MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2572
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Mazrena »

Sanatorium MSWiA położone w pobliżu portu, blisko do mola.
Przyjęcia mimo rotacji ludzi były sprawne, na recepcji 2 Panie. Potem do ustalenia stolika, pielęgniarki i lekarz. Wszystko załatwione w 2 h. Wieczorem pielęgniarka roznosiła rozpiskę z zabiegami.
Pokoje większości 3-os. Mam 2-os z niepełnosprawnym mężem. Pokój nie za duży, łazienka malutka - wózkiem nie ma wjazdu. Łazienka w żadnym calu nie przypomina dla osoby niepełnosp. , żadnego uchwytu, prysznic pół okrągły z otwieranymi szybami :roll: Po mojej interwencji doniesiono stołek pod prysznic, a na drugi dzień po południu zamontowano uchwyt pod prysznicem .W pokoju talerzyki, szklaneczki, czajnik i tv - płatne.lodówka też płatna.
Sanatorium to 2budynki- niski i wieżowiec połączone łącznikiem w którym jest sala dzienna i kawiarnia oraz przejście do zabiegów. Jest też sklepik b. dobrze zaopatrzony.
W bazie zabiegowej trzeba wejść po 11 schodach, a tam już jest winda lub schody do poruszania się po gabinetach. Zabiegi różne, wanny ograniczone ze względu na koszty :o . Basen solankowy , woda ciepła, ale szatnie :roll: .Obsługa na zabiegach miła i uczynna. Masaże podzielone na odcinki, nie ma całego kręgosłupa :? Zabiegi od 7 rano.
cdn
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1263
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: wiktor64 »

Miałem okazje być w tym sanatorium ale to już chyba z 4 lata temu,
nie narzekaem miałem pokój na 3 pietrze od strony portu ,no
ale to było w tedy i durzo sie zmieniło chyba a balety dalej sa w tedy fajnie grali
to na tyle czekam na cdn :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2572
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Mazrena »

cd
Jeżeli chodzi o posiłki to są 2 tury. Można wybrać dietę. Osoby komercyjne mają również porcjowane, ale zawsze coś więcej. Nie ma szwedzkich stołów.
Jedzenie dobre, urozmajcone... Czasami są zupy mleczne, ale na ogólnym stole do własnego serwowania.
Zupy w wazie, II danie i kompot....czasami owoc albo w niedzielę było ciasto.
W MSWiA w łączniku jest sala - czytelnia z książkami.... i tu również są wystawiane kramiki ze sprzedażą okazjonalną.
Obok kawiarnia czynna codziennie od 12. O 19 są dancingi - do 22 - wstęp 10zł. Muzyka na żywo, różni muzycy. Bardzo długie przerwy- moje odczucie..
Początkowe przemieszczanie się po budynkach jest dla niektórych osób problemem.
np..osoby mieszkające w wieżowcu na wyższym piętrze, muszą dostać się na Ip wieżowca, przejść korytarzem i łącznikiem,do niższego budynku i tu schodami albo windą na parter, aby dostać się na stołówkę czy recepcję.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11652
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Atina »

Fajny opis :kwiat:
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24613
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: ewasz »

Marzenko, dzięki za opis :)
Byłam tam 1 raz na baletach...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14655
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: GIENIA »

Ja tam bywałam na baletach , ale dawno temu ... w 2017 roku .... wtedy też były za długie przerwy :?

Marzenko , opisuj dalej :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20179
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Felice »

Ja bywałam tam niegdyś na pobytach, ale skutecznie zniechęcili mnie do tego wyboru.
Odwiedziłam ostatnio kawiarnię, ale bez zachwytu.
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2572
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Mazrena »

My bywaliśmy też na baletach będąc w Posejdonie :) i to zachęcało nas do poznania tego sanatorium od drugiej strony ;)
Mając trochę ośrodków poza sobą - byliśmy lekko zawiedzeni :o
Pozytywne nastawienie i chęć pobytu tu na święta - jesteśmy zadowoleni. :)
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2572
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Mazrena »

Felice napisz co Ciebie zniechęciło :?: :idea:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20179
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: MSWiA Kołobrzeg- pobyt grudzień 2022

Post autor: Felice »

Już kiedyś opisywałam historię mojego pobytu to tylko tak pokrótce.
Przede wszystkim nie branie pod uwagę niczego w przydziale pokoju (astma a w pokoju wykładzina stara i zniszczona, niesprawność ruchowa w łazience wanna). Skostniała taka trochę „po układach” kadra zarządzająca. Księgowa nie znająca dobrze przepisów.
Moja sprawa skończyła się u rzecznika d/s osób niepełnosprawnych. Jako rekompensatę zaproponowano mi darmowy pobyt… podziękowałam.
Na szczęście miałam piękną pogodę, pobyt przełom sierpnia i września, cudnych ludzi wokół siebie. Również nic złego nie mogę powiedzieć o samej rehabilitacji. Ponadto to co mi odpowiadało również to totalna swoboda bez nakazów, zakazów.
Dodam, że to ostatni wyjazd tak mi umilono… dokładnie dla mnie też jak widać ostatni. 😂Wiem, że zmieniła się kadra kierownicza, ale u mnie to nic nie wnosi.
ODPOWIEDZ