Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Tak Sztani, ale to jest inny rodzaj kontroli. Ja pisałam o kontroli prawidłowości orzekania o Ty teraz o kontroli prawidłowości wykorzystywania świadczenia.
Zabranie świadczenia w ramach pierwszej kontroli wiązałoby się z podważeniem orzeczenia własnego orzecznika i jest mało realne.
Na wtrzymanie świadczenia lub zasiłku w wyniku drugiej kontroli chory zapracowuje sobie (dosłownie i w przenośni) sam i takie wstrzymacie może się zdarzyć.
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ollalaola »

Za trzy miesiace to mam juz zamiar biegac i zapomniec o problemie. Dla mnie im szybciej , tym lepiej :)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

OLa , a dlaczego chcesz korzystać z prywatnej rehabilitacji?. Po operacjach nie ma jakich preferencyjnych terminów?. wydawało mi się że we wczesnych stadiach pourazowych i po operacjach rehabilitacja jest przeprowadzana w trybie pilnym. Ja wiem, że w grudniu może nie być limitów ale zawsze warto spróbować poszukać. A w styczniu to już powinnaś pewnie coś dostać, nie?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

ollalaola pisze:Za trzy miesiace to mam juz zamiar biegac i zapomniec o problemie. Dla mnie im szybciej , tym lepiej :)
wiesz, ja dobrze Ci życzę ale raczej zapomnij że zapomnisz o problemie. Ortopedyczne schorzenia raczej długo dają o sobie znać. Biegać to może już będziesz, ale pamiętać tez.
W każdym razie zdrówka życzę!
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ollalaola »

Niestety, nie mam preferencji i "cito" :(
A juz troche tych zabiegów pełnopłatnych miałam, zreszta tych z NFZ tez. Ale to bylo po pierwszej operacji.
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ollalaola »

Na styczeń juz mam termin- 30 zabiegow w ciagu 10 dni ..z NFZ
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

a szpital sanatoryjny? też się chyba bardzo długo nie czeka.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016 20:57 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
ollalaola
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 190
Na forum od: 14 lut 2013 13:10
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: ollalaola »

No nie, az tak powazne to nie jest. A czułabym sie jakbym wyłudzała nienalezne mi swiadczenia, wiec na rehabilitacji, bardziej intensywnej zakoncze :)
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Do szpitala sanatoryjnego jeżdżą ludzie po operacjach. Ostatnio bardzo powierzchownie przewertowałam rozporządzenie w sprawie sposobu kierowania i kwalifikowania pacjentów do zakładów lecznictwa uzdrowiskowego i tam jest wyszczególnione, kto może jechać i są podane w załączniku wskazania i przeciwwskazania do lecznictwa w różnych zakładach lecznictwa uzdrowiskowego. Zapoznaj się bo warto. Albo najlepiej zadzwoń do funduszu to ci powiedzą, będzie szybciej. Jeżeli przysługuje to może warto skorzystać, to nie jest wyłudzanie, w końcu operacji nie fundujesz sobie, żeby wyłudzić coś.
A wracając do tematu sanatoriów z ZUS to na prewencji ambulatoryjnej jest więcej zabiegów ale jest mniej wygodna niż stacjonarna, bo musisz dojechać. To taka informacja do przemyślenia, na wypadek gdyby dali Ci możliwość wyboru na badaniu u lekarza orzecznika.
Ostatnio zmieniony 28 paź 2016 21:18 przez forumowicz, łącznie zmieniany 1 raz.
robbo44
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 75
Na forum od: 25 paź 2016 20:11
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: robbo44 »

Czy emeryt może dostać skierowanie do sanatorium z ZUS?
ODPOWIEDZ