kolejka do sanatorium...

Tu można inicjować tematy niemieszczące się w zakresie innych kategorii.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: biedroneczka »

Witam! Ja również jestem z Łodzi i potwierdza się wyliczenie "Kobutka" :) . Złożyłam wniosek w połowie marca 2012r z nr 38138 a po czterech miesiącach mam nr 29278 czyli ubywa mniej więcej ok. 100 numerków dziennie :o (ale naliczane tylko w dni robocze). Pozdrawiam :D
samanta
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 29 lip 2012 16:55
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: samanta »

Witam wszystkich oczekujących ! Przyłączam się do Was w oczekiwaniu na przydział, mój termin jest bardzo odległy dopiero mam 29tyś.z hakiem.Jestem z małopolski więc z Waszych wypowiedzi wynika że tutaj czeka się najdłużej ,ciekawe dlaczego?
Proszę mi powiedzieć czy na czas oczekiwania ma wpływ profil skierowania,czy ma znaczenie, że jest to np.reumatologia czy np.endykrynologia?
Pozdrawiam
marika
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1830
Na forum od: 11 gru 2011 18:13
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: marika »

samanto nie wiem jak to zrobiłaś że masz taki mały numerek w kolejce,ja tez jestem z małopolski i dostałam numer 46000,za 3 miesiące zszedł do 40000 :cry: wiec ciesz się że masz tak blisko :D pozdrawiam
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: Yoko91 »

Kruszynko1958 , może się spotkamy z moich wyliczeń wynika też styczeń ,luty 2013 :D pozdrowienia.
samanta
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 29 lip 2012 16:55
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: samanta »

Witam ! Mariko droga widz w tym iż pominęłam :roll: , że również zaczynałam kolejkę od nr. 46 tyś z hakiem od listopada 2011 r. a dopiero teraz zaczęłam obserwację w przeglądarce jak i na tym forum. Pozdrawiam i czekamy dalej :!:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: iwcia »

Witam wszystkich.
Jestem z dolnośląskiego.Na początku maja br.wrociłam z sanatorium.Wniosek składalam w czerwcu 2010,czekałam 22 miesiące.Mój nr w przeglądarce byl 1081 kiedy ukazała się wiadomość o przydziale.Było to 15 marca, a sanatorium zaczynało sie 12 kwietnia.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i kuracjuszy. :D
halinka03
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 60
Na forum od: 23 lip 2012 18:44

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: halinka03 »

Witaj IWCIA cieszę się że napisałaś ja mam numer 3380 i już nie mogę się doczekać kiedy zejdzie do 1 ..... a Ty piszesz że nawet miałaś 1080 i dostałaś swoje skierowanie może mnie też dopisze szczęście ..... napisz gdzie byłaś i czy było ok ? zalogowałam się tutaj bo myślałam że jest więcej chętnych żeby razem oczekiwać na swój numer w kolejce ja jestem z wielkopolski a tak rzadko ktoś się odzywa z moich stron pozdrawiam wszystkich zaglądających ..........................
sarna34
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 89
Na forum od: 27 gru 2011 19:15

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: sarna34 »

Jestem z Wielkopolski. Przydział sanatorium otrzymałam przy numerze 1365.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11637
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: Atina »

Witajcie jestem z pomorskiego NFZ,dziś mam numer 1388 i cisza ...dzwoniłam pani poinformowała mnie ,że "numerki.. numerkami"ważne jest czas oczekiwania który widnieje na kwalifikacji którą dostaliśmy na piśmie.Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
kubutek
Posty: 4
Na forum od: 28 cze 2012 12:47

Re: kolejka do sanatorium...

Post autor: kubutek »

Dzwoniłem kilkakrotnie do NFZ-Łódź w sprawie zwrotów, podobno ich nie ma :(

Dowiedziałem się że od 7 lipca obowiązuje nowe rozporządzenie regulujące
czas przyznania skierowania:

do 7 lipca było: data powrotu z ostatniego sanatorium + 12 miesięcy
od 7 lipca jest: data powrotu z ostatniego sanatorium + 18 miesięcy

to znaczy że Tuski postanowili oszczędzić na nas (wielu pewnie nie doczeka)

nie wiem co to znaczy dla mojej kolejki obecnie jestem około 1500 (po dokładnie 12 miesiącach oczekiwania).

Podejrzałem sobie że skierowanie które dotarło do NFZ jakieś 10 dni wcześniej niż moje
już ma termin do Buska 05-11-18845-3

Kolejka w ostatnich dniach bardzo zwolniła , przez ostatnie 14 roboczych dni średnio ubywa 66 skierowań
(ale bywało że ubyło przez cały dzień 11 skierowań). Musi być że albo w NFZ skończył się tegoroczny kontrakt
na obsługę własnych skierowań, albo tam strajkują, albo zrobili sobie wakacje i nie chce im się pracować.


Czy ktoś coś wie bardziej szczegółowego na temat wspomnianego przeze mnie rozporządzenia.

Cierpliwości życzę
Zablokowany