zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Rehabilitacja narządu ruchu. Sanatoryjne leczenie chorób stawów, kręgosłupa, ograniczenia ruchowe, stany pourazowe stawów i kości.
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: Fionka »

Nie myślałaś o ZUS-ie :?: .Jeżeli złożysz w grudniu , to zapewne wyjazd w maju ,lub czerwcu .Zabiegów zdecydowanie więcej a i średnia wieku niższa .
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: IwonkaG »

Powiem szczerze,że w ten sposób nie myślałam. Na razie cieszę się, że zebrałam się na odwagę i poprosiłam o skierowanie. Jak dostanę pozytywną odpowiedź i numer to będę dzwonić i prosić o terminy "feryjno - wakacyjne". Nie mogę wziąć urlopu kiedy mi się podoba. A teraz szukam, czytam, pytam i ciągle jestem "podekscytowana" :) :lol: :twisted:
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: Fionka »

Iwona , san. z ZUS to całkiem inna bajka .
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: IwonkaG »

Inna, znaczy lepsza?
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5001
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: zbigniew165 »

Ela ma rację. Jak złożysz z NFZ czeka cię długa kolejka od ok. 24 miesiące lub dłużej. Złóż w NFZ, będziesz miała miejsce w kolejce i złóż w ZUS. Tu możesz pojechać już w wakacje 2018 r, bo jest krótki termin oczekiwania i masz prawo wyboru miejsca i terminu. Z NFZ jedziesz tam, gdzie ci wyznaczą. To, że złożysz w ZUS i NFZ jednocześnie nie ma znaczenia. Większość z nas tak robi i dzięki temu wyjeżdżamy częściej do sanatorium. Są to odrębne instytucje i każda działa na innych zasadach. Z ZUS jedziesz w ramach prewencji rentowej i są to wyjazdy dla osób pracujących w ramach zwolnienia lekarskiego L-4, którego nie musisz brać w twoim przypadku, jak pojedziesz w wakacje, czyli w czasie wolnym. Wniosek o wyjazd z ZUS pobierz sobie z internetu lub z Oddziału ZUS, bo lekarze rodzinni często ich nie mają, sam zanosiłem kilka egzemplarzy do lekarza rodzinnego bo oni taki wniosek pierwszy raz widzieli na oczy. Jak masz pytania to chętnie na forum ci na nie odpowiemy. Pozdrawiam
IwonkaG
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 07 paź 2017 08:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 1

Re: zwyrodnienie kolan - czy warto do sanatorium

Post autor: IwonkaG »

Bardzo dziękuję :) Zielona jestem z formalnościami. Teraz czekam na potwierdzenie skierowania. Minęło ponad 50 dni i cisza... Ruszę na ZUS zaraz po nowym roku;)
ODPOWIEDZ