Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: bodana2 »

Dziękuję serdecznie za informacje. Ktoś mi mówił, że oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej mieści się w innym budynku niż Równica. Czy faktycznie tak jest? Powiedziano mi też , że przebywają tam osoby , które nie są samodzielne, leżące w łóżkach. Czy będzie to wielki kłopot jeśli poproszę o kilka zdjęć?
Awatar użytkownika
Chmurka07
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2133
Na forum od: 21 sty 2015 21:43
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Chmurka07 »

Oddział rehabilitacji ogólnoustrojowej mieści się w bocznym skrzydle Równicy .Zabiegi , stołówka jest w Równicy.Są korytarze którymi dochodzi się. Ns zabiegi jest blisko, na stołówkę trzeba kawałek przejść. Pacjęci są slrawni fizycznie orzynajmniej w pokoju siostry bo wspólnie wszędzie chodzą ' - nad Wisłę, do parku do crntrum Ustronia do kawiatni - takie mam i formacje. Odnośnie zdjęć przysłała mi kilka ale nie potrafię narazie dodać😄
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: bodana2 »

Jestem wdzięczna za informacje. Rozumiem, że nie jest źle. Można wytrzymać.
Zastanawiam się jeszcze nad Excelsiorem w Iwoniczu. Co tam było nie tak jak powinno?
Tapamaraba
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 189
Na forum od: 17 lis 2016 16:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Tapamaraba »

kamel0906 pisze: 07 lip 2023 10:48 Witam ja składałam do excelsiora 5.06 - i wczoraj przyszła mi informacja listownie o zakwalifikowaniu i wstępnym terminie :) Rehabilitacja ogólnoustrojowa.




Tapamaraba pisze: 26 cze 2023 11:38 Witam.🙂
Mam pytanie odnośnie RO. Wysłałam
w maju skierowanie do Exelsior w Iwonicz Zdrój ze względu na krótszy termin oczekiwania ponoć max 3 lata bez cito... - ktoś kiedyś pisał , że można zobaczyć na stronie IKP czas oczekiwania ...ja jednak nie widzę takiej informacji .Moje pytanie brzmi czy to jest standard że taka informacja musi być podana czy raczej dobre chęci personelu konkretnego szpitala? Ile wcześniej będę wiedziała o terminie rehabilitacji?
Dostałam dopiero 4 lipca informację o terminie 25 październik 2025 roku
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Fionka »

Raczej takie info to w przeglądarce o terminach leczenia. Wpisujesz rehabilitacja ogólnoustrojowa w systemie stacjonarnym następnie wybierasz miejscowość oczywiście wszystko z podpowiedzi bo inaczej nie wyszuka. Masz podany najbliższy termin. Na ikp będzie podany status skierowania
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: bodana2 »

Na IKP jest tylko sformułowanie " Przyjęto do realizacji". Brak określenia terminu przyjazdu. Informacje na przeglądarce nie dotyczą osób oczekujących już w kolejce lecz tylko i wyłącznie osób, które chciałyby skorzystać z rehabilitacji ogónoustrojowej i jeszcze się nie zarejestrowały.
Awatar użytkownika
BarbaraB64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 335
Na forum od: 01 mar 2019 18:01
Oddział NFZ: Śląski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: BarbaraB64 »

Dzień dobry :) Doczekałam się ;) mój pobyt na oddziale rehabilitacji w Bristolu w Kudowie rozpoczynam 12- tego września, może ktoś też będzie tam w tym czasie? Pozdrawiam Wszystkich :kwiat:
Andriu
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 47
Na forum od: 23 sie 2017 11:25

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: Andriu »

Przy temacie dbania o zdrowie i rehabilitacji, mam swoje przemyślenia...
W mojej rodzinie, dziadek będąc już wiekowym człowiekiem miał problemy z chodzeniem!
Jeśli spotkaliście się z takim problemem, to mogę w tym miejscu polecić laski do chodzenia, mój zaprzyjaźniony sklep to [] z Poznania
Ostatnio zmieniony 30 sty 2024 08:16 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto reklamę
aw21
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 10 paź 2017 10:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 17

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: aw21 »

Witam. mam pytanie czy lekarz rodzinny może wypisać skierowanie na rehabilitację ogólnoustrojową z kodem 4300. Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz. ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
bodana2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 21 lut 2012 18:05
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Rehabilitacja ogólnooustrojowa - pytania

Post autor: bodana2 »

Nie. Skierowanie piszą specjaliści np. ortopeda, neurolog, reumatolog.
ODPOWIEDZ