kolejka do sanatorium 2014 rok

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: forumowicz »

Witaj Serendipity :kwiat:
Jeżeli chodzi o moją osobe to jade na poszpitalne. Dziękuje za życzenia.
Pozdrawiam
Yoko91
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1336
Na forum od: 18 cze 2012 18:08

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: Yoko91 »

Witaj kasia72, obecnie w NFZ Śląskm czas oczekiwania na wyjazd do sanatorium to około 26 m-cy ,po weryfikacji 6-8 tygodniach wracasz do kolejki oczekujacych ( po około 14 dniach miałam w przeglądarce wyjazd za 4 m-ce) Natomiast obecnie z tego co wiem ,czas się wydłużył jedyny plus tak długiego czekania, pojedziesz późną wiosną a może i latem :)
Pozdrawiam serdecznie. :)
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: forumowicz »

Witam Wszystkich serdecznie w Nowym Roku :!:
Pytanie do Mamylki. Czy dostałaś przydział z NFZ? o ile tak, to kiedy składałaś wniosek? Ośmielam się pytać bo jak pamiętasz jestem z tego samego nfz-etu i byłyśmy ostatni raz w sanatorium w tym samym terminie. Pozdrawiam Basia :kwiat:
Awatar użytkownika
mamylka
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 03 lut 2013 16:53
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 4

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: mamylka »

6basia6 pisze:Witam Wszystkich serdecznie w Nowym Roku :!:
Pytanie do Mamylki. Czy dostałaś przydział z NFZ? o ile tak, to kiedy składałaś wniosek? Ośmielam się pytać bo jak pamiętasz jestem z tego samego nfz-etu i byłyśmy ostatni raz w sanatorium w tym samym terminie. Pozdrawiam Basia :kwiat:
Witaj Basia :kwiat:
Wniosek składałam na koniec grudnia - ze wskazaniem przez lekarza kierującego na rehabilitację uzdrowiskową, ze względu na stan zdrowia. Parę dni temu dostałam odpowiedź z NFZ ! - piszą, że teraz 20 m-cy, ale to nic będę czekała ile trzeba i mój kręgosłup też :)
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3204
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: violet58 »

Przekażę informację, która kilka dni temu ukazała się w lokalnej gazecie łódzkiej "Express Ilustrowany"

"Blisko 40% z 3 tysięcy mieszkańców województwa łódzkiego, którzy otrzymali skierowania do sanatoriów na styczeń, odesłało je z powrotem do NFZ. Mogą z nich teraz skorzystać inni pacjenci. Można poprosić o wyjazd nad morze lub w góry, o ile profil leczenia pacjenta jest realizowany w wybranym uzdrowisku - informuje Anna Leder, rzecznik łódzkiego oddziału NFZ. Zainteresowani skorzystaniem ze zwrotów mogą uzyskać dokładne informacje pod numerem tel: 42/275-40-89 oraz 42/275-40-83."
forumowicz

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: forumowicz »

Mamylko napisz, czy składałaś wniosek osobiście, czy wysyłał Ci lekarz, czy był to specjalista, czy rodzinny. Już się pogubiłam. Niby nie można składać wcześniej jak po upływie 8 m-cy /tak bynajmniej twierdzi nasz NFZ/, a Twoim przypadku jak dobrze się orientuję nie upłynęło 6 m-cy. Pozdrawiam Basia.
Awatar użytkownika
biedroneczka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 4423
Na forum od: 03 sty 2012 09:40
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 8

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: biedroneczka »

marika pisze:Dzisiaj zadzwoniłam do Malopolskiego NFZ i pani zaproponowała mi rehabilitację w Krynicy w ''20 Wojskowy Szpital''.Wyjeżdżam 25.01.14 czasau niewiele ale ważne że czekanie mam już z głowy.Pozdrawiam wszystkich oczekujących :D :D :D
Gratuluję Mariko :kwiat: Życzę Ci super wypoczynku i .............. skutecznej rehabilitacji oczywiście ;) :D
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: iwcia »

Violet58 przekazał świetną informację :) Oczywiście dotyczy ona tylko łodzkiego.Tak więc na co czekacie kuracjusze z tego regionu? bierzcie sie do roboty i dzwońcie o te zwroty :)
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1392
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: Bunia »

A ibizka do nas nie zagląda :?:
powinna już w kolejce się ustawić :)
ibizka wielkopolska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1057
Na forum od: 01 gru 2012 20:00

Re: kolejka do sanatorium 2014 rok

Post autor: ibizka wielkopolska »

Bunia jak się cieszę, że zauważyłaś moją nieobecność! Niestety ja w kolejkę dopiero ustawię się w listopadzie 2014. Niestety :( Mój pobyt był super i chciałoby się go powtórzyć. Spróbuję na szpitalne leczenie uzdrowiskowe ale z tego co się dowiedziałam to tak jadą głównie osoby po pobycie w szpitalu , a nie na podstawie numeru choroby.
Zablokowany