NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Tu umieszczamy tematy związane z kolejką i oczekiwaniem na wyjazd do sanatorium.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: zbigniew165 »

Krzysztof 30 po 12 miesiącach od powrotu z sanatorium składasz wniosek o wyjazd i czekasz następne 6 miesięcy, żeby dzwonić o zwrot.
Czyli musi minąć 18 miesięcy od powrotu z ostatniego pobytu w sanatorium, żeby ubiegać się o zwrot i ja tak jeżdżę od kilku lat.
Wtedy nie jestem zainteresowany jaki numerek mam w kolejce, ani też jak szybko skraca się kolejka, bo to już nie jest istotne.
W ten sposób skracam sobie czas oczekiwania, a w naszym NFZ nie ma problemu otrzymania zwrotu nad morze, bo ja tylko tam się wybieram na leczenie sanatoryjne. Inne lokalizacje pobytu w sanatorium nie wchodzą w grę, a mam astmę oskrzelową.
W tym roku mija mi 18 miesięcy 15 sierpnia i zaraz dzwonię o zwrot do Świnoujścia ewentualnie do Kołobrzegu i początek września będzie mój wyjazd nad morze.
Jest tylko jeden haczyk taki, że trzeba być prawie spakowany, bo od chwili kontaktu telefonicznego z NFZ na wyjazd jest dwa, trzy dni najdłużej tydzień i trzeba dzwonić dzień w dzień nieraz przez dwa tygodnie lub dłużej.
Awatar użytkownika
Krzysztof 30
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 118
Na forum od: 09 kwie 2022 00:05
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Krzysztof 30 »

zbigniew165 bardzo dziękuje za wyczerpujące info w w związku zwrotów chciałbym też spróbować dostać fajne miejsce ze zwrotów ale mam pracę grafikową i nie do końca mogę sobie pozwolić żeby wyjechać w ciągu tygodnia.
a tak na marginesie to ja też wolę morze i tylko tam chcę jeździć z NFZ termin już nie ma większego znaczenia.
Pozdrawiam
maciejt
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 07 cze 2022 09:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: maciejt »

Co to się tutaj wyrabia? Pacze i normalnie oczom nie wierzę, 350 numerków spadło w jeden dzień? Normalnie zaczynam obserwować bo jak tak dalej pójdzie to dwa trzy tygodnie i wszystko będzie jasne :D
Awatar użytkownika
Roman59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 16 paź 2021 18:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 13

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Roman59 »

na jaki miesiąc łodzki NFZ przydziela skierowania ktoś wie??? Pozdrawiam miło oczekujących
:kwiat: :)
Awatar użytkownika
Roman59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 16 paź 2021 18:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 13

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Roman59 »

I doczekałem się przydziału do sanatorium :D .Wniosek wysłany 30.09.24 r. przydział 18.04.25 r. Ciechocinek 09.09-30.09.25. r. Sanatorium Uzdrowiskowe Zdrowie na ul. Piłsudzkiego 3/5 :D :kwiat: Pozdrawiam miło i ciepło oczekujących . :kwiat: :kwiat: :kwiat:
bozenka999
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 830
Na forum od: 26 cze 2017 13:14
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: bozenka999 »

Gratulacje,fajna miejscówka i fajny terminy,życzę dobrych zabiegów i miłego towarzystwa.
Awatar użytkownika
MeryM
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 23 mar 2024 18:41
Oddział NFZ: Łódzki

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: MeryM »

Ja również życzę udanego wyjazdu, dobrych zabiegów, przyjaznego towarzystwa. Termin super a i miejsce bardzo przyjemne. Proszę jeszcze o informację przy jakim numerze jest przydział. Ja na dziś z numerem 1700. Pozdrawiam wszystkich :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: zbigniew165 »

Roman 59 Tobie daty to się nie pomyliły, bo piszesz, że wniosek złożyłeś we wrześniu 2024 r, a mamy dopiero kwiecień, przydział do sanatorium 18 kwiecień 2025 r, a jedziesz do Ciechocinka we wrześniu 2025 r, o co tu chodzi :?:
Wszyscy ci gratulują przydziału i wyjazdu w 2025 r i nikt nie zwrócił uwagi na to, że dostałeś przydział za rok do Ciechocinka.
Jak się chyba nie mylę, to jest teraz 18 kwiecień 2024 r. :roll: :shock:
Do tej pory nie słyszałem, żeby NFZ wysyłało zaproszenie do sanatorium na półtora roku przed wyjazdem.
nula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2373
Na forum od: 25 lut 2020 00:29

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: nula »

Na szczęście Zbyszek165 jak zawsze na posterunku - czujny :lol:
Wszyscy?? Naliczyłam 2 osoby, które ( tak myślę ) zwróciły uwagę, bo to oczywista "omyłka pisarska".
Po co więc "strzępić sobie język" :roll:

Roman59 - gratuluję przydziału, życzę dobrej pogody i miłego pobytu :)
Awatar użytkownika
Roman59
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 55
Na forum od: 16 paź 2021 18:02
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 13

Re: NFZ - Łódzki- czas oczekiwania?

Post autor: Roman59 »

Zbigniewie nastąpiła pomyłka w datach za co przepraszam wniosek 09 23 a wyjazd 09 24 przepraszam jeszcze raz za mój błąd :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2024 22:05 przez Roman59, łącznie zmieniany 3 razy.
ODPOWIEDZ