Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Witam,siedzę aktualnie tydzień w w/w sanatorium i stwierdzam,że jest do polecenia . Mam pokoik jednoosobowy ( dopłata w sumie 600 PLN,ale wymaga trochę gimnastyki by go zdobyć),ale przebywam też w dwuosobowych (co jest liczbą maxymalną dla kuracjuszy),piętra od góry do 3 są po remoncie,tzn wymienione mebelki i wykładziny.W pokoju lodóweczka w szafce,TV (60 PLN za pobyt),dość obszerna szafa z wieszakami,dodatkowa podwyższana komoda z szufladami,czajnik (25 PLN ,pobyt),radiobudzik,łazienka z kabiną w miarę pojemną,codziennie odkurzane i opróżniane kosze,obsługa bardzo miła,na dole kawiarnia z ,,tańcami" , ceny za alkohol bardzo europejskie np. szklaneczka 50 ml Ballantinesa z lodem 15 PLN (ale szału ni ma,grajek jest ajentem knajpki, za to musi mieć dobry dzień by ta muzyka byłą do tańca,a tak to prostytucja na uchu),lepiej wybrać się do Lecha,lub Niwy,albo Sanu. Wyżywienie skromne,lecz wystarczające i dość smacznie przyrządzone. Plusem jest usytuowanie obiektu (ok 200 m od molo i w sumie wszędzie blisko (nie tak jak np.Arka 4,5 km do głównego molo). Baza zabiegowa podstawowa na terenie ośrodka,sprawna i przyjemna ,zabiegi mokre w budynku obok. Basen by popływać,praktycznie na przeciw budynku (przedłużenie ośrodka Bałtyk). Budynek 7 piętrowy,dwie windy,parking dla samochodów za budynkiem (ogrodzony,minitorowany) dość duży (210 PLN za 21 dni pobytu).
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 933
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: Narewka »

Mam pytanie, czy opłata za pokój jednoosobowy to 600 zl, czy 600 +opłata ? Jak widzę, za wszystko trzeba płacić, a już skandalem dla mnie jest opłata za czajnik.Do tej pory jeszcze się z tym nie spotkałam, na szczęście.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: Felice »

W Krynicy do apartamentu dopłacałam 600 zł,ale już nie dopłacałam za nic innego tzn. telewizora,czajnika,czy dodatkowych ręczników.Ale każde sanatorium ustala sobie w tej kwestii inne zasady.
forumowicz

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Dokładnie 598 + opłaty klimatyczna,czajnik,tv i parking....ja wiem,że to skandal ale Fundusz ustalił taryfę i to sezon B dopłaty do pokoju jednoosobowego na 28.50 PLN/doba. Ilość jedynek jest ograniczona.Nie pamiętam ile jest za wieloosobowy ale chyba coś 17,50PLN za dobę.
forumowicz

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

to 600 to jest opłata całkowita.
forumowicz

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Witam.Właśnie wróciłem z kołobrzeskiego ALBAX-u. W skali 1-10 oceniam bazę sanatoryjną na 8. W zasadzie nie ma się do czego przyczepić,poza ceną za parking na 3 tygodnie (210 pln). Obiekt schludny,pokoiki codziennie sprzątane,posiłki smacznie przygotowane,ilość jak na fundusz NFZ skromna lecz wystarczająca. Jedyny mankament to kawiarnia i pseudo muzyk...ale to już niezależne od NFZ,a parę kroków dalej w Lechu zupełnie znośnie. Więc polecam ten obiekt,a jeśli ktoś zechce uzyskać wiecej informacji o nim i kołobrzeskim ,,Bronxie" (cały teren sanatoryjny) to w miarę możliwość służę swoją opinią.
forumowicz

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Pomyłka w tytule postu nie ALBEX ,a ALBAX
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7819
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: darek »

alien pisze:Dokładnie 598 + opłaty klimatyczna,czajnik,tv i parking....ja wiem,że to skandal ale Fundusz ustalił taryfę i to sezon B dopłaty do pokoju jednoosobowego na 28.50 PLN/doba. Ilość jedynek jest ograniczona.Nie pamiętam ile jest za wieloosobowy ale chyba coś 17,50PLN za dobę.
Stawki dopłat do pokojów i wyżywienia rokrocznie sa podwyższane o ustalony pułap dla WSZYSTKICH osrodków w Polsce
wszędzie sa te same dopłaty jedynie wyposażenie RÓŻNI sie bo znajo... był.. w tym samy czasie w Arce i płacila tyle samo a , nawet mniej bo nie miala doplaty do ..czajnika!że standardt dawnej Kieleczanki jest niższy ..cóz
Piszesz o parkingu po 10 zł za dobę obok jest za który płaci się około 150zł a i mozna ,chyba ,że przyjeżdża sie ponad standartowym samochodem zaparkowac za DARMO !!!! wielu znajomy stawiało i mialo zaoszczędzoną kasę za ..
Każdy chce zarobic wszak kołobrzeg do tanich MIAST nie należy bo nawet popularna butelka wina czy wódki średnio jest droższa od tej w głebi Polski a nie wspomnę juz o rybach ..morskich
forumowicz

Re: Albax-Kielczanka Kołobrzeg

Post autor: forumowicz »

Każdy chce zarobic wszak kołobrzeg do tanich MIAST nie należy bo nawet popularna butelka wina czy wódki średnio jest droższa od tej w głebi Polski a nie wspomnę juz o rybach ..morskich. cyt.

Faktem jest,że drożyzna ogromna ,a co do ryb przekonałem się wracając do domu na południe kraju,gdzie cena za podobny wyrób była połowę tańsza...podejrzewam,ze najtańsze są ryby z ,,,czeskiego morza" ;). Co do alkoholu to wystarczy wyjść 30mm metrów poza ,,Bronx" i są sklepiki z dobrym i cenowo przystępnym alkoholem. Ale jest jedno miejsce w Kołobrzegu gdzie jest taniej i o niebo smaczniej niż w głębi kraju. Jest to restauracjo-kawiarnia ,,7Światów" na Solnej 1A ,tuż za ALBAXEM ok 150 m. Odpadłem przy jakości i świeżości potraw...polecam gorąco,zresztą można sprawdzić ceny na ich stronie,a podniebienie do orgazmu doprowadzić już na miejscu.
ODPOWIEDZ