Rehabilitacja narządu ruchu

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Quack
Posty: 3
Na forum od: 08 lis 2011 15:31

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Quack »

Gdzie mogę znaleźć więcej informacji na temat samych refundacji? Czy moglibyście podrzucić jakiegoś linka?
Larka
Posty: 1
Na forum od: 06 sty 2012 18:31

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Larka »

Szukam miłego i profesjonalnego miejsca dla mojego taty. Ma on problemy ze zwyrodnieniami kręgosłupa lędźwiowego oraz szyjnego. Porusza się samodzielnie i właściwie normalnie funkcjonuje, problem stanowią dolegliwości bólowe. Jakieś propozycje? Najlepiej w centralnej Polsce, a jeżeli jest to naprawdę dobre miejsce to może być gdziekolwiek.
Anka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 585
Na forum od: 18 maja 2010 14:35

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: Anka »

Witaj jest dużo dobrych obiektów sanatoryjnych może popatrz na Busko Zdrój lub Solec Zdrój są tam wody siarkowe poczytaj albo Ciechocinek wody solankowe tylko musisz czytać bo nie wszyscy mogą z tego korzystać jest troszkę przeciwwskazań [] :)
Ostatnio zmieniony 07 sty 2012 20:45 przez administrator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Bez linków!
aikon
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 05 lis 2012 13:03

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: aikon »

Szukam kogoś kto od 29.11.2012 ma termin turnusu w sanatorium w Inowrocławiu i jedzie samochodem.Jestem z okolic Piły.
julia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 20
Na forum od: 21 wrz 2012 23:06

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: julia »

Proponuję wrzucić pytanie do tematu: "Wyjeżdżam do sanatorium". Chyba więcej osób tam zagląda. Nie tylko ci ze schorzeniami narządów ruchu.
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: ewiko »

Gorąco polecam NIDĘ ZDRÓJ w Busku. Bardzo pomocne zabiegi, dobrzy lekarze.
forumowicz

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: forumowicz »

czy wiecie może czy są jakieś przeciwskazane zabiegi przy przepuklinie międzykręgowej,a o jakie najlepiej poprosić aby wykorzystać te 21dni na maxa w zabiegach, nie robiąc sobie krzywdy :?:
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mariolaa »

fan2013 przy przepuklinie trzeba podejść indywidualnie - każda może być inna i trudno tu radzić. Najlepiej gdy pokieruje lekarz lub dobry terapeuta - właśnie jak napisałeś oby nie zrobić krzywdy. Wszelkie prądowe to działają w tym przypadku tylko przeciwbólowo (ale to też potrzebne gdy boli), podobnie jak leki. Wg mnie to najwięcej pomagają mi indywidualne ćwiczenia z terapeutą. Odpowiednio ukierunkowane zmniejszają ucisk na nerw. Powiem, że u mnie jedna z przepuklin zniknęła. Stwierdzone po powtórnej tomografii
-chociaż tej jednej nie ma :D .
forumowicz

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: forumowicz »

Witaj Mariolaa :) Pytania zostały zadane bo zbliża się termin wyjazdu do sanatorium a tam jak wiadomo często taśmówa w zalecaniu zabiegów i dobrze by było rzucić jakieś sugestie.Ale względem zaniku jednej z przepuklin :shock: :o aż niemożliwe,mój konował to tylko operacja i operacja.Rehabilitację na miejscu powtarzam przynajmniej 4 razy w roku gdy nasilają się objawy bólowe.Neurolodzy zmieniani z 5 razy,z nfz jak i prywatnie.Widać trzeba by pojechać w Polskę ,może coś polecisz :)
mariolaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 565
Na forum od: 16 mar 2011 20:33

Re: Rehabilitacja narządu ruchu

Post autor: mariolaa »

każdy przypadek jest inny, inne jest nasilenie zmian - może u mnie był przypadek łagodniejszy. Pewno nieraz zmian się nie wyeliminuje ale poprzez prawidłowe ćwiczenia wzmocni się odpowiednie mięśnie. Szczegółowe wskazania do konkretnych ćwiczeń powinien ustalić lekarz - specjalista rehabilitacji lub ortopeda. Tych ćwiczeń indywidualnych zazwyczaj nie chcą dawać w ramach NFZ jak się jest w sanatorium, ale może Ci się uda. Zawsze można się poradzić jeszcze przed podjęciem decyzji o operacji. Operacja to już ostateczność. Natomiast u kręglarzy się nie pokazuj - bo oni dużo szkód mogą narobić. Początkowo w bólu pomagają a później zmiany nieodwracalne. życzę zdrówka
ODPOWIEDZ