Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Kołobrzeg

Post autor: Anka »

Witajcie wszyscy mam pytanie czy ktoś wie w którym sanatorium w Kołobrzegu można zarezerwować jedynkę mając skierowanie z NFZ :?: :?: :?: :?:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kołobrzeg

Post autor: darek »

Pokoj jedno-osobowy jest wg klasyfikacji NFZ -pokojem drozszym niz pozostałe pokoje .
Zadajesz pytanie w,którym Sanatorium mozna ??

Ja odpowiem w kazdym TYLKO bardzo duzo zalezy ..kto słucha i czy chce wysłuchac.
Każde Sanatorium wPolsce ma pokoje jednoosobowe i Bardzo duzo zalezy od ..mozna wczesnie poczynic rezerwacje Finansowa na pokój 1 osobowy
Dodatkowym kryterium jest jednostka chorobowa na jaka kieruje Cię do santorium NFZ -jest wiele chorób gdzie NIE ZALECANY jest pobyt osobie samej, wykaz jest na stronie przeciwskazania do pobytu.
Kolejna sprawa pokój Jednoosobowy prosze mi wierzyc raz dostapilem takiego "zaszczytu " i po Tygodniu SZUKAŁEM bratniej duszy niestety nam się wydaje ,ze damy rade w pojedynke przejsc turnus dlaczego mamy się izolowac ?..chyba ,ze ta 1 mam byc wykozystana winnym celu
Lary
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 43
Na forum od: 28 lut 2012 16:10

Re: Kołobrzeg

Post autor: Lary »

zgadzam się,wiele osób mieszkając w jedynkach żałuje tego, bo czuje się wyizolowanymi. Z drugiej strony odpada problem uciążliwych współspaczy. Ja jednak nie chciałabym być w jedynce.Wiem jednak że załatwienie jedynki graniczy z cudem, jest ich mało, a ponadto są przydzielane w bliżej nieokreślony sposób.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kołobrzeg

Post autor: Anka »

Witajcie ja tylko chce jedynke i to wszystko wiem o cenach ale są obiekty gdzie jest dużo jedynek i o wskazanie takich obiektów mi chodzi.Nigdy nie czułam się wyobcowana w jedynce :D :)
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kołobrzeg

Post autor: Anka »

nie doczytałam postu nie jedynka nie ma byc wykorzystana inaczej.Po prostu wolę mieszkać sama a ja odwrotnie raz doświadczyłam mieszkania w dwójce i więcej nie chcę :shock:
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 453
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kołobrzeg

Post autor: Mirabella »

Jadąc z NFZ wszystko zależy od profilu sanatorium i recepcji .
Jedynki są zazwyczaj dla gości prywatnych i uprzywilejowanych chorób .
Jak nie dostaniesz jedynki,pytaj o studio(dwie jedynki ze wspólną łazienką).
Kilka dni przed rozpoczęciem turnusu zadzwoń ..... najlepiej przyjechać rano (masz większy wybór).
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kołobrzeg

Post autor: Anka »

dzięki bardzo za odpowiedz ale chodzi mi o obiekt w którym jest dużo pokoi jednoosobowych tak np w Kudowie Bristol tam nie ma żadnego problemu z jedynką.Ponawiam pytanie czy w Kołobrzegu jest takie sanatorium czy tylko liczymy na szczęście :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Kołobrzeg

Post autor: violet58 »

Witam
przyznam szczerze, że nie bardzo rozumiem tak postawione pytanie. Skierowanie z NFZ zawiera ściśle określony ośrodek sanatoryjny, do którego jest się kierowanym i nie ma możliwości zmiany.
Jeśli BAŁTYK to BAŁTYK, jak NIWA to NIWA a nie jakieś inne sanatorium w Kołobrzegu, gdzie rzeczywiście jest ich zatrzęsienie. Ja osobiście dostałem jedynkę w KIELCZANCE, ale przyznam szczerze był to jeden, jedyny raz. Bez rezerwacji, próśb czy wcześniejszego przyjazdu. Generalnie, wszystkie sanatoria posiadają takie pokoje, ale rzecz jasna w ograniczonej ilości i stąd otrzymanie "jedynki" graniczy z cudem. Zgadzam się z przedmówcami, zakwaterowanie w jedynce ma swoje plusy i minusy, Zwykle pojedyncze pokoje przeznaczone dla osób z kalectwem lub chorobami o podłożu psychicznym. Można spróbować poprosić lekarza o stosowne zaświadczenie, ale na ile zadziała nie wiem....
Awatar użytkownika
Selene
W naszej pamięci
W naszej pamięci
Posty: 5125
Na forum od: 16 maja 2010 11:51
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 12

Re: Kołobrzeg

Post autor: Selene »

Witaj Anka :)

Napisz proszę do którego ośrodka masz skierowanie, ponieważ w Kołobrzegu jest ich mnóstwo.
Ja osobiście i z autopsji znam tylko jeden ośrodek, gdzie za dopłatą można załatwić jedynkę
i to niezależnie od pory roku. I ma tu na myśli skierowanie z NFZ.

Pozdrawiam
Selene :)
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Kołobrzeg

Post autor: Anka »

Witaj Selene podaj jeśli możesz to sanatorium i proszę nie doszukujcie się podtekstów .Tak jak napisałam są obiekty gdzie jest dużo jedynek i o taki obiekt mi chodzi :)
ODPOWIEDZ