zwrot skierowania !

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11638
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

zwrot skierowania !

Post autor: Atina »

Witajcie mam pytanie do osób ,które oddały skierowanie do sanatorium z różnych przyczyn.Kiedy można złożyć kolejny nowy wniosek ?
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: zwrot skierowania !

Post autor: iwcia »

Atina :kwiat: Wydaje mi sie, ze to zależy z jakiej przyczyny nastapił zwrot skierowania.
NFZ roznie sie ustosunkowuje do takich spraw, czasami zwrot jest uzasadniony a czasami nie. :kwiat:
kasiula
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 598
Na forum od: 13 mar 2012 11:16
Staż sanatoryjny: 6

Re: zwrot skierowania !

Post autor: kasiula »

Anita jeśli masz uzasadnienie do zwrotu skierowania to powinnaś napisać prośbę o zmianę terminu z danej przyczyny.....Często NFZ rozpatruje pozytywnie dane prośby....tam też pracują ludzie i mają uczucia.Życzę pomyślnego rozpatrzenia i pozdrawiam
Awatar użytkownika
pitt53
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 28 mar 2016 15:51
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 10

Re: zwrot skierowania !

Post autor: pitt53 »

Dość stary temat dlatego postanowiłem odświeżyć. Macie jakieś obecne doświadczenia w kwestii przesunięcia terminu bądź miejsca kuracji sanatoryjnej? Jak NFZ podchodzi do takich próśb, czy wogóle są rozpatrywane czy też pozostają bez odpowiedzi?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: zwrot skierowania !

Post autor: zbigniew165 »

Na ten temat jest dużo informacji świeżych na forum, ale trzeba się dobrze wczytać we wszystkich tematach, a najlepiej co dziennie przeglądać forum i wtedy będziesz na bieżąco.
Nie czytać fejsbuka, ale nasze sanatorium, bo tu jest najwięcej informacji.
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: zwrot skierowania !

Post autor: Genever »

Wszystko zależy od oddziału oraz powodu. Sa oddziały dla których remont uzasadnia przesunięcie są takie dla których istotne sutuacje w rodzinie ( narodziny, pogrzeb, opieka) już nie. Tak samo że zwrotami. Czysty idiotyzm.
Dwa lata temu nie chciałam jechać w listopadzie do Połczyna, wysłałam pismo z prośbą (powód się znalazł) i cóż wypadłam z kolejki. Drugie skierowanie przesunęli ale byłam wówczas w szpitalu na zabiegu, bez dyskusji podali nowy termin, późniejszy.
Zatem nikt nie poda Ci na tacy rozwiązania, w każdym jednak oddziale w przypadku udokumentowanej choroby, planowanego zabiegu, skierowania z ZUS w tym samym terminie nie powinno być problemu. Próbuj.
Daj znać jak zareagował śląski oddział.
Awatar użytkownika
Archibald
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 318
Na forum od: 16 paź 2021 13:53
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwrot skierowania !

Post autor: Archibald »

Jeśli chodzi o śląski NFZ nie było problemu z przesunięciem terminu z powodu braku odpowiedniej ilości urlopu ( koniec roku). I też chodziło o Połczyn, termin przesunięto, ale miejsce pozostało to samo. :lol:
Genever
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 363
Na forum od: 31 maja 2022 06:44

Re: zwrot skierowania !

Post autor: Genever »

Masz rację Archibaldzie, zapomniałam o braku urlopu, tutaj z reguły po potwierdzeniu z zakładu pracy też nie powinno być problemu. Niestety mamy pierwszy kwartał dopiero...
ODPOWIEDZ