Kręgosłup szyjny

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20165
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Felice »

Zupełnie nieźle,dzięki za troskę :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24608
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: ewasz »

A ja panna (wieczna) ale tylko zodiakalna :lol: :lol: :lol:
Rachel
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1617
Na forum od: 05 kwie 2013 19:16
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: Rachel »

agalew pisze:
Rachel pisze:"agalew" ja także jestem spod lwa :)
Rachel ja wodnik nie lew :lol: :lol: :lol:
agalew - aga lew - tak właśnie to odczytałam, no ale do wodników nic nie mam, zresztą do innych także. "Król zwierząt" ma szacunek dla wszystkich :) :) :)
forumowicz

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: forumowicz »

Wszystkie ssaki mają 7 kręgów szyjnych. Podobno za drętwienie lewej dłoni odpowiada 4 krąg. Macie jakieś sprawdzone sposoby automasażu?
forumowicz

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: forumowicz »

Witaj Mix :) rozgladanie się ciągłe na boki za ładną kobietką :lol: najlepszy masaż i tani ;) :lol:
Pozdrowionka miło Ciebie widzieć :)
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: anusia153 »

mix pisze:Wszystkie ssaki mają 7 kręgów szyjnych. Podobno za drętwienie lewej dłoni odpowiada 4 krąg. Macie jakieś sprawdzone sposoby automasażu?
coś słyszałeś Mix , ale nie do końca ,jeżeli przyczyną jest dyskopatia to ucisk dysku na nerwy powoduje drętwienie ,mrowienie ból ( itp objawy) ręki barków pleców czy palców u rąk . W zależności na którym poziome jest ucisk objawy różnie się manifestują , np C5/C6 powoduje mrowienie i drętwienie kciuka i palca wskazującego , poczytaj sobie o tym w necie. Automasaż kręgosłupa szyjnego bez dokładnej diagnostyki nie radzę , można sobie zrobić więcej krzywdy niż pożytku , a rękę możesz sobie pomasować i tak to nic nie da jak przyczyna leży gdzie indziej. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
medi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8463
Na forum od: 22 lip 2011 15:26
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: medi »

kruszynka pisze:Witaj Mix :) rozgladanie się ciągłe na boki za ładną kobietką :lol: najlepszy masaż i tani ;) :lol:
Pozdrowionka miło Ciebie widzieć :)
Od rozglądania się na boki może nieźle głowa rozboleć Kruszynko (ta ładna ,tamta jeszcze ładniejsza ;) :lol: :lol: ) :roll:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7043
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: sztani »

Krótkie pytanko czy warto skladać na turnus rehabilitacyjny z ZUS . Od C3-C6 wypukliny do kanalu rdzeniowego z przyleganiem do korzeni rdzeniowych , Zniesienie Fizjologiczne lordozy do Kyfozy . A co z tym związane drętwienia rąk (palcow) ,Bóle Promieniujące aż do barków . Zawroty głowy . Szumy w uszach. :(
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: anusia153 »

sztani pisze:Krótkie pytanko czy warto skladać na turnus rehabilitacyjny z ZUS . Od C3-C6 wypukliny do kanalu rdzeniowego z przyleganiem do korzeni rdzeniowych , Zniesienie Fizjologiczne lordozy do Kyfozy . A co z tym związane drętwienia rąk (palcow) ,Bóle Promieniujące aż do barków . Zawroty głowy . Szumy w uszach. :(
Sztani , a dlaczego nie składać ? oczywiście że składać . Nie rozumiem Twoich wątpliwości , najwyżej odrzucą wniosek . Wypukliny mogą się cofnąć przy odpowiedniej rehabilitacji , wiem że jest dużo zabiegów na turnusach rehabilitacyjnych z ZUS , chyba 5 zabiegów dziennie , i skierowanie dostajesz szybciej niż z NFZ :kwiat:
forumowicz

Re: Kręgosłup szyjny

Post autor: forumowicz »

Np 108 w ciągu 24 dni odliczając niedzielę i dzień a nawet dwa po przyjeżdzie na aklimatyzację a czas oczekiwania na wyjazd ? hm może być i miesiąc :o ,albo 3-4 po orzeczniku :o Warto zatem. ;) poczynić starania o taki wyjazd. :kwiat:
ODPOWIEDZ