Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: anusia153 »

Rachel , tylko jak będziesz się starać o kartę parkingowa weź od razu zdjęcia ( chyba 2 szt ) nie trzeba będzie dwa razy chodzić i orzeczenie o niepełnosprawności.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Rachel »

No wg mnie, tak na "babski rozum" to powinnam odwiedzić wydział komunikacji, który podlega pod Starostwo Powiatowe i tam złożyć odpowiednio wypełniony wniosek a także kserokopię orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (oryginał do wglądu), wnieść opłatę do kasy starostwa w wysokości 25 zł, dołączyć jedną aktualną fotografię o wymiarach 35 mm x 45 mm i czekać na decyzję (a może decyzja jest pozytywna na podstawie orzeczenia). I to jest właśnie to co się należy osobie niepełnosprawnej. Jeśli przepisy ustalają a ktoś ma orzeczenie to dlaczego ma nie skorzystać, prawda? To nie jest "naciąganie" czy przestępstwo, to walka o swoje. Jak sami nie zawalczymy to nie wiedząc co się nam należy możemy coś przegapić, stracić itd :)
Już przyniosłam kieliszek, a szampan ten smakuje wyjątkowo. Jest "gładki" i zbalansowany z nutą orzechów laskowych :)
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

Masz absolutną rację Rachel :kwiat: ,płacimy podatki jak by nie było i zyjemy w XXI wieku ,gdzie znajomość pewnych praw nam przysługujących z róznych tytułów ,juz nie m oże byc tylko sprawą urzędnika i jego kaprysu,na zasadzie powie ,a może nie powie :shock:
Daltego takie dyskusje jak ta nasza i nie tylko pomagają nam wzajemnie :)
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Rachel »

Oby tylko podatki. Gdziekolwiek człowiek się poruszy na "dzień dobry" ma płacić, a potem opłata za jedno ciągnie za sobą opłatę za drugie itd. Legitymacja też nie będzie bezpłatna a i zdjęcia trzeba zrobić, no ale może nie będzie "skórka za wyprawkę", może coś uda się zaoszczędzić w tym wszystkim hahahahahaha
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: darek »

Ale musimy i pamiętać o bardzo wąznym aspekcie
Pomino posiadania orzeczenia o niepelnosprawności nie zawsze MOZNA korzystać z ..PRZYWILEJÓW
Jeżeli osoba z niepelnosprawnością korzysta z ULG na komunikację miejska a JEDNOCZESNIE Pracuje Zawodowo
-NIE MOŻE KORZYSTAĆ z tej ulgi tyczy sie to Muzeow ,Kin!!
Każdya rada Gminy w Polsce stosuje INNE ulgi i tak pomimo niepelnosprawności z komunikacji miejskiej wmiejscowościach Uzdrowiskowych Płacimy PEŁNY BILET -ma się tak np w Kołobrzegu Ulgi i zniżki sa Tylko dla Mizkańców Gminy Kołobrzeg
Osoby ze snacznym stopniem gdzie w parwie calej POLSCE maja ulgowe przejazdy wKołobrzegu musza placic bodajże chyba 1zł
ale juz Molo jest za darmo plus..opiekun
Osoba niepelnosprawna z KAZDĄ Grupa ma możliwośc skorzystania 2 razy w roku z ulgowego 37% zniżki a Pociągi PKP ale TYLKO w 2 klasie -stosowne zaświadczenia wydają Miejskie Związki Zarzady Emerytów i rencistów -TZW ulga sanatoryjna
Kolejna sprawa LEKI
nie każdy zapewne wie ,że istnieje ulga na zakup leków
Jeżeli w miesiącu na zalecone leki przez lekarza wydamy powyżej 105 zł wtedy nadwyżkę możemy ODLICZYĆ
ale musimy miec tzw 2 czy 1Grupe ( stare nazewnictwo)
Możemy oczywiście co nie jest PRZESTĘPSTWEM skumulować 2-3 miesiące i Odliczyc WSZYSTKO od JEDNEGO miesiaca
Np przy kuracji lekami powyżej np 250zł miesiecznie zyskujemy całe 650 do odliczenia miast miesięcznie po ..150
a co zas tyczy sie taz Europejskiej Karty Parkingowej
ZASAD i Przynzawania jej naprawdę Nie ZNA chyba Nikt
Wiem natomiast ,że od roku 2014 będą bardzo Mocno WERYFIKOWANE -okazało się ,ze w roku 2012 wydano ich prawie 500 000szt TYLKO w jednym roku i ogolnie krazy ich prawie 2 000 000 szt
A co do kart na Ojca jak i na Teściową wraz z innymi dokumentami -poprostu czy to zniszylem czy też oddałem je.
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Rachel »

No Darku....:) uświadamiasz nas tu, oj uświadamiasz i wielkie dzięki Ci za to, ale... w końcu nikt nie powiedział, że mamy żyć za darmo, więc darujmy sobie niektóre odliczenia. To jasne, że nie za wszystko będą nam zwracać. Aż tak skrupulatna to ja nie jestem. Co innego parking i miejsce z kopertą, ale inne... niech inni korzystają, bardziej potrzebujący? Co zaś tyczy się karty europejskiej to mnie akurat ona nie interesuje. Jak będzie mnie stać na wyjazd za granicę to samolotem polecę bo będzie mi szkoda czasu. Przed nami Nowy Rok a wraz z nim podwyżki, podwyżki i podwyżki ;)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7822
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: darek »

ale NIEMA pojęcia :evil: KARTA PARKINGOWA :twisted:
Ona nazywa się tak jak pisalem porostu w calej uni jest jeden wzór stąd taka nazwa,
EUROPEJSKA KARTA PARKINGOWA
Honorowana w całej Europie
Wstyd było mi postawic samochodzik na kopercie bo wszystkie byly puste i obawialem się ew Solennego manadatu bo zanim bym wytłumaczył 500euro nie było by ..moje!!
Zreszta ostatnia aktualizacja bodajże z roku 2010 troszkę Zmieniła szatę graficzna od pierwszych
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: anusia153 »

Wydawane w Polsce teraz karty parkingowe są dokumentem obowiązującym również w Uni.
Darku wydaje mi się że przepisy w zakresie wydawania karty parkingowej są jasne. Jeżeli w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności zespół orzekający stwierdzi , że dana osoba spełnia przesłanki określone w art. 8 ust 1 ustawy o Prawo o ruchu drogowym to dalej to już prosta sprawa,wystarczy taką kartę wyrobić
forumowicz

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: forumowicz »

Witam Darku :) karty wydane np w 2007 roku mają napis :Karta parkingowa dla osoby niepełnosprawnej. :oops:
Taki tez ma napis na wzorze karta na 2013 :?
A gdzie jest inny wzór karty?
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czy orzeczenie o stopniu niepełnosprawności coś zmienia?

Post autor: Rachel »

Kruszynko, ta karta nosi nazwę taką jak podajesz. Domyślam się, że wcześniejsza po prostu nie miała gwiazdek a obecna ma tak samo jak i prawo jazdy :)
ODPOWIEDZ