INOWROCŁAW "Przy Tężni"

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
eusze
Posty: 2
Na forum od: 10 cze 2013 18:07

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: eusze »

Rachel pisze:Jutro zadzwonię i poproszę o "Jedynkę". Zawsze zabieram ze sobą laptop. Myślę, że z internetem nie będę miała problemu także w pokoju (może będzie zasięg) :)
Ciekawa jestem też ile kosztuje "jedynka" gdy wyjeżdża się z NFZ. Czy ktoś wie ile to wynosi w sezonie w Inowrocławiu w sanatorium "Przy tężniach" w tym roku? A ile opłata klimatyczna?
Rachel-czy dało się załatwić(zarezerwować) jedynkę?
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Mirabella pisze:Do Rachel.......jedynka w sezonie 34,50=724,50 za turnus.
Dowiesz się więcej wchodząc niżej na Finansowanie pobytu w sanatorium
Do tego należy dodać klimatyczne, jakieś dodatkowe zabiegi i inne usługi = 900,00. Dojazd i powrót własnym samochodem a także wycieczki po okolicy = 350,00. W sumie to i tak taniej niż urlop w jakiejkolwiek polskiej miejscowości, a w dodatku tu mamy 21 dni a turnus wczasów zorganizowanych trwa 14 dni :)

Jeszcze nie dzwoniłam w sprawie "jedynki". Zadzwonię pod koniec czerwca. Gdy wyjeżdżałam w 2010 do Ciechocinka (30.07-21.08) próbowałam załatwić sobie jedynkę dużo wcześniej. Odpowiedziano mi abym dzwoniła tydzień przed turnusem gdyż wówczas kierowniczka będzie przydzielała pokoje. Tak też zrobiłam i "jedynkę" na moją prośbę otrzymałam. Tym razem zadzwonię wcześniej jednak dopiero pod koniec czerwca. W ostatnich dniach wydarzyło się wiele spraw, z powodu których najprawdopodobniej będę musiała zrezygnować w ogóle z wyjazdu do sanatorium. Dwa lata oczekiwania mogą okazać się na marne. Cóż, siła wyższa :(
katarzynka1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 13 cze 2013 15:16
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 15

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: katarzynka1 »

witam - jak ktoś lubi 'spokój' to OK, zabiegów sporo, ALE na basen trzeba ---- uważać ... , brak kawiarenki, brak organizacji - kulturalnej np wycieczki, ogniska ... itp.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

...a na tym filmiki jest zaprezentowane super :)
http://www.youtube.com/watch?v=nCSX2xV2K_o
katarzynka1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 13 cze 2013 15:16
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 15

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: katarzynka1 »

FILMIK ZOBACZYŁAM. Osrodek na zewnatrz ładny i czysty. Willa nie dla wszystkich. Pijalnia jest nowiutko otwarta , więc się na ten temat nie-wypowiem... , jest tam gdzie spacerowac, ale sama organizacja - tak jak wspomniałam - sporo do życzenia .Jedzenie dosc dobre ,ale np. diet samemu trzeba-było pilnować i prosić... Panie Kelnerki ;zdolne; w jednej rączce niosą Ci obiadek, a drugą wycierają podłogę... Ale jak trafisz na dobre towarzystwo to DA SIE WYTRZYMAĆ - MOŻNA BYĆ ZADOWOLONYM .
katarzynka1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 13 cze 2013 15:16
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 15

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: katarzynka1 »

ale ja się tam szybko nie-wybiorę ...
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

Nie po to żyję aby jeść tylko jem po to aby żyć a trzy tygodnie w sanatorium wytrzymam nawet jeśli każdego dnia będzie na śniadanie smażona kiełbasa lub jajecznica :) Zresztą ja i tak zamierzam poprosić lekarza o dietę 1500 kalorii. Willa nie dla wszystkich? A dla kogo jest ta willa? Dzwoniłam w poniedziałek z prośbą o jedynkę. Pani w recepcji poinformowała mnie, że jedynki nie są dla wszystkich a pokoje przydzielane są w dniu przyjazdu. Troszkę mnie to zirytowało i gdy próbowałam wyjaśniać z jakiego powodu chcę tę "jedynkę" to miła Pani poprosiła abym zadzwoniła w piątek gdy będzie kierowniczka. Wówczas ona być może zarezerwuje dla mnie tę "jedynkę". Mówiąc szczerze to straciłam nadzieję, ale próbować będę, to nic nie kosztuje, prawda? :)
katarzynka1
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 13 cze 2013 15:16
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 15

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: katarzynka1 »

NIE-WIEM CZY TAM DOSTANIESZ TAKĄ DIETĘ - 1500 .Pokoje przydzielane w dniu przyjazdu - i tu trzeba uzbroić się w cierpliwość lub mieć szczęście aby nie-czekać w dużej kolejce . Może się uda i przychylą się do twojej prośby. Pozdrawiam
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Rachel »

katarzynka1 pisze:NIE-WIEM CZY TAM DOSTANIESZ TAKĄ DIETĘ - 1500 .Pokoje przydzielane w dniu przyjazdu - i tu trzeba uzbroić się w cierpliwość lub mieć szczęście aby nie-czekać w dużej kolejce . Może się uda i przychylą się do twojej prośby. Pozdrawiam
Chcę przyjechać na miejsce dzień wcześniej. Może to coś da, a może...? No cóż, jak nie otrzymam "jedynki" to trudno, ale moje współlokatorki nie będą zbyt zadowolone gdy ja o 04:30 będę krzątała się po pokoju lub łazience celem wczesnego spaceru. Poza tym będę miała ze sobą laptop i w każdej wolnej chwili będę pisała na klawiaturze, a to też może być wkurzające :) - Chciałabym tego zaoszczędzić współlokatorkom, ale jeśli nie dostanę "jedynki" to będą musiały jakoś wytrzymać 3 tygodnie z niewygodną "koleżanką" :)
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: INOWROCŁAW " Przy Tężniach"

Post autor: Selene »

Katarzynko :kwiat: napisałaś: " brak kawiarenki" - otóż nie masz racji. Kawiarenka jest a w niej codzienne wieczorki taneczne. Do tańca przygrywa... Karol z wokalistką. Karol grał kiedyś w Ciechocinku, w Targonie a od ponad roku gra "Przy Tężni".

Pozdrawiam :D
ODPOWIEDZ