Dwa kilogramy za dużo

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: Rachel »

A smażyłaś kiedy takie na zsiadłym mleku z jabłkami? Dodajesz mąkę i jajo i smażysz, a jakie dobre to nie muszę przekonywać drogie koleżanki ;) No już jak nie musisz posypywać cukrem pudrem to nie ale ja posypuję :) Dla mnie samej to jeszcze na deser po obiedzie a także na kolację wystarczy. Kto wie czy jutro przed pójściem do pracy ze dwa sobie nie usmażę :)
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: ulanie »

Rachel ja smażyłam takie kiedyś- były pyszne :D dziś już nie robię takich, nie mogę białej mąki, a z gryczaną nie wiem jak by smakowały... :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: Rachel »

ulanie pisze:Rachel ja smażyłam takie kiedyś- były pyszne :D dziś już nie robię takich, nie mogę białej mąki, a z gryczaną nie wiem jak by smakowały... :)
Spróbuj z mąką gryczaną. Ja lubię kluseczki z mąki gryczanej. Pamiętam jak tata takie robił. Kiedy byliśmy dziećmi to nie znosiliśmy tych kluseczek, ale gdy podrosłam i sama miałam dzieci to mój młodszy syn był uczulony na gluten zawarty w białej (pszennej) mące. Używałam więc kukurydzianej, ryżowej i gryczanej. Kiedyś postanowiłam zrobić kluseczki, których jako mała dziewczynka nie znosiłam. Historia się powtórzyła czyli moje dzieci nie chciały ich jeść za to mnie smakowały wyśmienicie. Od tamtej pory kilka razy robiłam takie kluchy a za okraskę posłużył wędzony boczuś podsmażony z cebulką. Och jakie dobre, nie macie pojęcia. Ojciec nazywał te kluski "kładziaki" czyli łyżką kładzione na wodę :)
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: ulanie »

Rachel ja też nie mogę glutenu i na stare lata uczę się coś zrobić z innych mąk :) ale kluseczek jeszcze nie robiłam, macę tak, a jak robisz kluseczki :?: bo jak już wspominałam raczkuję :lol:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: Rachel »

To jest prostsze niż sznurek w kieszeni :)
Z mąki gryczanej, odrobiny soli i letniej wody zrobić ciasto (niezbyt rzadkie)
W garnku zagotować wodę, dodać łyżkę soli. Na wrzątek kłaść łyżką kluski.
Gotować kilka minut od wypłynięcia
Awatar użytkownika
ulanie
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1185
Na forum od: 30 cze 2014 17:14
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: ulanie »

Super, że bez jajka i się trzyma, spróbuję :)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: medi »

Sio mi z tym żarciem :evil: Ja tu chcę schudnąć a one mi placki smażą sadystki :evil: :cry: :cry:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: Rachel »

ulanie pisze:Super, że bez jajka i się trzyma, spróbuję :)
Takie robiłam gdyż mój synek był uczulony także na żółtko kurze. Potem dodawałam przepiórcze bo takie jeść mógł. Z jajkiem są zdecydowanie lepsze, no ale te bez jajka, jeśli ktoś uczulony na glutem i żółtko to też mogą smakować. Tak jak wcześniej napisałam jadłam okraszone smażonym boczusiem z cebulką :)
ewiko
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2427
Na forum od: 10 lut 2013 07:07
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: ewiko »

Rachel , ja takimi racuszkami jak i kluseczkami zajadam się bez opamiętania i wtedy wszelkie postanowienia idą w kat :lol: :lol: :lol:
Natomiast dziś zajadaliśmy się plackami po węgiersku i ZERO wyrzutów sumienia :oops:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Dwa kilogramy za dużo

Post autor: medi »

Rachel pisze:
ulanie pisze:Super, że bez jajka i się trzyma, spróbuję :)
Takie robiłam gdyż mój synek był uczulony także na żółtko kurze. Potem dodawałam przepiórcze bo takie jeść mógł. Z jajkiem są zdecydowanie lepsze, no ale te bez jajka, jeśli ktoś uczulony na glutem i żółtko to też mogą smakować. Tak jak wcześniej napisałam jadłam okraszone smażonym boczusiem z cebulką :)
Uduszę Was z cebulką i tym boczusiem i ...każdy sąd (jak będzie się odchudzał ) mnie uniewinni :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ