Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Fionka »

Gratulacje Marlenko :serce: Jakie sanatorium :?:
Awatar użytkownika
Marlenka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 301
Na forum od: 30 lip 2015 20:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Marlenka »

Dostałam Sanvit, nigdy tam nie byłam ale wszyscy go chwalą :P
Awatar użytkownika
Malgi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 05 cze 2012 22:04
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Malgi »

aniag pisze:
peonia56 pisze:Samosiu :kwiat: zaproponowano mi Pustkowo i Koleczkowo nad morzem, ponadto Uniejów, Ciechocinek i Wieniec Zdrój :)
Wybrałam Pustkowo ponieważ nad morzem najlepiej się regeneruje a i zabiegi są skuteczniejsze. Inne nadmorskie miejscowości
były obłożone na maxa do września i października.Pozdrawiam serdecznie :kwiat:
Peonio wiec ja Ci nie przepuszcze i musimy wypic kawke ,bede od 28 lipca w Dziwnowku :)koniecznie spotkajmy sie na kawusi :D :D :D
Ciężko Wam będzie bez auta. Marcelinko gratuluję Pustkowia, tam tylko basenu brakuje na miejscu - moje koleżanki tam były i sobie chwaliły. Ja w tym czasie będę Oddział Rehabilitacyjny w Kościerzynie okupować :-) :kwiat:
rybka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4585
Na forum od: 13 mar 2013 15:51

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: rybka »

Marlenka pisze:Dostałam Sanvit, nigdy tam nie byłam ale wszyscy go chwalą :P
No moja Droga gratuluję :!: I znowu będzie okazja poimprezować troszeczkę :lol: 8-)
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

:D
Malgi pisze:
aniag pisze: Peonio wiec ja Ci nie przepuszcze i musimy wypic kawke ,bede od 28 lipca w Dziwnowku :)koniecznie spotkajmy sie na kawusi :D :D :D
Ciężko Wam będzie bez auta. Marcelinko gratuluję Pustkowia, tam tylko basenu brakuje na miejscu - moje koleżanki tam były i sobie chwaliły. Ja w tym czasie będę Oddział Rehabilitacyjny w Kościerzynie okupować :-) :kwiat:
W Jantarku wypozyczaja rowerki więc do Pustkowo skocze a pozatym buciki jeżdżą damy radę się spotkać i kawkę wypic :kwiat: :kwiat: :D
Awatar użytkownika
aniag
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1055
Na forum od: 01 mar 2014 16:51
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: aniag »

aniag pisze::D
Malgi pisze: Ciężko Wam będzie bez auta. Marcelinko gratuluję Pustkowia, tam tylko basenu brakuje na miejscu - moje koleżanki tam były i sobie chwaliły. Ja w tym czasie będę Oddział Rehabilitacyjny w Kościerzynie okupować :-) :kwiat:
W Jantarku wypozyczaja rowerki więc do Pustkowo skocze a pozatym buciki jeżdżą damy radę się spotkać i kawkę wypic :kwiat: :kwiat: :D
Busiki miało byc :D
szpilka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 17 lis 2016 12:44
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: szpilka »

delfin pisze:Czy jest tu Ktoś ze śląskiego? Możecie mi napisać jak to wygląda u nas?
Zastanawiam się własnie nad pójściem do lekarza żeby wypisał mi wniosek (tyle tu poczytałam od Was ciekawych rzeczy...), bo na NFZ to na 2019-20 się załapię... jakie dokumenty zabieracie ze sobą do orzecznika? Kserujecie kartotekę, robicie jakieś konkretne badania czy zdjęcia rentgenowskie wystarczą?
Ja jestem ze śląska.Dostałam wniosek bez problemu od mojego neurologa,Pani doktor sama mi zaproponowała sanatorium.Zaniosłam do swojego ZUSu ( Jaworzno) i za kilka dni dostałam wezwanie na komisje do Sosnowca.Dostałam za drugim podejściem,pierwszy raz miałam odmowę,ale Pani doktor powiedziała że nie odpuści i będziemy pisać wnioski do skutku ( lecze się w Lux Med w Katowicach ).
Za tydzień wyjeżdżam do Aleksandrowa Kujawskiego.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1245
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Samosia »

Witam...pytanie do znawców....czy osoba nie pracująca,lecząca się u lekarza neurologa i endokrynologa,będąca na utrzymaniu mężą emeryta może ubiegać się o wyjazd do sanatorium z ZUS czy pozostaje tylko NFZ lub wyjazd komercyjny???
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: violet58 »

Rehabilitacja lecznicza w ramach prewencji rentowej ZUS skierowana jest do osób ubezpieczonych zagrożonych całkowitą lub częściową niezdolnością do pracy, uprawnionych do zasiłku chorobowego lub świadczenia rehabilitacyjnego oraz pobierających rentę okresową z tytułu niezdolności do pracy, ale równocześnie rokujących odzyskanie tej zdolności po przeprowadzeniu rehabilitacji.
Niestety w Twoim przypadku żadna z w/w przesłanek nie jest spełniona więc pozostaje Ci tylko NFZ lub turnusy rehabilitacyjne pełnopłatne.
Możesz ewentualnie, po uzyskaniu orzeczenia o niepełnosprawności, skorzystać z dofinansowania ze środków PFRON.
Awatar użytkownika
Malgi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 05 cze 2012 22:04
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Malgi »

Samosia pisze:Witam...pytanie do znawców....czy osoba nie pracująca,lecząca się u lekarza neurologa i endokrynologa,będąca na utrzymaniu mężą emeryta może ubiegać się o wyjazd do sanatorium z ZUS czy pozostaje tylko NFZ lub wyjazd komercyjny???
Jeżeli jest w tzw. "wieku produkcyjnym", czyli przed emeryturą to chyba tak. Zawsze można się zarejestrować w Biurze Pracy jako osoba bezrobotna.
ODPOWIEDZ