OPŁATA za TV

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Sława Anna rozumiem Twoje stanowisko w sprawie ,ale nie ma moim zdaniem alternatywy dla osoby nie oglądające tv czy nie sluchajacej radia gdy druga osoba je ogląda czy slucha no chyba ze wychodzenie z pokoju ,ale czy to jest to czego oczekuje ,,wychodzący, , :?: miałam kiedyś taką koleżankę ,nie było między nami żadnych konfliktów ,ale ja chciałam ciszy akurat w pokoju ,pani oglądać chciała tv i miała prawo ,szanowałam to ,ale czy wypoczęłam. .? :oops: i to jest kolejny jednak problem dlatego moje STANOWCZE NIE :!: dla kwaterowania nieznanych sobie osób w tych samych pokojach. :(
Pozdro :)
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Oczywiście, że standardem sanatoryjnym powinny być wygodne jedynki, natomiast pokoje wieloosobowe (np. 2 lub 3 osobowe) mogłyby być przyznawane wyjątkowo, na specjalne życzenie, np. dla rodzin (małżonków, rodziców z dziećmi, itp.)
Pisząc "sanatoryjnym", mam na myśli uzdrowiskowe leczenie sanatoryjne, szczególnie to zaordynowane przez NFZ.

Przy okazji: W sanatoriach opłata za tv nie jest obowiązkowa.
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Obowiązkowa nie jest ,ale nie zapłacisz nie oglą dasz :lol:
Dot to tez posiadania czajnika etc.
To są prawa wolnego rynku ,każde sanatorium bo o nich piszemy ,może ustalać w pewnych,, kwestiach ,,swoje przepisy.
:kwiat:
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Hipokryt »

kruszynka2 pisze:Obowiązkowa nie jest ,ale nie zapłacisz nie oglądasz :lol: (...)
Jak zatem wytłumaczyć, że w Sanatorium Kolejowym w Ciechocinku telewizory muszą być, lecz gdy nie zapłacisz to i tak nie ma możliwości zabrania go z pokoju? Jak jest odbiornik w pokoju to jednak kusi aby go włączyć a nie można się go pozbyć. Pisałem więcej o tym w poprzednim poście w tym wątku i ciekaw jestem czy coś się zmieniło?
forumowicz

Re: OPŁATA za TV

Post autor: forumowicz »

Hm a no korci :lol: ,ja mam aktualnie opłacony tylko nie mam go kiedy oglądać ,a zapłaciłam ze względu na ...sport :lol: tak naprawdę nie jest mi potrzebny ,ale klimy nie ma bo to Szpital Uzdrowiskowy to pal go sześć ;)
Natomiast koduje się telewizory i nie opłacone nie będą odbierać. Przecież tak jest w szpitalach np na monety ,są też inne sposoby. ;)
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: OPŁATA za TV

Post autor: SlawaAnna »

W Kujawiaku akurat za telewizor się płaci, ale nie był opłacony, a i tak odbierał.

Ja potrafię wszystko zrozumieć, i gdyby nie było takiej opcji, żeby wybrać pokój bez oglądalności telewizji, powiedziałabym trudno i cierpiałabym ... Ale skoro w recepcji jest możliwość zarezerwowania bez oglądalności, no to tylko ważne, żeby dobrali osoby, które wolą telewizji nie oglądać. Inaczej robi się problem.

Życzenie, żeby w sanatorium były tylko jedynki a tylko wyjątkowo dwójki jest jak na razie utopią :) Natomiast wprowadzenie zasady, że telewizor tylko na wyraźne życzenie OBU (lub więcej) osób - wydaje mi się całkiem realne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7826
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: OPŁATA za TV

Post autor: darek »

Stawka za TV pakiet podstawowy platforma
Perła Bałtyku 70 złotych za pokój niezależnie 1.2.3
San 36 zł osoba
Willa Fortuna 30 zł osoba

Kołobrzeg październik 2016
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Wienia »

W sanatorium MSW Kołobrzeg odpłatność za tv to 40 gr doba czyli turnus 21 dni 8,80 zł od osoby lipiec br.
Natomiast 2014 Sopot MSW opłata około 70 zł od osoby za turnus.My zrezygnowałyśmy z tv 3 osoby i nam odbiornik zabrano,pozostawiając radio.
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: OPŁATA za TV

Post autor: sztani »

Opłata z TV w Gryfie Połczyn Zdrój 96 złotych
Jak dowiedziałem się w Almie -Gdańsk Sobieszewo -23 złote za cały turnus .
Niania
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 763
Na forum od: 11 paź 2016 10:00
Staż sanatoryjny: 10

Re: OPŁATA za TV

Post autor: Niania »

Jeśli mogę coś powiedzieć na ten temat. Dlaczego w domu płacę za abonament 23 zł miesięcznie a w sanatoriach takie wysokie stawki. Dlaczego one nie są odgórnie ustalone tylko każdy sobie rzepkę skrobie.
ODPOWIEDZ