Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
alicjam
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 167
Na forum od: 16 maja 2012 10:29
Oddział NFZ: Pomorski

Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: alicjam »

Witam!
Dostałam skierowanie do sanatorium Gracja w Świeradowie na lipiec/sierpień. Mam pytanie czy ktoś był już w tym sanatorium i mógłby podzielić się opinią na ten temat, jakie są warunki lokalowe, jak baza zabiegowa i w ogóle jak okolica? Z tego co wiem to nie ma tam jedynek i nie ma rezerwacji.
malgosia 64
Posty: 3
Na forum od: 27 maja 2012 15:56

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: malgosia 64 »

;) Witam , też mam sanatorium w tym terminie . Pierwszy raz jadę do Swieradowa, podobno okolica piękna . Co do pensjonatu Gracja to nie ma tam jedynek.Też na to liczyłam, ale we dwójkę może być weselej. Cieszy mnie to , że jest to mały pensjonat 44 osoby , napewno będzie miło .Ja bardzo liczę na możliwości wycieczek górskich .
Także do zobaczenia w czerwcu w Gracji.
:D
Awatar użytkownika
alicjam
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 167
Na forum od: 16 maja 2012 10:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: alicjam »

Dziękuję za odpowiedź. Ale piszesz że jedziesz w tym terminie co ja a potem do zobaczenia w czerwcu, więc kiedy masz termin? Ja mam turnus 19 lipiec do 9 sierpień.
danna69
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 16 maja 2012 20:51

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: danna69 »

Witam,ja jadę do Świeradowa 19.07.-9.08. tylko będę w Domu Zdrojowym.
Awatar użytkownika
alicjam
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 167
Na forum od: 16 maja 2012 10:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: alicjam »

To fajnie tylko szkoda że nie w Gracji. Ale pewnie się spotkamy :) Ja się nastawiam na wędrówki po górach, jakieś baseny, rower...Mam podobno ADHD i trudno mi usiedzieć na miejscu :lol:
Awatar użytkownika
alicjam
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 167
Na forum od: 16 maja 2012 10:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: alicjam »

Dodam jeszcze że słyszałam że w Gracji są nieciekawe warunki, pokoje stare, wieloosobowe, łazienki koszmarne i godzina policyjna o 22. Jestem trochę zniechęcona tą opinią. Może ktoś powie coś dobrego o tym sanatorium? :cry:
danna69
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 16 maja 2012 20:51

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: danna69 »

Mam podobne zainteresowania: basen, rower, wycieczki. Jadę z okolic Warszawy, a Ty?
Awatar użytkownika
seti36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2014
Na forum od: 28 lip 2009 18:09
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: seti36 »

Witam.
Miłe Panie Gracja ,Słoneczko czy inny pensjonat to są tylko można tak powiedzieć noclegownie i prawie wszędzie obowiązuje godzina policyjna o 22 .Co do zabiegów to trzeba biegać pomiędzy Domem Zdrojowym ,Wacławem i jeszcze paroma budynkami .Okolica do pieszych wędrówek jest przepiękna np .piesza wycieczka na Stok Izerski dla leniwych jest kolejka gondolowa czy sępia góra ale tam to tylko pieszo.Polecam naleśniki z jagodami palce lizać w schronisku Chatka Górzystów .Polecam też jezioro pod zamkiem Czocha .No i jeszcze organizowane przez Dom Zdrojowy wycieczki .Życzę miłego wypoczynku i pogody.
Awatar użytkownika
alicjam
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 167
Na forum od: 16 maja 2012 10:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: alicjam »

Ja jadę z Gdyni i będę w Świeradowie prawdopodobnie 19 lipca rano. Wiem że okolice są tam ładne i na to liczę. Oby tylko była pogoda bo mam zamiar zaliczyć te wszystkie urocze miejsca. Zastanawiam się czy wziąć rower? Czy ktoś orientuje się czy w Gracji można trzymać rower?
Ania62
Posty: 4
Na forum od: 14 cze 2012 12:11

Re: Sanatorium Gracja Świeradów Zdrój

Post autor: Ania62 »

Mam skierowanie do sanatorium Gracja od 27 czerwca 2012, chętnie zabiorę się z osobą która będzie jechała do Świeradowa przez moje okolice (Żary, Żagań, Iłowa). Dołożę się do paliwa.

pozdrawiam Ania.
ODPOWIEDZ