Sanatorium z ZUS

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Czarnulka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 12 maja 2017 21:59
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Czarnulka »

Witam.. Ja mogę powiedzieć jak było u mnie. Miałam dokumentacje typu zaświadczenie od ortopedy, i neurologa, skserowane skierowanie do specjalistów, dodatkowo ksero że uczęszczałam na fizykoterapie. jeden wypis ze szpitala na chorobę współistniejąca ( laryngologiczna ) jakieś ogólne wypisy od lekarzy nic szczególnego. Brak zwolnień lekarskich bo z takich nie korzystam jeżeli już to urlopy. Na komisji orzecznika ZUS - Pan nieprzyjemny) - jakoś przebrnęłam - lekarz tragedia jakaś . Po ćwiczeniach w gabinecie i zmierzeniu ciśnienia - z wielka łaską ( oczywiście nie obyło się bez podniesionego tonu z dwóch stron ) kazał wyjść z pokoju-wejść do drugiego i dostałam przydział. czekałam 6 miesięcy na wyjazd.
Awatar użytkownika
Ewucha
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 497
Na forum od: 08 wrz 2017 12:52
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Ewucha »

Witam u mnie przebiega to tak składam papiery do zusu sama bo szybciej czekam na komisje ok 2 tygodnie po badaniu( bardzo mili lekarze )zostajei przyznana rechabilitacja idę do drugiego pokoju przemiła pani mi składa propozycje jeśli nie pasuje biorę ambulatoryjnie 24 dni intensywnej rechabilitacji w ośrodku na miejscu okres oczekiwania wyjazdowe 6 miesiecy ambulatoryjnie ok miesiaca korzystam dwa razy do roku jestem na zwolnieniu rzadko mam kręgosłup (zwyrodnienia i wypukliny)pozdrawiam jestem z zachodniopomorskiego
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bebe14 »

No i ja w czwartek śmigam na komisje okres oczekiwania 8 dni od złożenia kwitów .Pojadę na luzie i zobaczę mam kilka problemów ale główne to że jestem po dwóch endoprotezach i kilka innych tematów.Mam nadzieję że dostane i dosyć młody wiek nie przeszkodzi choć ostatnio coraz częściej zdarzają mi sie zwolnienia
Awatar użytkownika
Czarnulka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 12 maja 2017 21:59
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: Czarnulka »

bebe14 pisze: 30 wrz 2017 06:49 No i ja w czwartek śmigam na komisje okres oczekiwania 8 dni od złożenia kwitów .Pojadę na luzie i zobaczę mam kilka problemów ale główne to że jestem po dwóch endoprotezach i kilka innych tematów.Mam nadzieję że dostane i dosyć młody wiek nie przeszkodzi choć ostatnio coraz częściej zdarzają mi sie zwolnienia
Super szybko - perszingiem poszłas. Nie martw sie na bank dostaniesz, ja nie miałam takich dolegliwości a dostałam. życzę powodzenia - nie dziękuj :)
bebe14
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 96
Na forum od: 14 sie 2014 14:54
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: bebe14 »

No ja po komisji mega zadowolony dostałem bez problemu miałem jechać do Krynicy Górskiej ale napisałem prośbę do głównego lekarza o dalsze miejsce z prośbą o Ustroń i się udało .Dostałem albo połowa maja albo 15 marzec i wybrałem to drugie z racji tego że wczoraj dostałem też pismo z Nfz że dostałe sanatorium W 4 kwartale 2018 .Super jestem zadowolony że mam zaklepane dwa wyjazdy na 2018 i ze ZUS poszedł mi na rękę i dał sanatorium gdzie indziej niż zawsze i daleko od miejsca zamieszkania .W tym roku w kwietniu i kawałem majka byłem w Ustroniu z Nfz 28 dni i jestem mega zadowolony .Jest super teraz jak mam dwa przydziały to lepiej zima będzie schodziła
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Witam, jak odczytalem to otrzymales dwa przydzialy na wyjazdy do sanatorium , z ZUS i NFZ .Czy od tego samego lekarza? Piszę, bo moge miec taka sama sytuacje, tylko nie wiem jak skladac wnioski ,czy od jednego lekarza, czy na pewno takie wnioski wystawi? Na komisji lekarskiej ZUS przyznano mi rente i zapytalem sie pani doktor czy moge skorzystac z sanatorium w ramach wyjazdow z ZUS, powiedziala ,ze mogę, bo nie mam renty stalej, a przyznano mi niedawno rente na 5 lat. j do roku 2022.Czy lekarz rodzinny "nie będzie krecil nosem" i wystawi mi tylko jeden wniosek tzn do NFZ lub do ZUS.Oczywiscie nie od razu, tylko np; po poł roku od poprzedniego wniosku.Czytam na tym forum , ze duzo osob korzysta z sanatorium z ZUS i NFZ .Czy ktoś sam pisał osobiscie wniosek do ZUS o przyznanie sanatorium? Napiszcie jak to jest z tymi wnioskami .Z góry dziekuje za opowiedz.
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: mart 36 »

Z tymi sanatoriami i przydziałami jest naprawde bardzo róznie,wszystko zależy od schorzenia i rokowań na przyszłość,ZUS moze wysyłać i kilka razy w roku,sama jestem tego najlepszym przykładem,pod koniec miesiąca zaczynam 3 turnus z zusu w tym roku :) ,kilka dni temu otrzymałam przydział na turnus z NFZ,poszpitalny,także jak się potrzebuje rehabilitacji to medycy na takowa skierują :D Pozdrawiam i owocnych komisji jak i rehabilitacji zycze :serce:
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Kotek1972 pisze: 09 paź 2017 17:45 ....................................Czytam na tym forum , ze duzo osob korzysta z sanatorium z ZUS i NFZ .Czy ktoś sam pisał osobiscie wniosek do ZUS o przyznanie sanatorium? Napiszcie jak to jest z tymi wnioskami .Z góry dziekuje za opowiedz.
Witaj ,

Każdy lekarz może wypisać Ci wniosek do sanatorium tak specjalista jak i rodzinny.
Niejednokrotnie piszą ludzie tu na forum , że szczególnie lekarze rodzinni mają "problem" ze skierowaniem do sanatorium , tak jakby żałowali ludziom kuracji. Znasz swojego lekarza więc możesz mieć jakieś przypuszczenia. Jeśli odmówi Ci wypisania 2 skierowań to poproś specjalistę .

powodzenia
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Dzieki za odp.Czy wnioski na tegoroczne turnusy dla Ciebie pisał ten sam lekarz ?
forumowicz

Re: Sanatorium z ZUS

Post autor: forumowicz »

Jeśli mnie pytasz , to do NFZ-tu wypisała mi dr POZ , do ZUS-u jeszcze nie składałam (w tym roku), poprzednio wypisała mi również rodzinna
ODPOWIEDZ