INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Bunia »

Rachel :) Pozdrawiam i udanej kuracji życzę , jak cudnie czytać dobre opinie :) Bunia.
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: margot »

Rachel pisze:Inowrocłazw - jest pięknym, uzdrowiskowym miastem. Sanatorium "Przy tężni", w którym mam przyjemność kurować się to bardzo nowoczesne, luksusowe uzdrowisko. Panie recepcjonistki świadczą usługi na bardzo wysokim poziomie, przy tym bardzo miłe, inteligentne młodew kobiety. Jest tu wszystko czego dusza zapragnie. Lepiej być nie może.
Chciałabym aby przeczytała to Margot. Nie kto inny jak właśnie ona z niesmakiem odniosła się do Inowrocławskich uzdrowisk.
Wprawdzie niedawno przyjechałam, ale pierwsze wrażenie jest bardzo ważne.
Tak jak chciałam mam "jedynkę" a także miejsce na parkingu strzeżonym.
Tężnie są na wyciągnięcie ręki a samo uzdrowisku w parku.
Cóż więcej potrzeba, prawda? Pozdrawiam serdecznie z uzdrowiska "Przy tężni" - Hania :)
....tak , odniosłam się do inowrocławskiego uzdrowiska a nie uzdrowisk to po pierwsze i zaznaczyłam , że jest to opinia koleżanki , a nie moja ( nie jest to rejon w kręgu moich zainteresowań ) . Jest to osoba od kilkunastu lat zmagająca się i zarazem walcząca o utrzymanie w miarę możliwości tego stanu w jakim się znajduje - zaliczyła m.in. już wózek , walkę o jedną szczepionkę ( na całe województwo było tylko 2 szt. ) na powrót do pełnej sprawności już nie ma szans . Przebywała w wielu ośrodkach rehabilitacyjnych z prywatnymi pobytami włącznie , nie opiera się tylko na wyjazdach , które otrzymuje w podarunku od ZUS-u i NFZ-tu ( wczoraj usłyszałam bardzo ładne określenie : ZUS i NFZ - biura turystyczne ) i przez wiele osób tu piszących również tak są traktowane , a dlaczego ? A dlatego , że jeśli ktoś pisze o rehabilitacji w którejś tam kolejności po ,, ważniejszych atrakcjach "to jak to inaczej zrozumieć ????? . Wracając do opinii , tak odebrała w/w uzdrowisko uwzględniając tylko i wyłącznie efekty rehabilitacji.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

katarzynka1 pisze:NIE-WIEM CZY TAM DOSTANIESZ TAKĄ DIETĘ - 1500 .Pokoje przydzielane w dniu przyjazdu - i tu trzeba uzbroić się w cierpliwość lub mieć szczęście aby nie-czekać w dużej kolejce . Może się uda i przychylą się do twojej prośby. Pozdrawiam
Gdy dzwoniłam miesiąc przed rozpoczęciem turnusu powiedziano mi, że pokoje przydzielane są na miejscu. Gdy zadzwoniłam tydzień wcześniej prosząc o rezerwację dzień przed turnusem (prywatnie) poproszono mnie abym zadzwoniła nie wcześniej jak dwa dni przez turnusem. Gdy zadzwoniłam w czwartek (w poniedziałek miał rozpocząć sie turnus) i poprosiłam rezerwację na niedzielę, a także aby ta jedynka była mi zarezerwowana na 3 tygodniowy turnus sanatoryjny Pani odpowiedziała "Dobrze". Gdy ponownie zapytałam bo nie wierzyłam własnym uszom "Czy ta jedynka będzie docelowo?", wówczas otrzymałam odpowiedź "Jeśli przydzielamy pokój jednoosobowy dzień wcześniej to nie przenosimy kuracjusza na drugi dzień tylko docelowo przyznajemy. Chyba, że kuracjusz nie chce jedynki". Zatem otrzymałam jedynkę na 3 piętrze, z balkonem, od strony wschodniej także słońce mnie budzi :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Narewka pisze:Tak trzymaj! :kwiat:
Dodam jeszcze,że bliziutko jest też do Kruszwicy,warto tam choć na chwilę zajrzeć.
Byłam wczoraj własnym samochodem w Kruszwicy. Zabrałam ze sobą "kolegę" z turnusu. Wycieczka bardzo udana, a widok z wieży piękny. Mam mnóstwo zdjęć. Pozdrawiam :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

katarzynka1 pisze:BYŁAM PRAWIE 2 LATA TEMU I BYŁO TAK JAK OPISAŁAM - MOŻE SIĘ COŚ ZMIENIŁO - NA TAKI OŚRODEK WYPADAŁOBY ...
Teraz nie poznałabyś sanatorium "Przy tężniach". Ja nie mam porównania, ale Ci którzy prywatnie co roku tu przyjeżdżają, mówią, że to co zobaczyli w tym roku to przeszło ich najśmielsze oczekiwania. Sanatorium czyściuteńkie, wokół mnóstwo skalniaków, roślin ozdobnych, kwiatów. Po prostu bajecznie. A pijalnia bardzo ładniutko urządzona. Co zaś tyczy się wieczorków tanecznych to są co wieczór. Istotnie gra Karol z wokalistką. Każdego wieczora wszystkie stoliki są zajęte, a dla tych dla których brakuje miejsca mają palmiarnię, przez którą wchodzi się do lokalu w którym odbywają się wieczorki taneczne. Jestem nie zadowolona a ZACHWYCONA, tak Inowrocławiem bo jest przecudny i bardzo, ale to bardzo zadbany i czysty ale też i ośrodkiem uzdrowiskowym. Oferta zabiegowa bardzo bogata i profesjonalny personel. Nic a nic nie żałuję. Nie ma nudy, jest miło i wesoło. Dobrze, że to jeszcze tyle dni do końca. Acha i jeszcze jedno - pogoda słoneczna i cieplutko a tężnie to najpiękniejsze i największe w całej Europie :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Atina »

Rachel ja również uwielbiam Inowrocław,jest tak jak piszesz byłam 2012 październik/listopad w Kajawiance i kiedyś w Energetyku pozdrawiam :kwiat: ,a widziałaś już w parku "plotkarki" rzeźby ?
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Atina pisze:Rachel ja również uwielbiam Inowrocław,jest tak jak piszesz byłam 2012 październik/listopad w Kajawiance i kiedyś w Energetyku pozdrawiam :kwiat: ,a widziałaś już w parku "plotkarki" rzeźby ?
Mam około 1000 zdjęć. Uwielbiam fotografować piękne miejsce, ale też i siebie w takich miejscach. Mam zdjęcia plotkarek, Sikorskiego no i oczywiście teściową w pijalni. Mam obok niej zdjęcie bo ja też już teściową jestem. Ta rzeźbiona to prawdziwa dama. Och gdzie mi tam do niej. To na tyle dzisiaj. Biegnę szykować się na wieczór. Najpierw spacer a potem... potem nie wiem, Bóg raczy wiedzieć. Tu czasu się nie liczy. Powroty mogą być przez otwartą furteczkę do 22:00, ale od 22:00 do 06:00 też można wejść przyciskając dzwonek. Nikt nie robi nikomu problemów. W końcu ludzie dorośli są w moim uzdrowisku a dorosłym raczej wszystko wolno :)
Renata60
Posty: 2
Na forum od: 31 sie 2013 17:14

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Renata60 »

My się właśnie tam wybieramy :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Renata60 pisze:My się właśnie tam wybieramy :)
Ośrodek super, personel wspaniały a zabiegi rewelacyjne. Inowrocław ma niepowtarzalny urok. To wyjątkowo czyste i zadbane miasto. Kiedykolwiek będę wyjeżdżała prywatnie do sanatorium to zawsze wybiorę Inowrocław, uzdrowisko "Przy tężni" :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

katarzynka1 pisze:witam - jak ktoś lubi 'spokój' to OK, zabiegów sporo, ALE na basen trzeba ---- uważać ... , brak kawiarenki, brak organizacji - kulturalnej np wycieczki, ogniska ... itp.
To co napisałaś to jakieś nieporozumienie. Jestem właśnie w tym uzdrowisku, cudownym uzdrowisku. Wieczorki taneczne każdego wieczora, wycieczki organizowane (dziś wróciłam z Lichenia, a w przyszłą niedzielę wyjadę do Gniezna). Wspaniała kawiarenka no i wokół uzdrowiska cudny teren, bardzo zadbany. Kilka dni temu mieliśmy poświęcenie nowo powstałej figurki na terenie ośrodka. Są koncerty w muszli koncertowej i mnóstwo, mnóstwo atrakcji na terenie Inowrocławia. Ja prywatnie byłam na wycieczce w położonej o 16 km Kruszwicy. Wycieczka jak najbardziej udana. Wczoraj z kolei byłam w Żninie, z którego wybrałam się w podróż kolejką wąskotorową przez Wenecję, Biskupin do Gąsawy i z powrotem. W Gąsawie zwiedzałam cudny, modrzewiowy kościółek, a w Biskupinie muzeum archeologiczne. Zaś w Wenecji muzeum kolejki wąskotorowej. W planach mam jeszcze wyjście do teatru w Inowrocławiu, muzeum soli, spacery ul. Królowej Jadwigi (stare miasto), wiele kościołów (w Inowrocławiu jest 11 kościołów), stadion (bardzo duży i piękny - widziałam z samochodu). Nic a nic nie żałuję. Do końca turnusu jeszcze dwa tygodnie a ja już się smucę, że przyjdzie mi stąd niebawem wyjeżdżać :(
ODPOWIEDZ