Prewencja ZUS

Inne tematy okołosanatoryjne, nie mieszczące się w powyższych działach.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7844
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Prewencja ZUS

Post autor: darek »

"Oj Darku, Darku jak mało wiesz a mądrości swe wygłaszasz. Jeśli już chcesz pouczać to pisz o swoim regionie, a nie porównuj wszystkich do swojego. W moim mazowieckim jest zupełnie inaczej jak w Twoim śląskim."

Fakt przyznaje się Znam wielu bardziej INTELIGENTNYCH odemnie
Jednakże wg mojej wiedzy w RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ -Sa takie same prawa jak i Obowiązki dla WSZYSTKICH
nieważne skąd jestes czy z mazowsza , podlasia, sląska , wielkopolski nie wymieniając Innych regionow POLSKI
Zasady wszedzie sa ,że Zwolnienie mozna wykorzystać do 182 dni czy wTwoim regionie JEST inaczej ?
Aby otrzymac skierowanie na leczenie w ramach prewencji ZUS w każdym regionie POLSKI a jest ich KILKA wszedzie sa te same REGUŁY i obostrzenia
Fakt Ktoś z jakiegos regionu moze pojechac szybciej niż z INNEGO ale jest to związane z jego stanem ZDROWIA czy tez tzw wolnymi mocami ..przerobowymi czytaj wolne wykupione a NIE WYKORZYSTANE skierowania
Mielismy tutaj na tym Forum wiele przypadków ,że DECYZJE byly podejmowane i nawet w ciagu 1 DNIA.

Droga Rachel widocznie lekarz Orzecznik ZUS na podstawie dokumentacji z ,ktora zapoznał sie przed Twoim wejściem Miał poglad na Twoje schorzenia
-ILEZ to DECYZJI było wydawane ZAOOCZNIE

kolejny cytat do którego chciałbym sie odnieść

"Są dolegliwości, które odpowiednimi zabiegami można całkowicie usunąć. jeśli jesteś innego zdania to znaczy, że niewiele się znasz na tym jaką "moc" posiadają odpowiednio dobrane zabiegi. Widocznie Ty aż takiej nie potrzebujesz a może nie oczekujesz "

Ale i są schorzenia na ktore NAWET dzisiejsza medycyna NIC nie zdziała
Twierdze i będę si eprzy tym upierał ,że skoro Organizm juz sie poddał to NIGDY nie wróci do stanu gdy tak Ty jak i ja mieliśmy po lat 20
Osobiście nie znam przypadku aby komukolwiek wyrosły 3 zeby -oprocz oczywiscie tych z ..ubezpieczalni

Zabiegi ,ktore przyjmujemy w Gabinetach zabiegowych MAJĄ za zadanie opoźnianie naszych chorob i powikłań .
Oczywiście można wierzyć w medycynę niekonwencjonalna , chińskich magów w latach 80-tych ubieglego wieku Moj Sp Ojciec na takich SZARLATANOW wydał troszke kasy a Mnie ..coż nie pomogło nadal bo prawie 30 lat MAM CUKRZYCE i jestem na insulinie-tak znam JEDEN przypadek w POLSCE Pana z Piaseczna ,który przeszedl przeszczep trzustki i nie bierze insuliny ale jets ON jedynym wPolsce ,ktory dzieki lekom osłonowym jeszcze ,,Żyje
Tak sa osoby ,które Wyleczyły sie ale miały cukrzyce TYPU -II tzw tabletkowa ,ale trzustka była ok tylko wymagało to podleczenia i OCZYWISCIE DIETY.
Jest naprawdę wiele schorzen ,ktore dzieki srodkom FARMAKOLOGICZNYM a i nie tylko MOŻNA było Zachamować
Pozdrawiam

i bardzo się ciesze ,że Moge pisać w dziale na każdy temat
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Prewencja ZUS

Post autor: Rachel »

Przyznałam Tobie punkt bo słusznie napisałeś w tym poście, co niekoniecznie podobało mi się to co napisałeś w poprzednim, a może JAK napisałeś w poprzednim ;)
forumowicz

Re: Prewencja ZUS

Post autor: forumowicz »

Mam pytanie.Czy po powrocie z rehabilitacji w ramach prewencji rentowej ZUS,mogę ubiegać się od razu o kolejny wyjazd na rehabilitację z ZUS?A może jest wymagany jakiś okres czasu po powrocie z sanatorium do czasu złożenia kolejnego wniosku?Proszę o napisanie jak to wygląda?
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prewencja ZUS

Post autor: agunia3 »

Po pół roku od jednego pobytu można składać wniosek o następny turnus.
forumowicz

Re: Prewencja ZUS

Post autor: forumowicz »

Agunia,a jak długo się czeka potem na wyjazd do sanatorium.Mniej-więcej.Ja byłem tylko raz z ZUS-u na prewencji rentowej w grudniu 2013.Obecni tam kuracjusze mówili mi że niektózy nawet 2 razy w roku korzystają ze skierowania Zus-owskiego.Ale to pewnie zależy od stopnia schorzenia.
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prewencja ZUS

Post autor: agunia3 »

U mnie to trwało średnio 4 miesiące. Co do częstotliwości to jeśli jest szybko komisja i wolne miejsca to być może udaje się niektórym nawet dwa razy w roku, ja nie miałam takiego szczęścia i byłam dwa razy - w 2012 od 27 listopada do 20 grudnia i w 2013 roku od 3 do 26 listopada.
forumowicz

Re: Prewencja ZUS

Post autor: forumowicz »

Czyli rozumiem ,że od razu po powrocie z sanatorium ,lekarz prowadzący nie chciał Ci od razu wystawić ponownego skierowania,tylko kazał odczekać te 6miesiecy?
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prewencja ZUS

Post autor: agunia3 »

Mnie poinformował lekarz orzecznik, że najwcześniej pół roku od poprzedniego pobytu mogę składać wniosek o kolejny wyjazd więc tak zrobiłam.
forumowicz

Re: Prewencja ZUS

Post autor: forumowicz »

Agunia,dziękuję za podpowiedź.Pozdrawiam Ciebie. :kwiat:
Awatar użytkownika
agunia3
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4334
Na forum od: 23 wrz 2012 18:17
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Prewencja ZUS

Post autor: agunia3 »

Nie ma za co :) W razie czego jak tylko jeszcze będę mogła w czymś pomóc to pisz tutaj lub na pw. Również pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ