MSWiA Orion-Ciechocinek

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: leszek1958 »

Proszę o wszelkie opinie o sanatorium MSWiA Orion,zabiegi, zakwaterowanie itp.
forumowicz

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: forumowicz »

leszku, moja córcia ok.6 lat temu była w tym sanatorium. Odwoziliśmy ją tam...pamietam,ze wystrój jak i wyposazenie tego obiektu to wtedy był tzw. "wczesny Gierek", ale budynek wielopietrowy, zatem moze na innych pietrach jest inaczej. Przed budynkiem jak i na parterze było nawet ladnie, pamietam na parterze jest kawiarenka, recepcja. Ale niestety, tyle tylko moge pomóc.
leszek1958
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 194
Na forum od: 25 cze 2009 00:24

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: leszek1958 »

Dzięki za odpowiedz,czekam na więcej informacji.
Lary
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 28 lut 2012 16:10

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: Lary »

świetna lokalizacja bo tuz przy tężniach (oby były czynne) i blisko centrum.Dobre jedzenie, zabiegi na miejscu (+ mały basen solankowy) dobra obsługa medyczna,wieczorki taneczne i wycieczki.Też byłam kilka lat temu część pokoi było po remoncie (niestety wtedy głównie dla komercji), więc myślę że już mają to za sobą. Ogólnie sanatorium ma dobra opinię.Życzę miłego pobytu.
wikul
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 211
Na forum od: 08 lut 2012 17:25

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: wikul »

Witam,
Byłem tam ok.2,5 roku temu. Jeszcze trwał remont części gmachu. Myślę żę już się zakończyl. Mieszkałem w części przed remontem ale na standard nie narzekałem. Wyremontowame pokoje były b.eleganckie. Za dodatkowy nocleg (przed rozpoczęciem turnusu) zapłaciłem 42,80 zł, za odbiór telewizji 52,00. Dokumentacja w pełni skomputerowana, podczas przyjęcia robią zdjęcie które później figuruje na karcie zabiegowej. Strzeżony parking na miejscu. Wyżywienie dobre, różne diety. Baza zabiegowa bardzo dobra i na miejscu. Korzystałem z basenu solankowego z ćwiczeniami (30 minut, 31 st.C), masażu wirowego, magnetronica, inhalacji solankowych i chiroterapii (stoły do gimnastyki biernej b.ciekawe zabiegi, nie spotykane gdzie indziej). Na miejscu, kawiarnia i kaplica. Dwie windy. Darmowy dostęp do komputera, niedaleko w Biurze Promocji Miasta, ul.Zdrojowa 2b. Tamże zapisy na wycieczki i inne rozrywki których nie brakuje.
Zastrzegam że tak było 2,5 roku temu. Od tego czasu mogły nastąpić zmiany na lepsze lub (nie daj Boże) na gorsze.
Pozdrawiam i życzę miłej kuracji.
marekantoni
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 25 lut 2012 12:03

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: marekantoni »

Witaj.Byłem tam ze 5 lat temu/tak mi się wydaje/ :) Wymieniali wtedy okna.Zabiegi na miejscu i bardzo dobra baza.Wiadomo komu służyło.Jedzenie kiepskie,na dwie zmiany.Moloch na 300 osób.Mieszkałem na 6 piętrze,2 pokojowe pomieszczenie,było nas 3.Mieliśmy nawet lodówkę.Windy ciągle zajęte bo dużo ludzi starszych,nalatałem się po pietrach jak poparzony,góra dół.Kawiarenka mała byle jaka,na tańce chodziłem "w miasto" :) Na poranne msze w niedziele kościelny napierdzelał w dzwony o 06.30,to się nieźle niosło.Nie pospałeś :evil: Debilni mieszkańcy C-cinka potrafią palić w piecach wszelkiego rodzaju plastikami,więc masz od czasu do czasu fetorek.Mimo to polecam.Miałem jechać tam w czerwcu-lipcu,ale tak załatwiali,że trafiłem do Horyńca :lol: Ale nie narzekam.
Adaś
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 09 cze 2011 20:12

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: Adaś »

To sanatorium to częściowa porażka. Poza komercyjnym drugim piętrem pozostałe nie malowane chyba od 10-ciu lat. Ściany w pokojach i na korytarzu aż się kleją od brudu. Brudne poplamione wykładziny. Sposób przyjmowania kuracjuszy żenujący. Nieważne o której przyjedziesz, dopiero o 12.00 w południe zbierze się śmieszna komisja z pielęgniarek i przydziela pokoje. Przy czekających w holu kilkudziesięciu osobach robi się niezłe kino. Panie w recepcji w zasadzie obsługują tylko klientów komercyjnych. I dla tych normalnych z NFZ po prostu nie maja czasu. Na dodatek jedna z dwóch wind przez kilka tygodni na przełomie sierpnia i września była nieczynna, co przy sześciopiętrowym budynku i takiej masie ludzi jaka jest tam zakwaterowana jest po prostu skandalem. Jedynym plusem jest przyzwoita baza zabiegowa i ogólne położenie sanatorium - blisko tężni i centrum. Rehabilitanci w porządku i to trochę rekompensuje całość. Na koniec uwaga nie dajcie się zakwaterować od strony podwórka. Wentylatory i klimatyzatory nie pozwolą wam otworzyć okna. Ciągły dźwięk, który wydają jest bardzo męczący i nie pozwala zasnąć. Ogólnie na trzy z minusem.
busia007
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 paź 2012 20:56

Re: MSWiA Orion-Ciechocinek

Post autor: busia007 »

Witam wszystkich niedoszłych kuracjuszy.Chciałam poruszyc kilka istotnych spraw dotyczacych sanatorium Orion. Warunki średnie,nie ma rewelacji,osoby kierowane przez NFZ załatwiane sa na ostatnim miejscu.Osoby prywatne maja mozliwosc zamieszkania w pokojach 1-osobowych niestety kierowane z NFZ nawet nie maja takiej mozliwosci.Moja mama tam byla i moge spokojnie na ten temat cos powiedziec.Pokoj stał wolny przez 2dni i niestety nie otrzymala go poniewaz czekali na osobe prywatna,no cóż nie masz pieniedzy nie masz pokoju, pierszenstwo wiadomo kto ma.Nastepnie temat burza- wyżywienie to skandal!!!!Na sniadanie 2plasterki szynki jeden pomidor dzielony na 3 kuracjuszy,SZOK. Obiad zupa nazywana roznie przez kazdego inaczej od krupniku po żurek,nie dosc ze bez smaku to zeby cos w niej znalezc naprawde dlugo by szukac.Ludzie tam po prostu sa głodni!!!To opinia zapewniam nie jednej osoby,sasiadka ktora byla tam 2 mies temu chodzila do sklepu zakupowac jedzenie by sie dożywiac.Nie chodzi tu o to by kuchnia w sanatorium byla na miare Magdy Gesler,ale na litość boską kto tam gotuje i przygotowuje posiłki,przeciez tam przyjeżdżają ludzie z całej Polski.Czy wam jako ośrodkowi nie zależy na opinii,kończąc ten temat powiem krótko moje świnie lepiej jadają.Pozdrawiam
ODPOWIEDZ