Poddębickie Centrum Zdrowia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: andrzej1955 »

Piszecie o Wieńcuija tam byłem w 76 roku i było to moje 1 sanatorium, wspominam z sentymentem ;) :) :)
ZGrazka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 cze 2013 23:27
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: ZGrazka »

Witam Państwa
Cieszę się, że znalazłam to forum, i że ktoś przede mną wybiera się do Poddębic. Ja mam skierowanie na 13 września (a może ktoś też ma ten termin). Będę wdzięczna za wszelkie spostrzeżenia, rady i uwagi tych, którzy będą się tam rehabilitować :) :) przede mną.
Co do rozrywek, do dla mnie interesujący jest oddalony o 15 km Uniejów, a dokładniej tamtejsze termy. Co prawda trzeba dojechać (ja jestem zmotoryzowana) no i opłata za wstępy. Ale kilka razy można się wybrać po południu lub w weekend.
Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego pobytu w Poddębicach.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: andrzej1955 »

Witam Cię Grażko na forum, jak już wcześniej pisałem spędziłem tam 4-tygodnie na oddziale rehabilitacyjnym i opis znajduje się w tym temacie, jeżeli potrzebne będą szersze opisy, służe swoimi informacjami, pozdrawiam :!: :) :)
ZGrazka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 cze 2013 23:27
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: ZGrazka »

Witaj Andrzeju,
przeczytałam cały wątek dotyczący Poddębic. Przeszperałam też net. Informacji jak na lekarstwo. Pobyt na oddziale rehabilitacyjnym to jednak nie do końca to samo co sanatorium. Również mam za sobą taką miesięczną kurację w ramach tzw. pobytu dziennego na oddziale rehabilitacyjnym. Tyle że możliwości tego oddziału były dość mocno ograniczone. Kompetencje młodziutkich lekarzy wątpliwe (wysyłali mnie na operację kręgosłupa, do której zupełnie nie kwalifikowałam się wg dobrego neurochirurga). Jedyną kompetentną osobą był szef rehabilitantów.
Dlatego ważne dla mnie jest, czy personel (lekarze i rehabilitanci) to osoby kompetentne, doświadczone. Czy baza zabiegowa jest faktycznie tak dobra, jak przedstawia to te kilka zdjęć. Czy chętnie są ordynowane wszystkie zabiegi (ile?), a nie tylko te najtańsze i najprostsze (dla mnie akurat najwspanialsza jest balneologia)
No i chciałabym też dowiedzieć się coś o warunkach bytowych skoro mam tam spędzić 24 dni. Jakie są warunki i zasady zakwaterowania (pokoi jednoosobowych chyba nie ma?). Jakie jest wyżywienie ( francuskim pieskiem nie jestem, ale mamy XXI wiek :P ). Czy są tam jakieś miejsca parkingowe (przyjadę samochodem ok 250km). Czy jest tam możliwość zrobienia prania i wysuszenia go (w sanatorium, w którym byłam 3 lata temu była taka możliwość) bo 24 dni bez prania nie wchodzi w rachubę (24 komplety skarpetek i bielizny :roll: - ciężarówka mi potrzebna byłaby a nie mały samochodzik osobowy :shock: )
Jeśli ktoś będzie tak uprzejmy i choć troszkę rozjaśni moją niewiedzę, będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam weekendowo
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: andrzej1955 »

Witam, mogę jedynie opowiedzieć o oddziale rehabilitacyjnym- byłem na poprzednim i obecnym, przeniesionym do innego skrzydła- obecnie w gestii ZUS,Sale 2 i 3 osobowe, parking wokół Centrum- najlepiej zapytaj gdzie Masz zaparkować,podczas mojego pobytu wykonywano prace ziemne przyłączające wodę z term do Centrum,pralni ani suszarni nie było, mało tego - brak szafy w pokojach i jakichkolwiek wieszaków, może się zmieniło-wszystkie ciuchy trzeba było trzymać w torbie podróżnej, aneks kuchenny na piętrze, co do zabiegów- zapewne masz swojego rehabilitanta i prowadzi Cię pod kątem zabiegów - doświadczony rehabilitant jest dużo lepszy niż lekarz, poznałem to na własnej skórze, musisz się upominać i być bardzo stanowcza bo to Ty wiesz co jest dla Ciebie najlepsze i jakie zabiegi Ci pomagają , co organizm to inna reakcja na zabiegi, pozdrawiam :)
truciciell
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 14 cze 2013 19:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: truciciell »

Hmmm...czyli tak naprawdę nadal nie wiemy jak to wygląda obecnie. Kilka zdjęć i nic poza tym, pokoje wydają się całkiem przyjemne, ciekawe czy jest tam stołówka czy raczej "system szpitalny", i czy można opuszczać teren po zakończonych zabiegach. Tak jak pisałem wcześniej wybieram się 28.06 z Tomaszowa Mazowieckiego.
tobi00000
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 21 maja 2013 15:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: tobi00000 »

Witajcie :)
Wychodzi na to, że to własnie ja i truciciell mamy byc "testerami" tego ośrodka ;) Mam nadzieję, że będzie można chociaż poza szpital wyjść :/ I jedzonko, hmmm oby nie szpitalny system. Mam jakis dziwny uraz do tego typu zywienia. Jade swoim samochodem, więc wezme mały czajnik elektr, sztućce, talerzyk, jakąś ściereczkę do naczyń. A reszta, to zorientujemy się na miejscu. Jutro, najpóźniej we wtorek będe tam dzwonić. Jeśli macie jakieś pytania to piszcie tutaj, zapytam ;) Pozdrawiam i miłego dnia :)
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: andrzej1955 »

Witam, wydawało mi się że wszystko opisałem- pokoje ładne ,czyste z pełnym węzłem sanitarnym, bez szaf i wieszaków, aneks kuchenny , sztućce, ściereczki, szklanki we własnym zakresie, nie ma stołówki, świetlica z telewizorem, nie ma jakichkolwiek wyjść poza teren centrum, rehabilitacja na poziomie 0 i minus 1-transport windą lub schodami, podobnie basen, personel młody i bardzo sympatyczny, jedzenie szpitalne, dla jedzących dużo nie wystarcza :!:
ZGrazka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 cze 2013 23:27
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: ZGrazka »

Andrzeju,
nie denerwuj się :evil: . My po prostu mamy wiele wątpliwości, ponieważ jest to bardzo świeże miejsce i niestety, nie robi wrażenia typowego sanatorium. Dziękujemy Tobie za wszelkie informację, bo są one o tyle cenniejsze, że jedyne. Ale jednak dotyczą zasad panujących na oddziale szpitalnym (rehabilitacyjnym). Nieliczne zdjęcia pokazują jednak, że jakieś szafy w pokojach już są - ogólnie wygląd ich (pokoi) nie jest typowo szpitalny. Widać nawet jakieś TV. Ja mam nadzieję, że zarząd spółki organizując i otwierając to "sanatorium" zdawał sobie sprawę, że przyjedziemy tam nie do szpitala tylko do sanatorium. To jednak ogromna różnica co do zasad bytowych. Ale chyba ostatecznie jak tam jest dowiemy się, kiedy pierwsi forumowi aktywiści :) przetrą szlaki, doświadczą na sobie tego przybytku no napiszą co i jak jest. Na co oczywiście bardzo, bardzo, bardzo liczymy i z góry dziękujemy.
Pozdrawiam wszystkich.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: andrzej1955 »

W kwestii pełnej jasności sprawy- ja opisywałem oddział rehabilitacyjny, natomiast ZUS przeprowadzał remont tam gdzie kiedyś był ten oddział przeniesiony do innego skrzydła,reguły i warunki mogą być zupełnie inne- czego Wam serdecznie życzę- pozdrawiam
ODPOWIEDZ