Horyniec Zdrój

Opis miejscowości uzdrowiskowych. Fotografie. Otoczka pobytów w sanatoriach. Nieco rozrywkowo, nieco turystycznie. Co warto zobaczyć, gdzie się rozerwać.
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Serdecznie dziękuję anusia 153 za opisy przy zdjęciach , trochę minęło czasu i nie pamiętałem nazw położenia poszczególnych miejsc.

:kwiat:
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: anusia153 »

Sergio tak się zastanawiałam czy nie opisać wszystkich ,bo fotki mam takie same jak Ty może bardziej aktualne , ale jakoś tak nie chciałam Ci wchodzić w temat :)
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Kilka kolejnych fotografii dla tych którzy jeszcze wątpią czy warto tam pojechać. Ja tylko zobaczyłem tylko część z tego co jest do obejrzenia odwiedzając sfotografowane miejsca rowerem wypożyczonym w Domu Kultury w Horyńcu. Dzięki uprzejmości dyrektora sezon wypożyczania rowerów rozpoczęto wcześniej . Przyjechałem tutaj na przełomie kwietnia i maja.
Na zdjęciu basen KRUS położony na przeciw Domu Zdrojowego . Możliwość odpłatnego korzystania wyposażony również w zjeżdżalnię.
Anusia 153 jeszcze raz serdecznie dziękuję za opisy jeśli masz inne fotki z Horyńca zamieszczaj je , nie wszystko udało mi się tam sfotografować nawet przez myśl mi nie przemknęło , że gdzieś mogą się przydać . Szczególnie do promocji tego naprawdę cudownego miejsca oraz wspaniałego Uzdrowiska.
Załączniki
Basen KRUS naprzeciw Domu Zdrojowego.jpg
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Budynek KRUS obok Dom Zdrojowy po przeciwnej stronie.
Załączniki
Budynek KRUS Horyniec Zdrój.jpg
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Zbiornik wodny w Horyńcu położony na obrzeżach miejscowości nieopodal kierunek Radruż.
Załączniki
Zbiornik wodny w Horyńcu.jpg
Awatar użytkownika
anusia153
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3923
Na forum od: 08 gru 2013 08:04
Staż sanatoryjny: 4

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: anusia153 »

Sergio :kwiat: z tego regionu mam bardzo dużo zdjęć zrobionych o każdej porze roku, zgadzam się z Tobą , że takie miejsca trzeba promować , w wolnym czasie oczywiście zamieszczę trochę fotek , na razie umykam obowiązki wzywają . Pozdrawiam miłego dnia :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Sanatorium Bajka niedaleko zbiornik wodny .
Sanatorium Bajka w zabytkowym dworku byłych właścicieli Horyńca
Sanatorium Bajka w zabytkowym dworku byłych właścicieli Horyńca
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Anusia 153 czekam na foto zrobione Twoją ręką i do tego jak mniemam aktualniejsze.
Dołączam jeszcze jedną fotkę tak charakterystyczną dla tego regionu a też myślę dla Polski , to symbol naszej ojczyzny .
Obyśmy wsłuchali się w słowa Ojca św. Jana Pawła II ... cytat...
.) Ojcowie wasi na szczycie Giewontu ustawili krzyż. Ten krzyż tam stoi i trwa. Jest niemym, ale wymownym świadkiem naszych czasów. Rzec można, że ten jubileuszowy krzyż patrzy w [stronę] Zakopanego i Krakowa, i dalej: w kierunku Warszawy i Gdańska. Ogarnia całą naszą ziemię od Tatr po Bałtyk. (...) nie wstydźcie się tego krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa. Brońcie krzyża, nie pozwólcie, aby Imię Boże było obrażane w waszych sercach, w życiu rodzinnym czy społecznym. Dziękujmy Bożej Opatrzności za to, że krzyż powrócił do szkół, urzędów publicznych i szpitali. Niech on tam pozostanie! Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym, kim jesteśmy i dokąd zmierzamy, i gdzie są nasze korzenie. Niech przypomina nam o miłości Boga do człowieka, która w krzyżu znalazła swój najgłębszy wyraz.
Załączniki
Jedna z wielu kapliczek w drodze do Nowin Horynieckich.jpg
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Z sympatii do naszych kolei oby cieszyły się świetnością jak kiedyś.
Na razie dam odpocząć , czekam na aktualniejsze fotografie od innych użytkowników tego forum.
Załączniki
Dworzec kolejowy w Horyńcu Zdroju..jpg
Awatar użytkownika
sergio_1 2 3 4
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 339
Na forum od: 19 sty 2014 19:04
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Horyniec Zdrój

Post autor: sergio_1 2 3 4 »

Nie napisałem o tym , że mieszkałem w Modrzewiu to niecałe chyba 200 parę metrów o Domu Zdrojowego . Mały przytulny kiedyś chyba willa )jednorodzinna. Wyposażenie telewizor radio bez opłat (przed prywatyzacją 2009 r) łazienka wspólna na 3 pokoje ale nie było problemu wszystko czyściutkie schludne nowe meble. Wielką zaletą po wspaniałych zabiegach była wypoczywalnia , szczególnie ważna po zabiegach w basenie i okładach borowinowych. Borowina oryginalna nie plastry ! , świeżutka z własnych złóż nieopodal Horyńca .W wypoczywalni kilkanaście leżaków - łóżek poduszki i koce do przykrycia się , pomiędzy zabiegami coś wspaniałego . Można było przysnąć lub w ciszy poczytać ulubioną książkę . Tuż przy wejściu szatnia , szczególnie ważna dla tych którzy jak ja dochodzili , mi dochodzenie nie przeszkadzało . Jedna duża stołówka , posiłki wydawane na dwie tury , jedzenie dobre smaczne , za tą stawkę żywieniową to prawdziwy cud :D . Przy wejściu po prawej stronie recepcja przemiła obsługa. W piwnicach można było pograć w tenisa stołowego do dyspozycji stół i rakietki . To chyba wszystko co pamiętam. :D
ODPOWIEDZ