Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
gosia111
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 08 mar 2017 19:33
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: gosia111 »

Samosia pisze:
wiesniaczkaela pisze:Samosiu -każda osoba zatrudniona od której dochodu odprowadzone są pełne składki ma prawo ubiegać się o rehabilitacje w ramach Prewencji Rentowej.Taki wniosek wystawi każdy lekarz POZ.Oczywiście jeżeli córki praca nie jest to jakieś dorywcze zajęcie tylko regularne zatrudnienie.
Wiesniaczkaela dziękuję za odpowiedź :) Córka ma stała pracę i jej szef odprowadza składki....Rozumiem więc,że musi pobrać wniosek z ZUS czy dostanie taki u lekarza pierwszego kontaktu??? Jeszcze takie pytanie....jak napisałam wcześniej czekamy na wyjazd z NFZ czy jeśli córka złozy wniosek o sanatorium z ZUS czy nie będzie to kolidować ,tzn.czy może ewentualnie jechać jeśli jej przydzielą z ZUS i z NFZ???
Na komisji z Zus nie mów, że czekasz na sanatorium z NFZ.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Samosia »

peonia56 pisze:Podpowiem tylko druk // ZUS PR-4 // Prewencja rentowa. pozdrawiam :kwiat:
Super dzięki za podanie symbolu druku :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Dzisiaj ZUS oznajmił mi że orzecznik będzie podejmował decyzje 5 kwietnia br. o godz 10.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Samosia »

Córka dzwoniła do PEFRON-u i pani jej powiedziała,że może złożyć wniosek na dofinansowanie do turnusu rehabilitacyjnego,jeśli jednak odpowiedź będzie tak jak rok temu negatywna to wtedy będziemy pobierać wniosek z ZUS-u i tam złożymy wniosek i zobaczymy jak się sprawy rozwiążą .... no i nadal czekamy na pierwszy kwartał roku 2018 bo wtedy mamy wspólny wyjazd z NFZ :roll:
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Samosia, z ZUS masz 24 dni bez kosztów, PFRON 2 tygodnie z wykładaniem finansów...
Awatar użytkownika
delfin
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 70
Na forum od: 17 cze 2009 22:58
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: delfin »

Czy jest tu Ktoś ze śląskiego? Możecie mi napisać jak to wygląda u nas?
Zastanawiam się własnie nad pójściem do lekarza żeby wypisał mi wniosek (tyle tu poczytałam od Was ciekawych rzeczy...), bo na NFZ to na 2019-20 się załapię... jakie dokumenty zabieracie ze sobą do orzecznika? Kserujecie kartotekę, robicie jakieś konkretne badania czy zdjęcia rentgenowskie wystarczą?
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Samosia »

grzegorzgg67 pisze:Samosia, z ZUS masz 24 dni bez kosztów, PFRON 2 tygodnie z wykładaniem finansów...
Wiem,że z PFRON-u trzeba dopłacać ale wiem też,że jeśli będę miała możliwość to wybiorę się na mała rehabilitacje komercyjną wraz z córka ale chciałabym zapytać co wtedy gdy np.ZUS-ie uda się załatwić wyjazd czy wtedy również i ja mogę się doczepić czy raczej są to tylko turnusy dla tzw.zusowców???No i czy w ZUS można samemu coś zaproponować - jakieś miejsce gdzie by się chciało pojechać tak jak to jest w PFRON-ie ???
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Tylko dla zusowców, opiekun za pełną odpłatność o ile będzie możliwość.ZUS proponuje dla płatnika, nie odwrotnie.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Samosiu , jeżeli Ty pracujesz a masz choćby jakieś tam dolegliwości z kręgosłupem to zrób fotkę i składajcie razem.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1711
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: p-siak »

Ela dobrze radzi, też miałem to dodać.
ODPOWIEDZ