Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Sanatorium specjalizuje się organizowaniu pobytów sanatoryjnych z NFZ i ZUS, aż dziw bierze, że tak mało informacji dotyczących tego sanatorium. :o
Za parę dni skończy się piąty turnus rehabilitacji leczniczej ZUS i nikt z kuracjuszy nie podzielił się informacjami na temat ośrodka i przebiegu rehabilitacji.
Chociaż do mojego wyjazdu pozostały jeszcze ponad dwa miesiące byłbym wdzięczny za wszelkie informacje dotyczące przebiegu rehabilitacji w ramach prewencji rentowej ZUS.
W szczególności warunków bytowych, rodzaju i jakości wykonywanych zabiegów oraz innych mniej oficjalnych, lecz nie mniej przydatnych informacji ;)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Pierwsze zapytanie 18 kwietnia i ZERO opinii :o - hmmm albo jest tak dobrze, albo tak beznadziejnie, że szkoda cokolwiek napisać. Jutro kończy się turnus, jest nadzieja że może ktoś coś napisze :? Dobrze, że do wyjazdu jeszcze sporo czasu...
forumowicz

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: forumowicz »

Przepraszam Violet,że pozwolę sobie zabrac głos.Kiedy inni na tym forum maja pytania różne dotyczace spraw technicznych ,dotyczace opisów obiektów sanatoryjnych etc to Ty kolego :kwiat: jesteś natychmiast ze swoimi podpowiedziami ,wyjasnieniami .
Byłoby miło gdby inni nie tylko brali ale "dawali" coś od siebie.
Czy to taka trudnośc napisać o obiekcie w którym sie było?
Nie rozumiem tych postaw po prostu .
A może nie znacie kolegi Violeta58 i powinien sie jeszcze raz przedstawić?
Pozdrawiam Violet :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Dzięki Ci dobra kobieto :-*
Wierzę, że ktoś się odezwie, a wiara ponoć czyni cuda :D
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Nadal cisza :?: :?: :?: Nic dobrego to nie wróży :evil: :evil: :evil:
dalekowic
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 22 gru 2012 20:12

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: dalekowic »

do violet58
Będąc wostatni weekend w Nałeczowie pozwoliłam zaczerpnąć informacji odnośnie ZNP .Ośrodek położony wysoko,oddalony nieco od serca-parku.Na zadane pytanie o warunki,wyżywienie itd odpowiedz brzmiała cytuje ,,wszystko pod psem,, gdybym mógł ,to zmienił bym ośrodek w jednej chwili .Usłyszałam te słowa od Pana65+ Jak jest naprawdę?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Dzięki serdeczne, choć za te parę słów informacji. Nigdy nie bazuję na opinii jednej osoby, bo malkontentów i sfrustrowanych nigdzie nie brakuje. Wysokość mnie nie przeraża, lubię chodzić po górach, w ubiegłym roku w Ustroniu zdarzało się że niejednokrotnie wędrowałem z "Równicy" do Ustronia i z powrotem w ciągu jednego dnia . Jak jest naprawdę to okaże się dopiero po przyjeździe ,a tak dokładnie to podczas wyjazdu.... Co będzie dominować radość czy smutek - czas pokaże.
Raz jeszcze dziękuję za to nałęczowskie interwiev :D
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: forumowicz »

Witaj Violet :kwiat: oto co znalazłam o sanatorium ZNP :kwiat:
Byłem w Nałęczowie w sanatorium ZNP w lutym 2012r. Był to turnus rehabilitacyjny i trwał 28 dni. Budynek ładny a w nim pokoje 1 i 2 osobowe. Cała baza zabiegowa na miejscu z całodobową opieką lekarską i pielęgniarską. Obsługa miła i uczynna. Do pokoju można zamówić telewizor, płacac 2 zł. za dobę. Na zajęcia w basenie trzeba było wychodzić na zewnątrz do budynku „Atrium”. Na miejscu kawiarenka. Muzyka z płyt i fajfy po kolacji. W sobotę i niedzielę grał zespół muzyczny.
Miałem ogółem 96 zabiegów. Były to:
1. Inhalacja eukaliptusowa i sosnowo- azulanowa
2. Kąpiel kwasowęglowa
3. Masaż klasyczny kręgosłupa
4. Diadynamik
5. Pole magnetyczne
6. Zajęcia na basenie
7. Czynne ćwiczenia oddechowe
8. Pileloterapia
Miałem zaordynowaną dietę kardiologiczną – niskokaloryczną dzięki której schudłem 8,5 kg! A jedzenia było naprawdę dużo i było smaczne.
Ponadto organizowane były wycieczki do Lublina, Puław i Kazimierza. Oprowadzano nas po Nałęczowie, opowiadając historię miasta .
Wyjazd ten uznaję za bardzo udany. Wróciłem do domu pełen energii i chęci do życia. Czyste powietrze w Nałęczowie i cicha okolica dodaja zdrowia.
Koszt turnusu 28-dniowego w pokoju 2-osobowym wyniósł 448 zł + 98 zł opłaty klimatycznej. (razem 546 zł).
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Dzięki Kruszynko :D
Przeglądałem ten post na forum klubu seniora ;) :D jak to ładnie brzmi :lol:
Co nieco o warunkach bytowych i położeniu ośrodka już wiem. O samej miejscowości również.
Zależy mi na aktualnych informacjach dotyczących planowania zabiegów /soboty?/, możliwość
ewentualnych przepustek etc. Ceniłbym sobie bezpośredni kontakt z osobą, która była w tym
ośrodku stosunkowo niedawno i to najlepiej w ramach prewencji rentowej...
Niemniej serdecznie dziękuję za informację.
Pozdrawiam gorąco
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium ZNP w Nałęczowie

Post autor: violet58 »

Próba reaktywacji tematu, naprawdę nikt nikt tu nie zagląda z osób przebywających w tym ośrodku??? :o :roll: :(
ODPOWIEDZ