownika
Kondi44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 08 paź 2013 19:14
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: Kondi44 »

malgos28 pisze:Witam.
Mam numerek z Dolnośląskiego NFZ.
I czekam na swą kolejkę.
Piszcie jakie wy macie numerki i jak długo oczekiwaliście na sanatorium. :?:
W moim przypadku bite 24 miesiące :/ Mamy w Dolnośląskim chyba największą ilość sanatoriów... i największą kolejkę :/
elmigo
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 24 paź 2013 16:37
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: elmigo »

Witam,
Może to nie na temat, ale nie wiedziałam pod jakim tematem napisać. Mój mąż od lat leczy się na kręgosłup. Lekarz rodzinny wypełnił mu druki do sanatorium. Dostał skierowanie, ale nie na leczenie reumatologiczne tylko na choroby układu nerwowego(neurologia). Nigdy nie leczył się na choroby układu nerwowego. Nie wiem jak można to zmienić na leczenie reumatologiczne. Czy może ktoś wie jak tę zmianę załatwić?
Awatar użytkownika
Kondi44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 08 paź 2013 19:14
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ-DOLNOŚLASKI

Post autor: Kondi44 »

Faktycznie troszkę nie to miejsce... ale to nie problem. :)
Na Twoim miejscu udałbym się z tym skierowaniem, do lekarza rodzinnego, który kierował męża. On powinien wiedzieć co z tym zrobić. Za pewne nie obędzie się też bez wizyty w NFZ. Przypuszczam, że to jakiś urzędniczy błąd i można to odkręcić. Takie jest moje skromne zdanie... Może się wypowie jeszcze ktoś, z większym doświadczeniem. Życzę powodzenia!
ODPOWIEDZ