Cukrzyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31259
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Nutka »

Diabetycy, którzy powinni zwracać szczególną uwagę na kaloryczność potraw i zawartość w nich cukru często narzekają, że nie mogą pozwolić sobie na wiele wspaniałych przekąsek czy dań
. Mogą za to bez obaw jeść arbuzy. Pomimo tego, że są słodkie są bardzo bezpieczne ponieważ w 99 procentach składają się z wody i błonnika.
Ponadto różne witaminy i minerały zawarte w arbuzach, jak a przykład potas czy magnez pomagają w lepszej pracy insuliny w naszym organizmie.
Innym składnikiem arbuza jest arginina, również ma rewelacyjny wpływ na poziom i działanie insuliny na cukier w organizmie.

Smacznego :kwiat:
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

Jak co roku 14 listopada obchodzimy Światowy Dzień Cukrzycy ....już około 280 milionów ludzi na świecie jest dotkniętych tą chorobą , a do 2030 roku liczba chorych może się nawet podwoić :( W wielu szpitalach jutro bedzie można wykonać bezpłatne pomiary oraz konsultacje .
Awatar użytkownika
stada-52
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 291
Na forum od: 27 lip 2012 16:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 6

Re: Cukrzyca

Post autor: stada-52 »

Podwoić :?: No to przemysł farmaceutyczny zaciera ręce :( A ja spróbuję nowych metod np.wit.K2
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

Polecam całkowitą rezygnację z jedzenia mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego :idea:
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

Hipster polecać możesz jak najbardziej .Lekarze nie polecają.Słucham lekarzy :!:
Nawet możesz żywić się promieniami słońca o wschodzie i zachodzie :kwiat:
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

kruszynka - W tym świecie każdy ma wolną wolę i każde działanie przynosi odpowiednie konsekwencje. Jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. Wybór należy do ciebie :o
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

O tak tak ,na razie dobrze sobie ścielę i dobrze się wysypiam Tobie też polecam :kwiat: :) :D
forumowicz

Re: Cukrzyca

Post autor: forumowicz »

Zjedzenie mięsa tylko w minimalnym stopniu wpływa na poziom cukru we krwi.Mięso jest dobrym źródłem białka, a także żelaza, cynku oraz witamin z grupy B.Zalecane jest spożywać dania mięsno-warzywne , najlepiej w postaci gotowanej , duszonej bez obsmażania .Zamiennie wciągu tygodnia spożywać fasolę ( białko) , groch , soczewicę , tłuste ryby morskie w postaci gotowanej , duszonej , grillowanej. Unikać soli zastępując ją ziołam do przyprawiania . Jeśli chodzi o mleko w diecie cukrzycowej lepiej zastąpić je naturalnymi jogurtami , kefirem . I jak zawsze ....wszystko z umiarem ;)
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Cukrzyca

Post autor: medi »

Właśnie .Przede wszystkim umiar i ...bez fanatyzmu :twisted: :twisted: :twisted: Moja matka była strasznym łasuchem niestety ,wielokrotnie przyłapywaliśmy ją na podjadaniu na przykład miodu ze słoika ,na "zbijanie "cukru miała swoje sposoby typu szybki spacer :twisted: :twisted: Tak sobie czasami myślę że te jej grzeszki i tak nie miały wpływu na długość jej życia i czy warto wobec tego być takim "ortodoksem" żywieniowym :?
Awatar użytkownika
malgonia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 890
Na forum od: 05 lut 2012 09:15
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Cukrzyca

Post autor: malgonia »

Mam w domu cukrzyka i moge stwierdzić że najważniejszy jest ruch, czyli ćwiczenia fizyczne,praca w ogrodzie,praca fizyczna
ODPOWIEDZ