Stres i konsekwencje dla zdrowia

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: medi »

Czy dlatego ,że są na świecie tacy jak Januszek mam swojemu dziecku nie pomóc :?: :shock: Nie rozumiem tego ,dzieci są przedłużeniem naszego życia na tym świecie ,kto będzie o nas pamiętał jak powymieramy :?:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: Suzen »

Okazuje się, że zabiegi odchudzające, które obejmują przestrzeganie odpowiedniej diety i zwiększenie aktywności fizycznej, powodują wzrost poziomu kortyzolu w organizmie, co osłabia efekty starań w utrzymaniu prawidłowej wagi. :!:
Badacze stwierdzili, że winę za nieefektywne odchudzanie ponosi stres. :!: Zaobserwowali, iż podczas trwania programu u badanych wzrósł poziom kortyzolu – hormonu stresu :!: , a już wcześniejsze badania sugerowały, że jest to czynnik utrudniający uzyskanie szczupłej sylwetki :!: Co więcej, wysoki poziom stresu utrzymywał się u badanych przez kolejne pół roku.
Co wy na to Dziewczyny?
Ten stres zatruwa nam życie :( Musimy starać się go przezwyciężyć,bo w innym przypadku nasze działania będą nieowocne.Samo życie... :roll:
MiLenka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 34
Na forum od: 15 cze 2014 16:44
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: MiLenka »

Stres w dzisiejszych czasach jest wszechobecny i nie pozostaje nic innego jak nauczyć się z nim żyć :idea: Najlepsza na stres jest aktywność fizyczna , a wiec spacerek jako antidotum na stres :D
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: Suzen »

Ja spaceruję codziennie,bez względu na aurę.Czy świeci słońce,czy pada deszcz. :) Jest upalnie czy mróz siarczysty. :) Spacerek obowiązkowo i o każdej porze...Oczywiście w nocy śpię. :lol:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: medi »

MiLenka pisze:Stres w dzisiejszych czasach jest wszechobecny i nie pozostaje nic innego jak nauczyć się z nim żyć :idea: Najlepsza na stres jest aktywność fizyczna , a wiec spacerek jako antidotum na stres :D
Wolę rower 8-) Albo pływanie :D Nie ma nic lepszego na stres niż zmęczenie fizyczne ,jak się wkurzę a nie mogę wyjść z domu bo jest noc albo pada deszcz to ....sprzątam :lol: :lol: Też dobre ,...a najlepsze jest to że jak włączę odkurzacz powód stresu od razu znika ...biegnie pożalić się mamusi na niedobrą żonę :twisted: :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Sloneczko
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24972
Na forum od: 23 kwie 2013 17:54
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: Sloneczko »

medi pisze:
MiLenka pisze:Stres w dzisiejszych czasach jest wszechobecny i nie pozostaje nic innego jak nauczyć się z nim żyć :idea: Najlepsza na stres jest aktywność fizyczna , a wiec spacerek jako antidotum na stres :D
Wolę rower 8-) Albo pływanie :D Nie ma nic lepszego na stres niż zmęczenie fizyczne ,jak się wkurzę a nie mogę wyjść z domu bo jest noc albo pada deszcz to ....sprzątam :lol: :lol: Też dobre ,...a najlepsze jest to że jak włączę odkurzacz powód stresu od razu znika ...biegnie pożalić się mamusi na niedobrą żonę :twisted: :evil: :evil:
Taaaaaa....... dobre :twisted: , zapomniałas powiedzieć o przestawianiu mebli o godzinie 01.30 w nocy :twisted:
Aaaa....żaba stoi tam gdzie powinna ? ? ? :lol:
Antidotum na stres....hmmmm.....wielka pizza z salami, oliwkami, duuuuuzo sera feta i ostrego sosu czosnkowego, no i spacerek w dobrym towarzystwie
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: medi »

Smacznego Słoneczko i ...niech Ci ta wielka pizza pójdzie w biust a nie w biodra ;) :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: Suzen »

Stres zawodowy to stres przeżywany w miejscu pracy. Każda praca może być źródłem stresu, miejscem, gdzie pracownik ma szansę zetknąć się z czynnikami/stresorami, które będą wywoływać u niego stan napięcia i silne emocje.
Stresory związane z pracą zawodową:
-przeciążenie pracą fizyczną, tj. nałożenie na pracownika nadmiernych zadań wymagających wysiłku fizycznego i prowadzących do wyczerpania się jego sił;
-ogólne przeciążenie umysłowe, którego wskaźnikiem jest obniżenie poziomu funkcjonowania umysłowego (procesów myślenia, pamięci, uwagi), a także nadmierne uproszczenie czynności;
-jakościowe przeciążenie pracą polegające na wykonywaniu zadań złożonych, niejasnych, konfliktowych;
- presję czasu;
- monotonię;
-brak wsparcia społecznego;
- niesprawiedliwe traktowanie przez przełożonych, polegające najczęściej na faworyzowaniu innych, mniej zasłużonych, niedostrzeganiu zasług i możliwości pracownika oraz jego wkładu w realizację zadań zbiorowych;
- brak wyraźnych osiągnięć w pracy zawodowej;
-brak możliwości współdecydowania;
-brak uznania społecznego w swoim środowisku pracy.

Nasza kochana "pracusia" też może być źródłem stresu.Musimy nastawić się pozytywnie i "stawić "czoła wszystkim trudnościom.Bądźmy przede wszystkim życiowymi optymistami ,wtedy będzie się nam żyło lepiej. :D
forumowicz

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: forumowicz »

Suzen pisze: Nasza kochana "pracusia" też może być źródłem stresu.Musimy nastawić się pozytywnie i "stawić "czoła wszystkim trudnościom.Bądźmy przede wszystkim życiowymi optymistami ,wtedy będzie się nam żyło lepiej. :D
A czy ktoś zna receptę na życiowy optymizm :?: :)
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Stres i konsekwencje dla zdrowia

Post autor: Suzen »

Ja próbuję walczyć ze stresem poprzez wyjazdy,"wypady". Nie ma znaczenia czy są to wyjazdy kilkutygodniowe,tygodniowe,weekendowe,kilkugodzinne.Jestem ciekawa świata,przyrody,ludzi.Nie lubię stagnacji i trwania w jednym miejscu.Po takim wypoczynku mam "naładowane akumulatory" i patrzę na rzeczywistość "zdystansowanym okiem".
Walka ze stresem to dla mnie także taniec. Taniec to mój "żywioł."Jeśli mam możliwość, korzystam z takiej formy relaksu.Jestem wtedy również bardzo zadowolona. :)
ODPOWIEDZ