NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: jacky6 »

Zaczynam od swojego, śląskiego NFZ a konkretniej w Zagłębiu.
W środę wystawione skierowania w przychodni rehabilitacyjnej - dla mnie i tej lepszej połówki.
Udajemy się do zakładu fizykoterapii i uzgadniamy rozmaite lasery, pola magnetyczne, naświetlania, gimnastykę.
Pierwsze wolne terminy na listopad 2017.
Kto da więcej w licytacji ?

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: SlawaAnna »

Paranoja... Czyli, jeśli ja, po operacji kręgosłupa wyszłam ze szpitala ze skierowaniem na rehabilitację i zaleceniem, żeby to było jak najszybciej, dostałam zabiegi na NFZ po 7 miesiącach (lipiec - luty), to wychodzi, że nie mam co marudzić?
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: jacky6 »

Po prostu teraz stwierdzamy fakty.
Zastanawiają mnie teraz dwie rzeczy:
1. Po ponad 65 odsłonach - zapoznaniu się z tematem - dopiero SlawaAnna odważyła się wypowiedzieć.
Czy tylko my tak mamy ?
2. Laser w mojej przyszpitalnej przychodni. Dosłownie rok oczekiwania. Są dwa markowe aparaty ale obsługuje je tylko jedna osoba ale tylko przez pierwsze dwa tygodnie w miesiącu. Na pewno ma ograniczenie wykonywanych zabiegów z tytułu ilości zakontraktowanych przez przychodnię z NFZ. Być może wynika to z sfery działania promieni laserowych. Coś w stylu obsługi aparatów rentgenowskich. O.K. swoją pracę wykonuje skrupulatnie.
Ale co z niewykorzystanym potencjałem 50% obydwu aparatów stojących bezczynnie przez pół miesiąca ?

:mrgreen: to przyjemne czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:
SlawaAnna
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 185
Na forum od: 04 paź 2015 11:55
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 3

Re: NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: SlawaAnna »

Nie wiedziałam, że jestem taka odważna ;)

W przychodni rehabilitacyjnej do której należę (pod Warszawą) wszystkie urządzenia są chyba wykorzystywane non stop, to z moich obserwacji, na okrągło ktoś kogoś wymienia, czasem czeka się w kolejce (krótko) choć są ustalone godziny. Z tym, że ta przychodnia przyjmuje nie tylko na NFZ, ma też pacjentów komercyjnych. Sama do takich należałam kiedy się okazało, że na rehabilitację na NFZ muszę tyle czasu czekać. Człowiek zaklnie w duchu i płaci, choć jak pomyślę, ile przez życie zapłaciłam na ubezp. zdr. (renta+ działalność, czyli płacę dwukrotnie, czego pojąć nie mogę) - to by się chciało zakląć głośno, ale ... nie umiem.

W każdym razie u nas wszystkie lasery, pola, krio itp są wykorzystane w pełni.
mercedeska
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 16 wrz 2016 19:19
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: mercedeska »

W licytacji ja dam więcej :lol: Dwa tygodnie temu przed wizytą u neurologa,wiedząc że poleci mi rehabilitację- zadzwoniłam o termin na kiedy zapisują na zabiegi :?: odpowiedż --- zapisujemy na luty 2018 :roll: :oops: (nie było sensu brać zlecenia trzeba samemu sobie radzić) :evil:

Rybnik
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: jacky6 »

Czy to nie przypadkiem hurra optymistyczne podejście z tym 2018 - czyżby na pewno byli pewni, że dostaną kontrakty w takim czasie ?
Prasa lokalna opisuje zamiar zamknięcia w woj. śląskim ponad kilkanaście szpitali a przy każdym jest rehabiltacja.
...
Jakoś reszta regionów cicho pod miotłą siedzi - liczą że to ich ominie ?
:mrgreen: .... :ugeek:
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: Wienia »

Czytając Wasze wpisy to u mnie w Małopolsce jest nieźle.Nie dalej jak wczoraj własnie załatwiałam koncowe sprawy kolejkowe na rehabilitaję.Najpierw lekarz rodzinny i skierowanie do lekarza rehabilitanta- tutaj szybko w ciągu 5 dni przyjęcie.Badanie i zalecenie przeswietlenia bo te ,które mam nie aktualne.Dostaję karteczkę z pieczatką,że teraz bez kolejki,tylko pokazać kliszę bez opisu,lekarz sam odczytuje .
Z powrotem do rodzinnego po skierowanie na przeswietlenia,tu sie udaje w ciągu 2 dni i powrót do rehabilitanta z kliszami i zaleca zabiegi.
Teraz fizykoterapia i termin najblizszy 13 marca 2017 co dla mnie wydaje sie bardzo odległym terminem.Tak jest w jednym z małopolskich szpitali i nie daj Boże aby był do likwidacji. Póki co miewa sie dobrze dzieki obrotnemu młodemu dyrektorowi.
Czyli jestem w czepku urodzona,że tak szybko udało się pozałatwiać te sprawy kolejkowe i termin rehabilitacji :?:
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: jacky6 »

wieslawa kowalska633 pisze:Czytając Wasze wpisy to u mnie w Małopolsce jest nieźle.
....
Czyli jestem w czepku urodzona,że tak szybko udało się pozałatwiać te sprawy kolejkowe i termin rehabilitacji :?:
To chyba cała Małopolska w czepkach urodzona. :lol: :lol: :lol:
OK.
Ale poruszyłaś jeszcze jedną sprawę.
W moim mieście ( ca 110.000 ) mieszkańców na wizytę w przychodni rehabilitacyjnej czeka się od 6 do 9 miesięcy od chwili wystawienia skierowania przez POZ. :evil: :evil: :evil:

:mrgreen: :ugeek:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: Felice »

W moim mieście (ca 2,2 milionów mieszkańców,w tym około 200 tysięcy niezameldowanych) praktycznie nie ma wolnych miejsc rehabilitacyjnych.
Awatar użytkownika
Wienia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3139
Na forum od: 01 lis 2015 16:00
Staż sanatoryjny: 5

Re: NFZ - czas oczekiwania na rehabilitację...

Post autor: Wienia »

Pewnie zbyt ogólnie napisałam,że Małopolska.W samym Krakowie jest podobnie jak w wiekszości dużych miast i kolejki ogromne.
Mam to szczęście,że należę do szpitala powiatowego i kolejki nie są aż takie duże.Gdyby przyszło czekać 9 mies to po takim czasie rehabilitacja wiele już nie pomoże .Trzeba by ratować się prywatnie tylko za co? :roll: Nie każdego stać.
ODPOWIEDZ