Cukrzyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Wlasnie w piatek dostalam po prawie 3 mies. listem poleconym wypis zI C Z M P w lodzi (bylam badana w ramach programu), dopiero po zakonczeniu programu wyplywaja dokumenty.Oczywiscie po 2 -ch dniach od wyjscia ze szpitala lekarz zadzwonil i z radoscia w glosie oznajmil ze nie ma nawroty choroby .Na tym koniec bo nik nie wspomnial otym co przeczytalam -Nietolerancja glukozy, (w badaniach 275 , po 2 godz. 175 .Glukoza rano 145 .Skierowanie do poradni diabetologicznej, i w kopercie recepta na lek pt.Methformin czy cos takiego (nie mam przy sobie tej recepty.Paranoja jest czekanie 3 miesiecy, zeby powiadomic pacjeta .Sprawdzalam, terminy wizyt w poradni , tez obiecujace - wrzesien, pazdziernik .Po co sie leczyc :?: Natura wyeliminuje , bedzie taniej dla Panstwa bo to juz niedlugo na emeryturke to nie trzeba bedzie placic :shock: :lol:
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Ela :kwiat: dobry internista ma pojęcie o zaburzeniach tego typu,więc do czasu aż przyjmie Cię diabetolog lekarz POZ może Cię prowadzić.
Jeśli mogę Ci radzić zrób rozeznanie,żeby trafić na sensownego diabetologa.Sama wiesz jakie to ważne.
I masz oczywiście rację - to jakieś straszne draństwo,że Cię od razu nie powiadomili o wynikach badań.
Trzymaj się,każda choroba jest do d.ale z tym akurat można żyć.Trzeba brać leki i przestrzegać pewnych zasad żywieniowych,ale czy mamy wybór ? :serce: :kwiat:
A z emerytury jeszcze będziesz się cieszyć :D no może nie z jej wysokości :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Dzieki Adelko .Ja na szczescie nie przejmuje sie tym zbytnio ale powiem Ci ze teraz moge przypuszczac z kad braly sie dziwne reakcje mojego organizmu.Wygrywam z tym skorupiakiem jak mawia kruszynka wiec i tu dam rade .moze byc gorzej bo ja straszny lasuch , prawie notor slodyczowy.Moglam sie spodziewac ze po kilku latach zaczna wyskakiwac jak krolik z rekawa skutki uboczne leczenia .Najpierw oczy .\, teraz to .To sa nowosci ostatniego miesiaca :o :o :lol: , nie wspomne o innych przyjemnosciach :roll: Tylko konowalki powinni uprzedzac i monitorowac.Chyba jednak czas stanac mocno na ziemie .Dzisiaj mam luzik to sobie tak bazgrole , a co :?: :!: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Niewielu lekarzy rozmawia z nami,albo nie mają czasu albo im się nie chce albo (i tych lubię najbardziej :evil: ) mają nas za debili ,a przecież ja nie mogę i nie muszę znać się na wszelkich chorobach.
Rozumiem dylemat ze słodyczami :lol: :lol: ale biorąc leki.....czasami....
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

Adelko , CZASAMI :?: :?: :?: :cry: :cry: :cry: Wlasnie ze strachu wrypalam cala czekolade :evil: :evil:
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Burzy się boisz?
Awatar użytkownika
Jasmina55
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 747
Na forum od: 28 cze 2014 16:26
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Jasmina55 »

wieśniaczkaela :kwiat: witaj w klubie :),nic się nie bój wygrałaś
,to i teraz też dasz radę. :)
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Cukrzyca

Post autor: Fionka »

adela pisze:Burzy się boisz?
Boje :?: To malo powiedziane ale jeszcze bardziej boja sie moje psiaki a szczegolnie Beagiel , mala ma 15 wiosen i po chorubskach.powiem Ci ze Tybetan te wielkie bydle wskoczyl mi na kolana az fotel wiklinowy sie rozjechal.Niezla komedyja by byla zeby nie moje srchusianie.Juz jest spokojnie :serce:
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Mój też mi wskoczył na kolana :lol: :lol: :lol: bardzo się boją biedaki :)
Ja się nie boję,ale rozumiem.
Awatar użytkownika
Zbigniew- I
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1176
Na forum od: 20 sie 2013 12:53
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 11

Re: Cukrzyca

Post autor: Zbigniew- I »

Ela :kwiat: , poczytaj może o MSM, wygugluj :msm działanie bogutyn młyn, tylko u nich nie kupuj, mają drogie i z małą zawartością substancji aktywnej. Piszę o tym, gdyż pomagam koledze, tak jak ja choremu na ZZSK, który dodatkowo jest słodki. Był całkowicie sztywny i cierpiał potężne bóle, od od 9 m-cy nie ma bóli i rusza głową na boki. Wczoraj był u swojej pani diabetolog, która po przeprowadzonym badaniu powiedziała mu, że nie ma podstaw do wypisania jakichkolwiek leków i zaleciła samokontrolę. MSM jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych suplementów na zachodzie. Znajdziesz je w każdej aptece i sklepie z suplementami. U nas wszystko co działa jest nielegalne. Koncerny farmaceutyczne dały w łapę komu trzeba i mamy wynik. U nas można to kupić jako suplementy dla koni i psów wyścigowych. Nie martw się, jem to już około 10 m-cy i nie szczekam. :lol: Poczytaj też pod innymi adresami. Pomaga przy astmie, RZS i wszystkich sprawach związanych z tkanką łączną,stawy, skóra, włosy, blizny, zmarszczki itp. Warto poczytać, każda wiedza może się kiedyś przydać :lol:
ODPOWIEDZ