Poddębickie Centrum Zdrowia

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
tobi00000
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 21 maja 2013 15:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: tobi00000 »

Andrzeju, bardzo, bardzo dziękujemy Ci za wszystkie odpowiedzi :) Skoro piszesz, że ZUS wyremontował pewien fragment przeznaczony dla siebie, to myślę, że będzie to tak jak w sanatorium. Przynajmniej pokoje. Na zdjęciach widac szafy więc mam nadzieję że chociaż 1 się znajdzie. Choć już mieszkałam w takim sanatorium w którym były 3 szafy, ale moje współlokatorki zajęły wszystkie, a ja ubrania trzymałam w walizce i w szufladzie pod łóźkiem :/ Ciekawa jestem czy w rejestracji Panie, dobierają wspollokatorów wiekowo? Nie chciałabym trafić z kimś duuużo starszym, chociaż to nie ma reguły, ale mimo wszystko :)
ZGrazka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 cze 2013 23:27
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: ZGrazka »

Tabi00000,
liczę na Twoje wnikliwe, kobiece spojrzenie doświadczonej kuracjuszki :) oraz zdolności "wywiadowcze" :lol: I mam nadzieję, że na bieżąco opiszesz nam tu wszystko i zdasz dokładną relację z pobytu w Poddębicach. Wiesz, że będziesz nieocenionym źródłem newsów i kopalnią wiedzy, za którą wszyscy będą Tobie 100-krotnie wdzięczni :kwiat:
tobi00000
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 21 maja 2013 15:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: tobi00000 »

ZGrazka możesz liczyć na informacje. Jak tylko sie czegoś dowiem to dam znać. Biorę ze soba laptopa, więc w miarę możliwości będę pisać na bieżąco co i jak :)
Pozdrawiam :)
ZGrazka
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 cze 2013 23:27
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: ZGrazka »

Witajcie,
cosik dowiedziałam się. A mianowicie:
- parking jest niestrzeżony, chyba bez opłat;
- pokoje 2 - 3 osobowe;
- Pani, która kwateruje kuracjuszy stara się dobierać wiekowo;
- posiłki na stołówce jak w sanatorium (nie jak w szpitalu - w salach);
- jest na korytarzu coś na kształt kuchenki z lodówką, czajnikiem;
- polecają wziąć z domu szklankę, talerzyk, łyżeczkę, aby mieć w pokoju i nie wynosić ze stołówki;
- o możliwości prania Pani w sekretariacie nic nie wiedziała - może się dowiedzieć - czyli to jest problematyczna niewiadoma.
- telewizory w salach są płatne w systemie godzinowym na wrzucane monety (najlepiej opłaca się na 6 godzin podobno) - czyli jak w szpitalach;
- w bliskim sąsiedztwie sklepy, chyba Polo-market, czyli nic nie trzeba brać z rzeczy typowych;
- jest kawiarenka;
- jest organizowana wycieczka do term w Uniejowie i chodzą tam busiki;
- jak zapytałam o ilość zabiegów to Pani była kompletnie niezorientowana i powiedziała, że jest jeden zabieg. Po moim szoku powiedziała, że nie bardzo się orientuje, i że zabiegi czasami są już zapisane przez lekarza orzecznika ZUS podobno - nie wiem, nie znam się, nie byłam z ZUS-u jeszcze.
To tyle chyba na gorąco newsów. :lol:
Pozdroofka
truciciell
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 14 cze 2013 19:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: truciciell »

Mglisty bo mglisty, ale jakiś obraz nam się zaczyna wyłaniać. Jest stołówka...jest normalność :) może nie będzie tak źle, szkoda,że telewizja płatna, chociaż ostatnio jak byłem w sanatorium to i tak mało kto oglądał telewizję. Teoretycznie skoro jest to pod kuratelą ZUS to zasady powinny być podobne jak w innych placówkach. Mam nadzieję, że po zabiegach będzie można wyjść poza teren, bo ciężko mi sobie wyobrazić, że będą nas trzymać w pokojach do ciszy nocnej.
tobi00000
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 21 maja 2013 15:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: tobi00000 »

ZGrazka bardzo dziękuję za informacje :kwiat: Jesli chodzi o ilość zabiegów, to z poprzednich sanatoriów wiem, że jest ich 90 na cały pobyt. Tak więc sporo. A rozpisanie zabiegów zależy od lekarza, do którego zostaniesz przydzielona na miejscu. Wygląda to tak: w dniu przyjazdu, najpóźniej następnego dnia, masz wizyte u lekarza. Tam on ogląda Twoją dokumentację medyczną, bada (nie zawsze) i dobiera zabiegi. Jesli ktos jest juz zorientowany co mu służy, a po czym źle się czuje to oczywiście można się na coś nie zgodzić i poprosić o inny zabieg. Jeśli w trakie jakiegoś zabiegu, okaże się, że dany zabieg nam nie odpowiada, można zmienić. Domyślam się, że tu będzie tak samo. Ciekawe, czy będzie można wychodzić poza teren i czy wogóle będzie dokąd :/ Przekonam się już za kilka dni.
Jutro ja zadzwonię i dopytam o przepustki ;)
Pozdrawiam
truciciell
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 14 cze 2013 19:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: truciciell »

Próbowałem dziś zadzwonić, ale niestety nie udało mi się połączyć, ciekawi mnie jeszcze czy trzeba przyjeżdżać rano , czy tak jak w innych sanatoriach ludzie zjeżdżają przez cały dzień? Trzeba zabrać trochę pozytywnego myślenia i będzie dobrze...
tobi00000
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 21 maja 2013 15:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: tobi00000 »

Z małego, ale zawsze doświadczenia wiem, że lepiej przyjechać wcześniej. Większa możliwość wyboru współlokatorów. Później zostają już "niedobitki" i różnie mozna trafić ;) Myślę że będę ok 12.
truciciell
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 14 cze 2013 19:59
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: truciciell »

Pewnie wszędzie robią to inaczej, ale podobno listy kto z kim, w jakim pokoju, są już przygotowane wcześniej. Tak mówiła osoba odpowiedzialna za zakwaterowanie w poprzednim sanatorium , ale czy to prawda nie mam pojęcia.
tobi00000
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 28
Na forum od: 21 maja 2013 15:02
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Poddębickie Centrum Zdrowia

Post autor: tobi00000 »

Mhm :) Może i tak :) nie znam się na tym :) W pierwszym moim sanatorium Pani w rejestracji, wybierając dla mnie pokój, powiedziała tak "o tu mamy młode dziewczyny, to będzie pokój dla Pani". Ucieszona jade na 4 pietro, wchodzę do pokoju a tam 2 babeczki w wieku 60+ !! :):) Nie było lekko, ale przetrwałam ;) Oby tym razem nie trafić na takie "młode dziewczyny" ;)
ODPOWIEDZ