RWA BARKOWA

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Nutka »

Dziewczyny :kwiat: a jak rozpoznać tą rwę barkowa od bólu kręgosłupa :?:
Barki mnie bolą....jak nie jeden to drugi.....z łap też mi coś samo wylatuje ;)
W nocy z bólu spać nie można....a rano jak już wstanę to muszę ze dwie godziny dochodzić do siebie :twisted:
zanim te moje kończyny rozruszam :roll:
Lekarz mi powiedział,że to od kręgosłupa(przepukliny na odcinku szyjnym)
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Princi »

Danusiu :kwiat: mnie lekarz przy prawej łapce nie stwierdził rwy tylko zespół zamrożonego barku. Teraz w lewej w dwóch miejscach jest woda i takie całkiem spore zwapnienie ( tak to zostało nazwane). Prawa boli a lewa naparza ....jednym słowem sielanka. W odcinku szyjnym jest taki bałagan,że nawet perfekcyjna pani domu miałaby problemy. Rok temu powinnam się stawić na zabieg w odcinku szyjnym .......niestety stchórzyłam. Teraz ratuję się rehabilitacją i jakoś funkcjonuję. Po co to napisałam A po to ,że mój neurochirurg ani neurolog nie widzą powiązania dolegliwości barkowych z kręgosłupem. Pozdrawiam i życzę zdrówka :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Felice »

A mój neurochirurg po badaniu i po rezonansie od razu stwierdził,że zmiany w kręgosłupie szyjnym dają zespół barku zamrożonego.Lewa strona po operacji na poziome C6-C7 w 2002 roku usprawniła się.Teraz daje czadu prawa :lol:
"Ersatz cholera nie życie"
Miał być raj,miał być cud i ćwiartka na popicie 8-)
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Nutka »

Dzięki Princi :kwiat:
U mnie przyczyną , to jednak będą te przepukliny :twisted: bo takich zmian jak u Ciebie ,to nie mam.
Wody nie mam,zwapnień też nie(no chyba,że na mózgu) :twisted: ......tylko ból spać nie daje ;)
Idę dzisiaj właśnie do lekarza,muszę jakieś zastrzyki wziąć,bo mnie całkiem rozłoży na święta :cry:
Pozdrawiam wszystkie "zgrabiałe łapy" :kwiat:
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27697
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: RWA BARKOWA

Post autor: Princi »

Danusiu :kwiat: mnie po kilkukrotnym ostrzyknięciu prawego stawu ból troszkę odpuścił. Teraz lewy czeka na wizytę i może na blokady,kto wie? Zdrówka życzę :) :kwiat:
rozyczka50
Posty: 2
Na forum od: 22 sie 2018 11:45
Oddział NFZ: Śląski

Re: RWA BARKOWA

Post autor: rozyczka50 »

Rwa barkowa zwykle objawia się bólem odcinka szyjnego kręgosłupa, który swoim zasięgiem obejmuje kręgosłup, kompleks barkowy, a często także całą kończynę górną. Rwa barkowa traktowana powinna być jako objaw, a nie jako schorzenie, ponieważ do rwy dochodzi w wyniku zaburzeń w szyjnym odcinku kręgosłupa. Wśród najczęstszych przyczyn prowadzących do ucisku korzeni wyróżnia się zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatię, ale także powtarzające się przeciążenia czy nagłe urazy mechaniczne. Rwa barkowa charakteryzuje się silnym bólem z tendencją do promieniowania wzdłuż kończyny górnej oraz mrowienie czy drętwienie, a także osłabienie siły mięśniowej. W internecie znajdziemy wiele informacji jak sobie radzić z bólem rwy barkowej.Zaś na stronie [link] mamy dokładnie objaśnione jak powstaje ten silny ból, oraz jakie są przyczyny i objawy rwy.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2018 21:39 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto link
ODPOWIEDZ