Cukrzyca

Tu można porozmawiać o swoich schorzeniach i być może uzyskać porady innych użytkowników forum nasze sanatorium.
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

medi pisze:Właśnie .Przede wszystkim umiar i ...bez fanatyzmu :twisted: :twisted: :twisted: Moja matka była strasznym łasuchem niestety ,wielokrotnie przyłapywaliśmy ją na podjadaniu na przykład miodu ze słoika ,na "zbijanie "cukru miała swoje sposoby typu szybki spacer :twisted: :twisted: Tak sobie czasami myślę że te jej grzeszki i tak nie miały wpływu na długość jej życia i czy warto wobec tego być takim "ortodoksem" żywieniowym :?
No własnie czy warto ................
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Jestem obrazona na cukrzycę .... i musi mi przejśc. Ale na razie nie lubie jej.
Bogutka
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Bogutka :kwiat: mnie już kilka lat nie przechodzi :( żyjemy sobie razem,cukrzyca i ja,ale dalej jej nie lubię :evil: ;)
Pogodziłam się z tym :P ale nie lubię :evil: :?
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Adela i ja juz chyba z 10 lat. Ostatnio moje wyniki pogorszyły sie. A dobiła mnie rada pani doktor: prosze schudnąć. Ot samo zycie.
Bogutka
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

:lol: :lol: :lol: :lol: mnie to mówi za każdym razem :evil: nawet jak schudłam :roll: no wiem,że powinnam bardziej,ale gdyby to było takie proste to po ulicach chodziłyby tylko smukłe sarenki :lol: :lol: :lol:
Wiesz,że po sanatorium wyniki mam lepsze? Rozmawiałam o tym z lekarką w sanatorium i ona powiedziała,że to więcej ruchu ;) i ....zabiegi pomagają,bo jem podobnie, nawet mi zmieniła jeden na korzystny przy cukrzycy. :)
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Adela pisze::lol: :lol: :lol: :lol: mnie to mówi za każdym razem :evil: nawet jak schudłam :roll: no wiem,że powinnam bardziej,ale gdyby to było takie proste to po ulicach chodziłyby tylko smukłe sarenki :lol: :lol: :lol:
Wiesz,że po sanatorium wyniki mam lepsze? Rozmawiałam o tym z lekarką w sanatorium i ona powiedziała,że to więcej ruchu ;) i ....zabiegi pomagają,bo jem podobnie, nawet mi zmieniła jeden na korzystny przy cukrzycy. :)
Ja też w sanatorium i po nim czuje sie lepiej - regularne posiłki (w domu o nie trudno), zabiegi, odpoczynek oraz duzo ruchu - dlatego nie chce jechac zima kiedy zmrok szybko zapada co mocno ogranicza długie popołudniowe wyprawy.
Dlatego nie dzwonię teraz po zwroty. Bogutka
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Też chodziłam po południu,a przy latarce nie lubię :roll: Moje kości nie dają rady przejść 10 km,rozdzielałam sobie spacer na ranny i popołudniowy,a w zimie to trudniej ;) i dlatego tez nie dzwoniłam teraz :lol:
No cóż życzmy sobie wyjazdu przy dłuższym dniu :)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Bogutka5
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2251
Na forum od: 26 lis 2014 13:28
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Cukrzyca

Post autor: Bogutka5 »

Moja cukrzyca weszla w etap psychicznego mnie dobijania.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Cukrzyca

Post autor: Adela »

Oj Bogutka nie daj się :) powodów do doła też mam sporo,ale staram się temu nie poddawać.Wyniki badań kiepskie,od wczoraj nowe leki :evil:
Ale ;) dzień coraz dłuższy,można więcej się ruszać z domu,bądźmy optymistami :)
Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Cukrzyca

Post autor: medi »

Przypomniałyście mi że trzeba sobie zmierzyć poziom cukru :evil: :evil: :evil: Nie lubię wystawiać palucha pod igłę :evil: :evil: :evil: Brrr,....może jutro pójdę ....a może lepiej w przyszłym tygodniu ...a jutro sobie zjem coś słodkiego :? :x :x Później się pomartwię :roll:
ODPOWIEDZ