Ciechocinek ZNP

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Pokoje dwójeczki w najstarszej części A są nieduże, ale idzie wytrzymać. Wyposażenie: 2 łóżka w dobrym stanie, z materacami. Szafa suwana, szafeczki nocne, stolik, 2 krzesła, czajnik, tv, balkon z suszarką. Łazienka mała - toaleta, umywalka i prysznic - 3 ścianki w płytkach plus zasłonka. W łazienkach zdecydowanie brakuje jakiejś większej półki lub większego plastikowego regału, żeby można było postawić kosmetyki. Na balkonie suszarka. Ponieważ łazienki były wydzielone później zastosowano drzwi suwane (chyba w ramach oszczędności miejsca. Niestety, drzwi są głośne (zrobione z grubej płyty) i nie do końca spełniają swoje funkcje. Są spore szczeliny i wszystko słychać. Myślę, że dla niektórych może to być krępujące, gdy ma się świadomość, że współlokator słyszy "odgłosy naturalne". Na balkonie jest suszarka. Budynek A jest najstarszy, remontowany jakiś czas temu. Niektóre płytki w łazienkach i na balkonach są popękane, nadają się do wymiany. Myślę, że kierownictwo będzie musiało niedługo pomyśleć o remontach w tej części.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Ale się powtarzam. Trzy razy o suszarce. Przepraszam.
ania1961_
Posty: 1
Na forum od: 03 wrz 2014 14:03
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: ania1961_ »

do hakade: Witam :) Mój turnus też się rozpoczyna 5 września. A więc (może) ... do zobaczenia :)! Ania
hakade
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 15 lut 2012 20:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: hakade »

ania1961_ pisze:do hakade: Witam :) Mój turnus też się rozpoczyna 5 września. A więc (może) ... do zobaczenia :)! Ania
Witaj Aniu, jutro rano wyjeżdżam, nie wiem jak będzie z dostępem do internetu, odezwę się .... :D Hania :)
hakade
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 15 lut 2012 20:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: hakade »

Jestem już na miejscu, niestety mam problem z internetem w pokoju. Jak bedziesz miała ochotę na towarzystwo to daj znać, moj nr 532 386 392, pozdrawiam, Hania :D
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Rzeczywiście w pokojach nie ma internetu, ale jest w holu przy recepcji. Tam można korzystać z sygnału wi-fi lub skorzystać z ogólnodostępnego komputera.
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

Dużym plusem tego sanatorium jest personel - począwszy od pracowników recepcji, poprzez personel medyczny, rehabilitantów, kelnerki i kelnerów :)), panie sprzątające, bibliotekarkę.Przez 3 tygodnie nie spotkałam nikogo nadętego, humorzastego. Cierpliwość, uprzejmość, wyrozumiałość - tak bym określiła. Aż dziwne. A może to, co powinno być normalne, co jest normalne, w dzisiejszym świecie dziwi?
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: basiat »

Tak , to wszystko o czym pisze emik, to PRAWDA!! Ja również spotkałam sie tam z samą życzliwością, usmiechem, sympatią od wszystkich pracowników. Byly tylko dwa minusy. Kuracjusze z ZUS-u siedzący przy posiłkach na oddzielnej sali, byli pomijani we wszelkich komunikatach, i beznadziejny zespół grający w nowej,pięknej , klimatyzowanej kawiarence (ale to nie było najważniejsze) :kwiat:
hakade
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 15 lut 2012 20:01
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: hakade »

Rzeczywiście z internetem był problem na początku. Chociaż teraz też chwilami sygnał zanika. Ale w pokoju jest, w zależności od budynku A, B czy C sygnał jest silniejszy lub słabszy. Jestem na miejscu, jesteśmy dwie w pokoju 3 osobowym, także super. Niestety kawiarni brak klimatu, jest bardzo "zimno", muzyka rozczarowuje. Ale na szczęście jest wiele miejsc dla miłośników tańca. :D
emik
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 403
Na forum od: 11 sty 2012 18:48

Re: Ciechocinek ZNP

Post autor: emik »

I tak oto mój turnus dobiegł końca. Mini tężnie uruchomione. Można solankę wdychać na miejscu. Sanatorium można ocenić na dobrą czwórkę. Może jeszcze o zabiegach trochę. Zabiegi planowane na cały dzień. Te mokre również po południu, Personel miły, sprawnie obsługujący. Jak się coś zwolni wcześniej, sami dzwonią po kuracjusza, aby ten, o ile może, przyszedł wcześniej. Zabiegi prądowe, magnetyczne jak wszędzie.Masaże klasyczne, podwodne. Borowina w postaci pasty i plastrów ( na pewno nie taka jak w Horyńcu :)) ) . Jest mała kriokomora. Z kąpieli - perełkowa, kwasowęglowa i solankowa. Różnego rodzaju gimnastyka - na przyrządach, podwieszkach, grupowa, indywidualna. Na zasługę zasługuje pani prowadząca gimnastykę na basenie solankowym- daje w kość, ale w pozytywnym znaczeniu tego słowa, basen ma głębokość od 0,95 do1,3 metra.
ODPOWIEDZ