Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Formalności związane z wyjazdem do sanatorium - wnioski, skierowania, koszty, terminy, zwolnienia, itp.
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: iwcia »

Czekanie, czekanie,marzenia, planowanie,, niecierpliwość, radość i wyjazd!!! Ach :D
hala1220
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 01 paź 2012 17:34

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: hala1220 »

data złożenia Wniosku - w NFZ/O Łódź: 27 czerwca 2011= wyjazd do sanatorium(Sopot - Leśnik), od 27 października 2012 tj. razem 17 miesięcy oczekiwania od złożenia wniosku do wyjazdu.
forumowicz

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: forumowicz »

hala :D No to powodzenia. Życzę Ci dobrego miejsca i sympatycznych ludzików:)
Awatar użytkownika
czapi
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 09 cze 2011 06:47
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: czapi »

Mam takie pytanie czy pismo o "WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA", NFZ wysyła tylko do lekarza czy przychodzi ono także do nas. Bo przed ostatniem wyjazdem jak pamiętam ,otrzymałem takież do domu.A obecnie na stronie "Przeglądarka skierowań na leczenie uzdrowiskowe" pod moim numerem od 2 tygodni widzę taki wpis "SKIEROWANIE ZWRÓCONE DO LEKARZA KIERUJĄCEGO W CELU WERYFIKACJI/AKTUALIZACJI DANYCH MEDYCZNYCH PO 18 MIESIĄCACH OD DATY JEGO WYSTAWIENIA" no i czekam, ale nie wiem co znim !!! :?: :geek:
iwcia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 814
Na forum od: 15 mar 2012 13:55
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: iwcia »

Czapi, powinieneś otrzymać pisemną informację z NFZ o tym,że skierowanie zostało przeslane do lekarza. W tym względzie raczej sie nic nie zmieniło.Jeśli widzisz w przglądarce taki napis, a dotychczas nie dostales pisma,powinienieś sie zainteresować.Może zadzwoń do oddziału i zapytaj.Możesz też zarejestrować sie z wizytą do lekarza i upewnic się, czy w Twojej kartotece znajduje sie już skierowanie do weryfikacji.
Pozdrawiam :)
Basia71
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 09 cze 2012 08:44
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Basia71 »

Byłam u lekarza po wniosek; ciekawe po jakim czasie dostanę informację z NFZ na temat przydzielonego mi numerku ( ile wiosek leży u lekarza też nie wiemy ); jak fajnie znowu czekać ... aż przyjdzie ten dzień wyjazdu ... do raju :D .
Awatar użytkownika
Mirabella
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 455
Na forum od: 25 lut 2012 20:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: Mirabella »

Wniosek do sanatorium sama zawożę......
.....na potwierdzenie czeka się w 4 miesiące
.....czas w kolejce liczony jest od daty złożenia wniosku
anusiaa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 404
Na forum od: 28 sty 2012 20:52
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: anusiaa »

Witam wszystkich.Do czapi jesli chodzi o weryfikację to wniosek wraca do lekarza,ale Ty tez dostajesz powiadomienie ze upłynelo juz 18 miesięcy.Obecnie mam to samo prawie 19 mies od zlozenia wniosku i nr 18 tys sie ukazał w przegladarce.Pozdrawiam
emi13214
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 344
Na forum od: 11 lis 2012 20:06
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: emi13214 »

NFZ Wielkopolska/ Poznań data złożenia wniosku 25.07.2011, a data wyjazdu 29.01.2013 - czyli 18 miesięcy i 4 dni. Skierowanie do realizacji przy numerze 2 191 i wiadomość o przydziale 6 grudnia 2012 ( na Mikołaja).
daromie
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 18
Na forum od: 27 lut 2010 17:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Czas od złożenia wniosku do wyjazdu- piszcie!!!!

Post autor: daromie »

Ja też miałem weryfikację skierowania po upływie 18 miesięcy w listopadzie. Skierowanie tylko wróciło do lekarza a on podpisał ze nadal aktualnie i odesłał do NFZ.Ja nie byłem powiadamiany oprócz statusu w przeglądarce . Później status po weryfikacji wskazywał na 16tyś miejsc w kolejce a 6 grudnia na mikołaja przydział do sanatorium na 24styczen-14 luty Świnoujście
ODPOWIEDZ