Nadciśnie tętnicze

Kardiologia, uzdrowiska kardiologiczne, sanatoryjne leczenie chorób serca. Leczenie nadciśnienia, chorób układu krążenia, rehabilitacja po zawałach itp.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: medi »

Ok ,ale nalewką czosnkową już się próbowałam się leczyć -nieskutecznie .Małż stosował ze skutkiem pozytywnym , jako dodatek do leków a nie zamiast .Rok temu miał zrobione kompleksowe badania . I co ciekawe stanu zapalnego naczyń teraz nie ma ,czyli stan się nie pogarsza ,na by-passach nie zaobserwowano zwężeń .Teraz tylko wyjada taki świeży czosnek ,nigdy nie mam jak chcę zrobić leczo :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Zbigniewie :kwiat: a co byś polecał przy takiej diagnozie: pojedyncze, dobrze uwapnione drobne blaszki miażdżycowe w opuszce prawej tętnicy szyjnej :?: :?: :?:
Czy masz na to jakiś sposób??? Jakąś naleweczkę :)
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Sloneczko pisze:Zbigniewie :kwiat: a co byś polecał przy takiej diagnozie: pojedyncze, dobrze uwapnione drobne blaszki miażdżycowe w opuszce prawej tętnicy szyjnej :?: :?: :?:
Czy masz na to jakiś sposób??? Jakąś naleweczkę :)
Słoneczko, przepis na nalewkę czosnkową, która wypłukuje nierozpuszczalny wapń z naszych naczyń krwionośnych jest datowany na 500 lat przed Chrystusem.W klasztorach tybetańskich był zwany "eliksirem młodości", gdyż nie tylko poprawia ukrwienie mózgu, ale i każdej komórki ciała.

OCZYSZCZENIE NACZYŃ KRWIONOŚNYCH

NALEWKA TYBETAŃSKA (CZOSNKOWA)

Nalewka czosnkowa oczyszcza organizm z odkładającego się tłuszczu, wypłukuje nie rozpuszczony wapń, gwałtownie poprawia przemianę materii, oczyszcza naczynia krwionośne, zapobiega zawałowi serca, miażdżycy, paraliżowi, tworzeniu się nowotworów, likwiduje szum w głowie, poprawia wzrok, odmładza organizm (recepta znaleziona w klasztorze tybetańskim w roku 1971 przez wyprawę UNESCO).

350 g obranego, z nowych zbiorów czosnku(Koniecznie wyrwany na Waszych oczach, świeży, inny to strata czasu na rok), 200 ml czystego spirytusu. Czosnek rozetrzeć i zmieszać ze spirytusem, szczelnie zamknąć i postawić w ciemnym i chłodnym miejscu (nie w lodówce) na 10 dni. Następnie przecedzić, przelać do słoika i postawić w ciemnym miejscu jeszcze na 4 dni. Po tym czasie nalewka jest gotowa do użycia. Używamy jej w kroplach jak poniżej aż do wyczerpania zawartości. Krople pić z 50 ml kwaśnego produktu mlecznego (najlepiej z kefirem lub jogurtem).

Kurację prowadzimy "po kropelce". Dzień pierwszy: śniadanie - 1 kropla, obiad - 2 krople, kolacja - 3 krople. Dzień drugi: śniadanie - 4, obiad - 5, kolacja - 6. Dzień trzeci: śniadanie - 7, obiad - 8, kolacja - 9. Dzień czwarty: śniadanie - 10, obiad - 11, kolacja - 12. Dzień piąty: śniadanie - 13, obiad - 14, kolacja - 15. Dzień szósty: śniadanie - 16, obiad - 17, kolacja - 18. Dzień siódmy: śniadanie - 19, obiad - 20, kolacja - 21. Dzień ósmy: śniadanie - 22, obiad - 23, kolacja - 24. Od dziewiątego dnia, aż do wyczerpania się nalewki, bierzemy po 25 kropel 3 razy dziennie. Uwaga! Kuracji nie wolno stosować częściej niż 1 raz na rok

Jeśli ktoś nie może czosnku, to może spróbować tego przepisu:

MIESZANKA ZIOŁOWA Z MIODEM

1 szklanka nasion kopru włoskiego, 2 łyżki stołowe zmielonego korzenia kozłka lekarskiego 2 szklanki miodu. Całą mieszankę wlać do termosu o pojemności 2 litrów i zalać wrzącą wodą do wypełnienia termosu. Odstawić na 24 godziny. Następnie przecedzić, przelać i trzymać w lodówce na najniższej półce. Pić po 1 łyżce stołowej 3 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem, do całkowitego wypicia mieszanki. Kuracje przeprowadzać 1 raz w roku.
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

A czy można stosować jednocześnie nalewkę z tą mieszanką ziołową??
U mnie czosnek wszyscy lubią więc nie będzie problemu :D
Dzięki Zbigniewie :kwiat:
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Nie wiem czy można tak stosować, to rozrzedza krew, lepiej nie przesadzać. Teraz już jest chyba zbyt późno aby znaleźć czosnek w ziemi, to może spróbować tego preparatu ziołowego. Ja biorę nalewkę od ośmiu lat i raz tylko uwierzyłem babci na targu, nie wiem czy jej nie pokręciło, bo strasznie kląłem :lol: . Tylko tego roku przeziębiałem się i miałem anginę. Wszędzie jest ostrzeżenie, aby stosować raz do roku. Nie jest chyba ono bezpodstawne. Ten drugi sposób wynalazłem żonie ( i to w dodatku swojej ;) ) gdyż jej wątróbka nie toleruje czosnku, a miała duże skoki ciśnienia, pomogło. Smak czosnku to miodzio naprzeciw tej nalewki :evil: . Człowiek tylko się cieszy, że to na raz maksimum niepełna łyżeczka :lol: .
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

W piątek będę miała dobry czosnek od znajomej i zaczynam robić naleweczkę...mam nadzieje, że pomoże ;) :D
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Słoneczko, tylko bez huraoptymizmu, są to rzeczy działające powoli, ale na długą metę. Powoli usuwają przyczyny, nie tylko skutki. Naprawdę znalazłaś gdzieś jeszcze czosnek w ziemi? Z innym nie próbuj. Stracisz rok. :kwiat:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Dostałam czosnek od mamy znajomej ...z działki....na pewno jest dobry :D
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Zbigniew- I »

Słoneczko,nie wątpię, że dobry, oby był baaaaardzo świeży i soczysty. Trzymam kciuki!!!!!
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nadciśnie tętnicze

Post autor: Sloneczko »

Dzięki Zbyszku :kwiat: ;) :D
ODPOWIEDZ