INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
dzi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 894
Na forum od: 23 lut 2012 15:56

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: dzi »

Witaj Rachel :kwiat: ...dawno Cię nie było na forum NS. "Upominano się o Ciebie
w dziale na każdy temat. Chyba tęsknota do Twoich życiowych komentarzy i celnych ripost.
Pozdrawiam :).
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

dzi pisze:Witaj Rachel :kwiat: ...dawno Cię nie było na forum NS. "Upominano się o Ciebie
w dziale na każdy temat. Chyba tęsknota do Twoich życiowych komentarzy i celnych ripost.
Pozdrawiam :).
;)
Awatar użytkownika
margot
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 44436
Na forum od: 26 lip 2010 13:17
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: margot »

Witam Wszystkich mających przydziałek do tego sanatorium ;)
Właśnie wróciła moja koleżanka i powiedziała tylko tyle : to jest ,,konserwatorium " dla tych najbardziej ,,upierdliwych " oczekujących i żaluje , że dzwoniła ...zmarnowane 3 tygodnie ...
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Mojego znajomego kolega też nie dawno wrócił z Inowrocławia. W jakim sanatorium był, tego nie wiem, ale znajomy powiedział: "Kolega wrócił z Inowrocławia i wcale nie jest zadowolony. Po pierwsze to okropnie mało jedzenia dawali, a po drugie to nie dobrał sobie odpowiedniej towarzyszki. Wszystkie jakieś takie...".
Po tej opinii wiedziałam, że to coś dla mnie bo po pierwsze nie jadę do sanatorium aby się objadać, ani też nie szukam towarzysza. Wystarczy mi tapczanik abym mogła spać na leżąco a nie na stojąco, wystarczą mi dwa zabiegi (dostanę 5) a okolica jest tak piękna, że już się nie mogę doczekać wyjazdu. Może nawet padać deszcz. Jadę samochodem i planuję pojeździć szlakiem piastowskim a tego nikt mi nie zabroni w czasie "po zabiegach" :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Narewka »

I bardzo dobrze,że mimo różnych opinii nastawiasz się pozytywnie.Przy tężni' odwiedziłam już 3 razy/ostatnio w maju/i mam zamiar jeszcze tam jechać.
Wg mnie bardzo ważna dla kuracji jest odpowiednia baza zabiegowa,a tam jest nowa,wszystko na miejscu,choć pierwsze dni upłyną Ci na szukaniu gabinetów.
Ale to proste-wodne i basen na I piętrze,masaże i prądy,lasery itp. i sala gimnastyczna na II piętrze,Na parterze lekarze, pielęgniarki,grota solna Kawiarnia kilka schodków w dół..
Budynek jest rozległy,ale po 2-3 dniach trafia się wszędzie bez problemów.
Życzę miłego pobytu i pokoju 'jedynki',najlepiej 317,bo to mój ulubiony.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Wszystko jedno jak będzie "Przy tężni" to dla mnie już jest super. Najważniejsze, że oderwę się od codzienności, odpocznę psychicznie, "podreperuję" zdrowie, a przede wszystkim zwiedzę piękne okolice. Nie byłam NIGDY w Inowrocławiu, nie byłam także w Gnieźnie. Będę miała okazję zwiedzić szlak piastowski. Czy to nie świadczy o wspaniałym wypoczynku? Nie zależy mi na "tańcach" ani też dobrym/złym jedzeniu, a Panie recepcjonistki, obsługa? To tacy ludzie jak my, jeśli my będziemy mili, uprzejmi to zostanie nam to odwzajemnione. Nie jestem ponurakiem, wszędzie odnajduję się świetnie. Na pewno po powrocie nie będę narzekała na niewygodne łóżko, na deszczową pogodę a już NA PEWNO nie powiem: "zmarnowałam 3 tygodnie", bo nie zmarnuję, bo też sama potrafię zorganizować sobie czas wolny :)

I jeszcze jedno - ja mam wymagania, ale największe wobec siebie :)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Narewka »

Tak trzymaj! :kwiat:
Dodam jeszcze,że bliziutko jest też do Kruszwicy,warto tam choć na chwilę zajrzeć.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

W planach mam:
- Osadę w Biskupinie
- Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej w Licheniu
- Mysią wieżę w Kruszwicy
- Bazylikę Archikatedralną Wniebowzięcia NMP i św. Wojciecha w Gnieźnie
- Ratusz w Toruniu

Martwię się tylko czy mi czasu starczy. Pewnie, że jestem w lepszej sytuacji bo będę samochodem,
ale organizatorzy wycieczek na każdym turnusie są. Gdyby jednak takowych zabrakło to zawsze można się dogadać
z kimś kto jest zmotoryzowany i zorganizować wespół z innymi kuracjuszami doskonałą wyprawę. Oczywiście nie każdy ma ochotę na wyjazdy.
Ci powinni wyposażyć się w kijki do nordic walking. Terenu do spacerów tam nie brakuje. Dla chcącego nic trudnego. Miałabym żałować pobytu
w sanatorium z powodu słabego wyżywienia, niesympatycznych pracowników lub nudy? Nic podobnego, zapewniam Cię Margot, że ja żałować nie
będę tak jak żałuje Twoja znajoma ;)
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Narewka »

Kijki i rowery można wypożyczyć na miejscu,w sanatorium.Wycieczki też są organizowane i to chyba też w te same miejsca,które planujesz odwiedzić.
Dobra pogoda ,sympatyczni kuracjusze,a wypoczynek na pewno będzie udany.Aż mnie ciągnie,żeby już znów tam pojechać,a nie za kilka miesięcy.
Czekam na wrażenia.Pozdrawiam miło.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Będzie dobrze wierzę w to. Po powrocie napiszę jakie wrażenia odniosłam po pobycie w tym uzdrowisku i wierzę, że nie będą one tak krytyczne jak opisała Margot i inni kuracjusze :)
ODPOWIEDZ