Kamień Pomorski Dąbrówka

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
stokrotka210863
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2012 14:47

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: stokrotka210863 »

Bardzo dziękuję za informacje, co do zmiany pościeli to ja i tak śpie na poduszce ortopedycznej, którą muszę wziąć więc wezmę też na nią poszewki na zmianę, od biedy kołdry i prześcieradła, mozna nie zmieniać ;) żartuję oczywiście
ręczniki wezmę, dobrze że napisałaś o żelazku bo juz miałam tachać turystyczne, ale skoro jest, jak byłam w Sobieszewie tez mało było warzyw i owoców -pół pomidorka w lipcu, warzywa i owoce tak naprawdę tanie nie są, można sobie dokupić. A jak zaopatrzone sklepy?
Co do ludzi, jest część osób co sanatorium traktuje jak wczasy i stąd rozczarowanie, ja jadę się leczyć, a powiedz mi czy są taksówki, bo w Sobieszewie nie było, czy można taxi dojechać z dworca.
cantara
Posty: 3
Na forum od: 12 lip 2014 18:55
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: cantara »

Stokrotko, rzut beretem od ośrodka jest hurtownia warzyw i owoców, a obok druga z agd, chemią gospodarczą, jest i trochę kosmetyków. W warzywniaku prosili, żeby przychodzić po 14.00, bo wcześniej obsługują hurtowników. Z "normalnych" sklepów najbliżej jest żabka, trzeba dojść do głównej ulicy. Poza tym 2 biedronki, netto i lidl - ten najdalej. W każdym razie w Kamieniu kupisz, na co tylko masz ochotę :)
Nad morze, do Dziwnówka (7 km) i Dziwnowa (9 km) bardzo często kursują busiki sprzed dworca PKS. Dostaniesz się bez problemu.
Co do samych zabiegów, będziesz zachwycona, naprawdę! Byłam w sanatorium pierwszy raz i chcę jeszcze! :)
asiula
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 19 mar 2014 01:39
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: asiula »

Stokrotko można z dworca dojechać do ośrodka TAXI. Z tym, że to jest bardzo blisko dworca, jakieś max. 5 minut piechotką. Zaraz blisko dworca jest też Biedronka... Z resztą sklepów, sklepików również tych sieciowych jest pod dostatkiem.... Polecam rybkę w smażalni tuż przy Zalewie w przystani rybackiej (nie Marina!)... mniam... :D oraz szarlotkę w kawiarni "O poranku" (moja koleżanka z pokoju powiedziała, że tylko jedna rzecz jest lepsza od tej szarlotki :lol: ) W samej Dąbrówce jest indywidualne podejście do kuracjusza, ja miałam świetnego lekarza (ordynator) na prawdę wspaniały człowiek. Jak wspomniałam wcześniej mnie postawili na nogi, a wcześniej było na prawdę kiepsko... Zanim tam pojechałam rehabilitowałam się prawie pół roku z średnim wynikiem... Ogólnie myślę, że będziesz zadowolona - ja też tam pojechałam w celu leczniczo - rehabilitacyjnym.
Na prawdę super, że możesz tam pojechać latem :D
Aha jak będziesz potrzebowała szybciej zmiany ręcznika to nie ma problemu. W pokojach jest i czajnik i szklanki, talerzyki, sztućce...
Pozdrawiam i udanego pobytu.
stokrotka210863
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2012 14:47

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: stokrotka210863 »

Dziękuję wam bardzo dziewczyny za wszystkie informacje, mam nadzieję wrócić odmieniona na lepsze, będę stamtąd pisała bo biorę laptop i mobilny internet. Nikt się nie zgłosił że tam jedzie... ;) pewnie będę sama, więc kupiłam już bilet na pkp miałam do wyboru albo do Szczecina 9 godzin i przesiadka na busa, ale nie ma w tym składzie ani sypialnych, ani kuszetek, tylko zwykłe siedzące miejsca i robi się problem..bo tak długo nie usiedzę, albo do Kołobrzegu 12 godzi ale kuszetką i potem przesiadka na busa. Kupiłam Kołobrzeg, pytałam o taxi, bo ja nie mogę nic praktycznie nosić, do 2 kg rozłożone na obie ręce, torbę ciągnąć na kółkach to też za ciężko, dlatego wyślę chyba swoje rzeczy kurierem, a w bagaż wezmę niezbędne minimum na początek zanim paczka dojdzie. Po tej operacji w ogóle nie ma siły w rękach, czasami mocuję się z otwarciem wody gazawanej, bo za mocno zakręcona... :lol: Mam jeszcze jedno pytanie
o której dają wypisy, bo nie wiem czy nie zarezerwować sobie kuszetki na powrót...
allika
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2014 11:18

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: allika »

Witam serdecznie:)
po przeczytaniu wszystkich wpisów nastrajam się pozytywnie do Dąbrówki:)
Najważniejsze jest podreperowanie zdrowia:) Jadę we wrześniu i mam nadzieję, że stanę na nogi:)
Jeśli to nie problem podpowiedzcie mi w kwiestii:
- do której mniej więcej trwają zabiegi i czy są popołudniowe połączenia do/z Dziwnówka lub innej pobliskiej miejscowości nad morzem
- czy w pokojach 1-osobowych są łazienki (telefonicznie zarezerwowałam takowy:) )
- brać czepek na basen?
- wszelkie inne podpowiedzi mile widziane:)
pozdrawiam
Ala
stokrotka210863
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 15 lip 2012 14:47

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: stokrotka210863 »

Jestem w Dąbrówce, turnus kończę w środę.
Jeśli chodzi o zabiegi, to każdy ma ich pięć dziennie, borowina jest w formie okładów, u mnie co drugi dzień, natomiast hydromasaż mam codziennie tak jak i gimnastykę, reszta zabiegów jak wszędzie, laser, prądy itd, wszystkie prawie zabiegi załatwia się do obiadu, niektórzy mają po południu basen, niektórzy gimnastykę. Istotne jest w jakim czasie się tu dotrze, bo od razu jest lekarz, i te osoby które tu dojechały wieczorem, miały kiepskie zabiegi bo już wszystko było pozajmowane. Na basen solankowy wożą w obie strony busem. Fizjoterapeuci są bardzo mili, rzeczowi i uprzejmi i stanowią trzon dobrego pobytu.
Jeśli chodzi o połączenia z innymi miejscowościami, to jest dużo, bo są i prywatni przewoźnicy i PKS, do Międzyzdroi godzina jazdy do Dziwnówka 15 min.
Pokoje są albo jedno albo dwu osobowe, łazienki różnie raz z ubikacją raz osobno sedes, osobno prysznic, ale w większości do pokoju przydzielona jest kompletna łazienka, także każdy pokój ma łazienkę która znajduje się w przedpokoju. Zasadniczo jest tak - nr pokoju, wchodzisz i masz pokój A i pokój B oraz łazienkę A i łazienkę B, oraz zlew i czajnik, natomiast w pokoju są talerzyki, sztućce i szklanki, dostaje się jeden ręcznik, który raz w tygodniu jest wymieniany, ale jak ma się basen i borowinę to trzeba mieć więcej ręczników, więc najlepiej sobie przywieźć. Telewizja i parking jest płatna. Obiady nawet dobre, natomiast kolacje i śniadania monotonia, codziennie drobiowa wędlina i ćwiartka pomidora. W pobliżu jest Inter Marsche, Biedronka, Żabka, można sobie coś dokupić.
We wtorki i czwartki, w Chrobrym są tańce albo przy CD albo przy muzyce na żywo. Chrobry to drugie sanatorium tylko że z NFZ, jest jeszcze Mieszko, gdzie jest leczenie po szpitalne.
Mnie trafił się ordynator, niestety nie mam o nim dobrego zdania, straszny bufon, który nie słucha co się do niego mówi, ale podobno inni lekarze są ludzcy i nawet w trakcie turnusu zmieniają zabiegi, jak one nie służą. Pozdrawiam
allika
Posty: 3
Na forum od: 07 sie 2014 11:18

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: allika »

Bardzo dzięuję za informacje:) Jadę od 4 września z pozytywnym nastawieniem, mam nadzieję że zabiegi pomogą. Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
tAboon
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 24
Na forum od: 29 paź 2014 22:19
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kamień Pomorski Dąbrówka

Post autor: tAboon »

Ilu ludzi tyle opinii. Mnie skierowali na 17 listopada i zbieram obecnie infomracje co i jak będzie potrzeba.
Czy ktoś może w przybliżonym terminie będzie przebywał w Dąbrówce?
Będę podróżował z Trójmiasta do Kamienia włąsnym samochodem, więc jakby ktoś chciał to możemy się jakoś zmówić i wspólnie dotrzeć.
ODPOWIEDZ